Konce tunelů a drancování peněženek lidí v České republice?

Jak mnozí tušíte, v České republice proběhl za posledních 15 let velmi pokoutný a dle mne protiprávní proces, kterým byly v řadě regionů vyvedeny zisky z prodeje vody na zahraniční koncerny.

Proto jsem se již v roce 2002 obrátil na soudy, abych tunelování vodáren a drancování peněženek lidi i rozpočtů obcí zabránil. Soudci v září rozhodou, zda mám pravdu a zde jde v ČR odinstalovat z vodárny tunel, kterým tečou peníze od lidí za vodu do zahraničí.

Společně s rozumnými politiky, jsem v řadě regionů vytunelování vodáren zabránili - Náchod, Pardubice, Kroměříž, Přerov, Slovácko, M. Boleslav, Břeclav. V některých regionech, ale političtí sluhové koncernů, dosáhli svého a voda, resp. hospodaření s ní přešlo na věčné časy do rukou cizinců. Tento proces často provázely manipulace, lži, falešné sliby i korupce a já jsem to soudům doložil a žádal prosazení práva při obraně vodáren. Nečekal jsem, že budu muset na konečný verdikt čekat 15 let, ale věřím, že přes všechny ty neuvěřitelné peripetie a právní kličky dochází ke konečnému zúčtování.

V roce 2002 jsem podal první žaloby. Obrátil jsem se na soudy v ČR s tím, že dochází k pokusu o vytunelování okresní vodárny. Netušil jsem, že budu dlouhých 15 let čekat na konečné jednání soudu. Soudní rozhodování v kauze společnosti Vodovody a kanalizace Zlín může být průlomové a může jít o první a rozhodně ne poslední okresní vodárnu, ze které bude právní cestou odinstalován protiprávně zavedený soukromý penězovod mezi lidi a vodu.

V takovém případě se hospodaření s vodou v celém okrese vrátí zpět do rukou okresní vodárny Vak Zlín, pod vliv měst a obcí. Vodárna a celý Zlínský okres budou znovu v postavení oprávněných žadatelů o dotace z EU. Zisky z vody, které platí lidé v ceně vodného a stočného přestanou téct  do Francie a budou moci být reinvestovány do obnovy trubek v okrese. Koncern bude muset vrátit to, co si za ta léta od lidí nahrabal.

Co bude možné ukončit, pokud vznikne soudní precedens?

Vyvádění zisků z vody na fr.koncern v Olomouci

Lepší příležitost na to udělat si vlastní názor na to, kdo hájí zájmy občanů, města okresní vodárny již ani nebudete hned tak mít.

Každého, koho zajímá, zda půjde tunely odinstalovat nebo ne a zda justice v ČR funguje nebo ne, zvu na jednotlivá jednání, která jsou k kauze vytunelované vodárny nařízena na září. Jednání budou veřejná, bude probíhat rozsáhlé dokazování a můžete na nich slyšet argumentaci obou stran sporu.

Přehled jednání Vrchního soudu v Olomouci v kauze vytunelovaného Vaku Zlín

30.4.2004
28.8.2002
3.12.2002
2.6.2008
11.12.2003
8.6.2005

Cizince pro prodej české vody nepotřebujeme.

Vodu si umíme prodávat sami. Chcete-li mi a také sobě pomoct udělejte aktivní krok k nápravě. Podívejte na praktiky koncernů a přidejte se k lidem, kteří chtějí toto ukončit v ČR a chtějí vrátit vodu zpět do rukou státu/samospráv a jejich vodáren.

Autor: Radek Novotný | pátek 5.8.2016 9:15 | karma článku: 29,54 | přečteno: 980x
  • Počet článků 91
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1387x
Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Seznam rubrik