Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tunelování vodáren v České republice a drancování peněženek lidí, lze ukončit přes obranu

27. 09. 2016 10:26:21
Proces vedoucí k uzavření vazalských smluv s koncernem, díky kterým byl mezi lidi a okresní vodárnu Vak Zlín instalován soukromý penězovod, kterým tečou zisky z vody do zahraničí, místo do obnovy

Vedl nejen k vyvedení zisků z vody na zahraniční koncern, ale současně se léta dotýká občanů a spotřebitelů Zlínského regionu nejdražší cenou vody ze všech vodáren ve Zlínském kraji a ztrátou možnosti čerpat dotace z EU jak pro společnost Vak Zlín, tak pro města a obce Zlínského okresu.

Škody působené Vak Zlín, městům a občanům již přesáhly hranici jedné miliardy korun a každý rok rostou o dalších 70-80 miliónů korun. Odpovědnost za tento stav nesou především „politici“ z radnice města Zlín, pracující v zájmu koncernu. Dosazují do vedení vodárny Zlín své lidi a ty přímo nebo nepřímo úkolují, aby udržovali fungování penězovodu a odtok peněz vybraných od lidí ve vodném a stočném do zahraničí.

Díky rozsudku soudu z roku 2010 přitom již mohla být vody zpět v rukou Vaku Zlín a soukromý penězovod mohl být zrušen. Vak Zlín a města mohli čerpat dotace z EU. Nestalo se, protože vedení Vaku Zlín pro lidi, akcionáře a region nepracuje. Celý pokoutný proces, který prováděla organizovaná skupina právnických a fyzických osob, do které patří i někteří "politici" Zlína a lidé z vedení Vak Zlín, posuzují léta soudy a po 15 letech zkušeností s rozhodováním soudů si mohu dovolit říct, že nynější rozhodování Vrchního soudu v Olomouci, probíhá profesionálně.

Dochází k provádění důkazů a zohlednění všech důkazů se současným zapojením logiky, časové posloupnosti skutků a posuzování příčiny a následků. Je to jediný možný postup, který jsem od samého počátku po soudcích požadoval a kdy jsem soudce upozorňoval na to, že rozplést celou kauzu a řádně ji posoudit bez tohoto postupu nepůjde.

Ústavní soudu potvrdil to, co léta říkám

Správnost mého názoru potvrdil nález Ústavního soudu v roce 2014 a podruhé v roce 2015.

Ústavní soud uzavřel, že Nejvyššího soud porušil právo stěžovatelů na spravedlivý proces zaručené čl. 36 odst. 1 Listiny. Ústavní soud připomněl povinnost soudů vycházet při interpretaci právních předpisů nejen z jejich jazykového znění, ale též z jejich účelu a smyslu.

Nález Ústavního soudu a další dokumenty dokládající protiprávní jednání ve Vaku Zlín

Další dokazování u Vrchního soudu v Olomouci je nařízené na listopad 2016

Den 26.9.2016 jsem dostal vyrozumění od Vrchního soudu v Olomouci, že v listopadu 2016 bude pokračovat maratón dokazování. Dle mne jde o potvrzení záměru soudců, vše řádně posoudit, rozhodnout a zdůvodnit. První maratón dokazování, jak a kým byl tunel ve AVku Zlín realizován, proběhl během cca 10 dnů počátkem září. Tehdy ve všech sporech probíhalo předkládání důkazů a jejich provádění soudem. Nyní soudci svolali strany sporu znovu, ale již jen ve dvou dnech.

Pro mne je tento postup soudu důkazem, že soudci JUDr. Zdeňka Šindelářová, JUDr. Alena Ježíková a JUDr. Ivan Šišma chtějí svou práci odvést kvalitně a rozhodnout správně. To, že po prostudování provedených důkazů chtějí doplnit dokazování, je pro mne důkazem, že chtějí své rozhodnutí také správě a na základě důkazů řádně zdůvodnit, aby nebylo pochyb o tom, že jejich rozhodnutí je konečné.

O tom, že Vak Zlín je protiprávně a nemravně tunelován, dle mého názoru, soudci nepochybují, konec konců o procesu, který tomu předcházel uzavření vazalských smluv, umožňující tunelování Vaku Zlín, v roce 2004 již jednou rozhodovali v roce 2012 a došli ke stejným závěrům jako já.

Důkladné dokazování

PRAVDA O VODĚ VE ZLÍNĚ

Autor: Radek Novotny | úterý 27.9.2016 10:26 | karma článku: 7.74 | přečteno: 126x

Další články blogera

Radek Novotny

Pokus o mou kriminalizaci a zastrašení skončil fiaskem

Napsala mi paní, která se omlouvala, že nemá peníze na DVD: Jak korporace bohatnou na vodě?, proto se nemůže přidat k lidem, kteří se mnou chtějí spustit nápravu .

22.8.2016 v 15:11 | Karma článku: 13.33 | Přečteno: 314 | Diskuse

Radek Novotny

Zcela bez servítek, protože situace je vážná a na servítky není čas

Stát, respektive Ministerstvo zemědělství (Mze), které spravuje v ČR obor vodárenství a má jako hlavní prioritu zajistit soběstačnost jeho financování ví, že jediný zdroj vodáren, jsou peníze za vodné a stočné vybrané od lidí.

21.8.2016 v 14:53 | Karma článku: 30.06 | Přečteno: 1228 | Diskuse

Radek Novotny

Politici objevili volební trhák nebo skutečně pochopili v čem je problém s vodou v ČR?

Pan Brabec, ministr životního prostředí, jako první vrcholný politik v ČR pochopil a potvrdil pravdivost mých závěrů, které léta říkám a publikuji, ale zatím jen tu část z nich, která nevede k řešení.

16.8.2016 v 7:52 | Karma článku: 24.56 | Přečteno: 618 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Eva Kislingerová

Prevence „turistofobie“? Sázka na kvalitu!

Podle některých médií, včetně České televize, se Evropou šíří vlna doposud nepoznané „turistofobie“.

17.8.2017 v 21:30 | Karma článku: 7.29 | Přečteno: 256 | Diskuse

Josef Barta

Komunikace 21 století v paradoxu pracovního prostředí a závislosti století devatenáctého

Změny životního stylu, volnost, svoboda, globální vztahy i komunikace dneška je jiné úrovni než před 200 lety. Pracovní vztahy jsou úzkostlivě drženy na úrovni závislostí a demagogie vztahů zaměstnanec:zaměstnavatel z doby minulé.

17.8.2017 v 15:18 | Karma článku: 5.44 | Přečteno: 194 | Diskuse

Eva Kislingerová

Zelený program v okurkové sezóně

Asi před týdnem jsem si se zájmem přečetla rozhovor pražského zastupitele a předsedy strany Zelených Matěje Stropnického, ve kterém představoval volební program své strany.

14.8.2017 v 21:06 | Karma článku: 23.69 | Přečteno: 573 | Diskuse

Karel Trčálek

Jak to vidí Šichtařová a jak to vidím já

Mladí lidé nejsou nositelé nových technologií, ale jejich obětí. Po pravdě řečeno, vidím to trochu jinak než autorka několika ekonomických bestsellerů

14.8.2017 v 8:00 | Karma článku: 23.54 | Přečteno: 1026 | Diskuse

Luboš Smrčka

Cizinci okupují byty? To je silná káva…

Jistý celostátní list vyšel nedávno s titulkem, podle kterého „miliony cizinců okupují české byty“. Normálně by jeden text, i když na titulní straně novin, nestál za pozornost. Ale zde se sešlo tolik podivuhodností...

14.8.2017 v 7:32 | Karma článku: 37.50 | Přečteno: 7474 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1275

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.