Středa 8. července 2020, svátek má Nora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. července 2020 Nora

Názory soudců: Vodárny jsou tunelovány

26. 04. 2014 9:38:57
Nyní máte možnost se seznámit s názory soudců a ekonomů, kteří na příkladu kauzy společnosti Vodovody a kanalizace Zlín doložili, jakou cestou jsou tunelovány vodárny v ČR, kdo toto tunelování dělá a pro koho je toto výhodné. Jde

Soudci v rozsudcích popisují a hodnotí manipulace se zastupiteli, politiky jednající v zájmu koncernu, jednání vedoucí ke ztrátě možnosti získat dotace z EU pro okresní vodárnu. Na konkrétním příkladu Vaku Zlín je ukázáno a vysvětleno, co se děje v řadě regionů ČR i to, jaké to má dopady na lidi, vodárnu. Souvisí s tím i nejdražší cena vody ze všech vodáren ve Zlínském kraji.

Přes pravomocné rozsudky soudů, přes ekonomické dopady, neplnění slibů, ani argumentů v dokumentech, někteří politici Statutárního města Zlína dál nehájí zájmy lidí, neuplatňují vzniklé škody, nedělají kroky, aby Vak mohl čerpat dotace z EU a neukončují protiprávní stav, kdy na majetku Vaku Zlín vydělává přes nevýhodné smlouvy soukromý subjekt na místo měst a obcí. Vak Zlín přišel o cca 600 milionů korun dotací z EU. Lidé na Zlínsku zaplatili ve vodném a stočném Veolii více než 1 miliardu korun zisku, které mohly skončit ve vodárenských sítích a místo toho odtekly na účty zahraničí firmy. To vše schvalují politici Statutárního města Zlína. Ti totiž rozhodují o složení představenstva Vaku Zlín.

CHCETE ZNÁT NÁZORY SOUDCŮ?  

Dokumenty pro ty, co chtějí být informováni, zpřístupňuji na stránkách www.pravdaovode.cz. Jde o výsledky 12 leté práce mé a soudců. Usnesení soudů a další dokumenty jsou nyní k dispozici všem, kdo chtějí znát pravdu o tom, co se děje kolem prodeje vody a vodáren v ČR. Tato usnesení soudů na stránkách s koncerny kooperujících měst či politiků nenajdete - www.zlin.eu. Nenajdete je ani na stránkách vytunelovaného Vaku  Zlín - www.vakzlin.cz

Mé náklad na právníky v soudních sporech kauzy Vaku Zlín přesáhly milióny korun.

Autor: Radek Novotny | sobota 26.4.2014 9:38 | karma článku: 20.86 | přečteno: 954x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Lukas Baloga

Akciový trh, který překonal Ameriku i Evropu

Čínský akciový trh, definovaný indexem CSI 300 dosáhl v pátek svého pětiletého maxima na základě přibývajících důkazů, že největší rozvíjející se trh na světě se zotavuje z koronavirové pandemie díky masivnímu růstu.

7.7.2020 v 16:08 | Karma článku: 5.71 | Přečteno: 126 |

Ladislav Větvička

Turistycka sezona? Ni, enem smutne čekani na totalni krach...

V medyjach sem tam prosakuju zpravy, kere realně popisuju aktualni stav. Propad letecke dopravy o devadesat procent, propad prodeju aut o osumdesat procent, propad obratu v hospodach o sedumdesat procent...

7.7.2020 v 11:55 | Karma článku: 41.11 | Přečteno: 2389 | Diskuse

Karel Trčálek

Myši Markéty Šichtařové

Nejnovější, byť mírně recyklovaný, článek naší nejcitovanějí ekonomky obsahuje natolik podnětné myšlénky, že jsem neodolal, a jednu z nich rozvinul

7.7.2020 v 8:00 | Karma článku: 17.34 | Přečteno: 577 | Diskuse

Miroslav Křížek

Hladovka českých důchodců

A co hrozí, pokud reforma důchodů nepřijde? V podstatě nastane kolaps veřejných financí, Národní rozpočtová rada přišla s výpočtem, že už kolem roku 2030, kdy do důchodu odejdou silné ročníky. Je nejvyšší čas na reformu systému.

7.7.2020 v 8:00 | Karma článku: 26.87 | Přečteno: 863 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Vstup státu do letecké společnosti a jeden památeční obrázek

V neděli 5/7 se objevilo světlo na konci tunelu. Izraelská společnost El Al, národní letecký dopravce, který se dostal do finančních problémů, má naději na ekonomické přežití.

6.7.2020 v 22:30 | Karma článku: 8.92 | Přečteno: 211 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1296

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz