Středa 8. července 2020, svátek má Nora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. července 2020 Nora

Repotáž k vodě: Megapodvod s vodou v ČR?

23. 03. 2015 7:34:51
Po roce 1993 došlo k divoké privatizaci vodárenství v ČR. Zmizelo pravidlo, že ten kdo prodává vodu, má zároveň povinnost starat se o vodárenskou infrastrukturu. Investice do zdrojů vody, vodovodů a kanalizací, včetně čistíren odpadních vod, byly odděleny od tržeb za prodej vody.

Důsledkem tohoto kroku je podle kritiků v mnoha regionech ČR, včetně hlavního města, katastrofální stav vodárenské infrastruktury, neustálé zdražování vody a vyvádění zisků z jejího prodeje do zahraničí. To na mnoha místech ČR znemožňuje bez dotací (tedy čerpání finančních prostředků z daní občanů) zajistit i prostou obnovu dožívajícího vodovodního řadu. Přitom je možné na reálných příkladech ukázat, že východisko z této situace existuje.

Cestu, jak z toho ven, ukazuji, když jsem ve spolupráci s ČT2 připravil reportáž o "privatizaci" zisků z vody na Moravě a v Čechách. ČT problematika VODY zaujala a udělala dva pořady:


První, týkající se Moravy, odvysílala symbolicky na Světový den vody dne 22.3.2015.
Druhý, týkající se Prahy, bude vysílán na ČT2 v neděli 12.4.2015.

Z vyjádření politiků, např.pana Gazíka (STAN), plyne, že se politici v ČR konečně přestávají chovat jako pštrosi a strkat hlavu do písku před nevýhodným systémem prodeje vody přes překupníky, na který lidé, města i stát doplácí.

ČT 2 v pořadu Nedej se vše výše uvedené popisuje:

Megapodvod s vodou v ČR?

ČT2 děkuji, protože díky ní se informace o vodě dostávají blíže k lidem a to, co se děje v posledních 15 let v ČR, se děje jen díky tomu, že lidé informace nemají.


Nesmyslný systém prodeje vody přes překupníky lze napravit, stejně jako například ve Francii, pokud lidé informace mít budou!

Ve Francii pochopili, že není dobré, když je voda byznys korporací

Lidé se již ptají politiků na radnicích i v parlamentu, (v tomto případě města Zlína, Luhačovic, Valašských Klobouků či Napajedel), proč udržují nebo zavádí systém "PRIVATIZACE ZISKŮ A ZESTÁTNĚNÍ NÁKLADŮ Z VODY", když znají negativní ekonomické důsledky i usnesení soudů o protiprávnosti procesu, který ho zavedl?

Začněte se ptát také!

Cestu, jak z tunelů ven, ukazuji 15 let. Některým politikům to pomohlo, jinde

"politici" zisky z vody vyvedli na zahraniční koncerny, i když ode mne měli informace, že to je pro města a lidi nevýhodné.

V tom případě jsem šel cestou obrany soudní cestou a soudci mi dávají za pravdu.

O dění ve vodě, vodárnách za 15 let informuji v rámci projetu PRAVDA O VODĚ, jehož součástí jsou: www. stránky www.pravdaovode.cz a www.facebook.cz/vodalidem, semináře pro lidi, které voda zajímá
a VIDEA o vodě v ČR a zahraničí na YOUTUBE

Autor: Radek Novotny | pondělí 23.3.2015 7:34 | karma článku: 27.42 | přečteno: 854x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Občanské aktivity

Bedřich Dvořák

Je deficit 500 miliard Kč sebevražda České republiky ?

Co to je vlastně deficit Státního rozpočtu ? Mnozí to nevědí, a politika to zneužívá. USA a mnohé jiné země mohou mít deficit a ČR nemůže ? Proč ? Jde pouze o zákonný rámec použití financí na důležité účely.To je vše.

5.7.2020 v 15:22 | Karma článku: 18.37 | Přečteno: 738 | Diskuse

Veronika Valíková

Komu ještě zbouráme sochu?

Dnes máme Cyrila a Metoděje. Na Velehrad jsme nejeli, ale zazpívali si: "dědictví otců zachovej nám, Pane!" Pak jsme si poslechli kardinála Duku. K národnímu svátku věším glosu z páteční MF Dnes ... o hříšných sochách :).

5.7.2020 v 12:15 | Karma článku: 46.24 | Přečteno: 7759 | Diskuse

Bedřich Dvořák

Technologie tetování předběhla reálnou psychiku společnosti.

Každý si již musel všimnout podivných pokreslených zad žen a nohou podivných mužů.Lavina obrázkových lidí je větší než úbytek komiksových časopisů.Proč si lidé nechávají na své kůži vytetovat obrázky,které vlastně vůbec nechápou ?

4.7.2020 v 10:39 | Karma článku: 25.52 | Přečteno: 814 | Diskuse

Zdenek Horner

Děkanku možná vyhodili právem

Záleží zcela jistě na tom, kdo, kdy, kde, komu a proč něco sděluje. V různém kontextu může být nevinné vyjádření okolím špatně pochopeno. Každý mluvčí musí tak trochu počítat, že podstupuje riziko postihu. Polemika s p Nožičkou.

3.7.2020 v 11:58 | Karma článku: 12.82 | Přečteno: 1620 | Diskuse

Zdenek Horner

Zatvrzelá nekorektnost kácí sochy a vyvolává protesty

U nekorektnosti nejde jen o nadsázku, jde o únik z odpovědnosti za nekorektní, tedy nesprávná tvrzení. Tato nesprávná tvrzení se samozřejmě promítají do nesprávného jednání, ústícího do popření již dávno uznaných práv.

2.7.2020 v 9:53 | Karma článku: 19.45 | Přečteno: 810 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1296

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz