Středa 8. července 2020, svátek má Nora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. července 2020 Nora

Nelze napravit, ani rozvíjet, právně relevantně něco, co bylo zavedeno protiprávně

3. 04. 2015 16:53:02
5 DNŮ po odvysílání pořadu ČT2: MEGAPODVOD S VODOU se na mne obrátil předseda představenstva okresní vodárny Vaku Zlín. Sdělil, že se na mne obrací jako na vodárenského odborníka, který se odvětví věnuje 15 let a požádal mne co nejdříve o přednášku pro nové vedení Vaku Zlín na téma: „Možnosti dalšího potenciálního vývoje Vaku Zlín.“ Přednášku jsem zpracoval v písemné podobě a zaslal ji vedení Vaku Zlín, s průvodním dopisem, který veřejně publikuji stejně jako přednášku, protože to co platí pro Zlín platí v podstatě pro většinu okresů, kde byl zaveden podobný systém vyvádějící zisky z vody na koncern jako ve Zlíně.

Léta radím městům a obcím, jak udržet reálný vliv na vodu, na její cenu a na to, kde končí peníze, které lidé za vodu platí. Dle mého názoru a důkazů, které jsem předložil i soudcům, ve Vaku Zlín dochází 15 let k porušování řady zákonů České republiky a k závažné hospodářské trestné činnosti a města svůj vliv na vodu ztratila. Vznikají škody velkého rozsahu společnosti Vak Zlín, městům a obcím, akcionářům, občanům Zlínského okresu, ale i státu. Dochází k celospolečensky velmi závadnému jednání, které je velmi nebezpečné.

Ukazuje se, že institut veřejné správy na Zlínsku byl nefunkční, resp. že regionální oligarchové paralyzovali nebo přímo ovládli jeho obranné mechanizmy (např. radnici města Zlín). To, co a jak se děje na Zlínsku, lze přirovnat k praktikám, které popisuje Slovenská informační služba ve spisu Gorila a Tim Nicholson v knize téhož názvu na Slovensku.

Voda a protiprávní situace ve Vaku Zlín má obrovský rozměr, který má regionální přesah. Vak Zlín je jednou ze společností v ČR, kde stát a samosprávy přichází o peníze a reálnou kontrolu nad strategickou surovinou. Vzniká obrovské bezpečnostní riziko. O tom, že tzv. „strategičtí investoři“ „českou vodu“ klidně prodají, již nikdo soudný nepochybuje. Tento proces již začal. Krachující Anglian water nebo skupina PENTA jsou toho důkazem, kdy polovinu SmVaku dnes vlastní „Japonská“ finanční skupina druhou Španělský koncern. Bezpečnostní informační služba léta upozorňuje vládu na to, že řadu vodáren vlastní podivné Kyperské firmy.

Řada firem presentovaných v ČR jako strategičtí investoři má navíc závažné ekonomické problémy, které u nás částečně sanují, díky hlouposti nebo naopak hamižnosti českých „politiků“.

Přednáška na téma dalšího rozvoje Vak Zlín lze shrnout do jediné věty.

Nelze napravit, ani rozvíjet, právně relevantně něco, co bylo zavedeno protiprávně, je neplatné a jde o tunel – tečka.

Samozřejmě, že přednáška je delší. Ale závěr je nejdůležitější. Celou ji ZDARMA zveřejňuji na stránkách

www.pravdaovode.cz/zlin

Já vím, že tunelování Vaku Zlín a růst škod vodárně, městům a občanům může představenstvo Vaku Zlín snadno ukončit. Ale neví to lidé na Zlínsku. Rozhodnutí soudu, které vrací prodej vody do rukou měst a obcí totiž již existuje. Bývalé představenstvo šlo proti zájmům společnosti a proti rozsudku ve prospěch Vaku Zlín se odvolalo. Nové představenstvo to může napravit. Stačí, když stáhne odvolání proti usnesení soudu, které je ve prospěch společnosti Vak Zlín, protože soudce prohlásil usnesení zavádějící tunel do Vaku Zlín za neplatná a popsal protiprávní a nemravný proces vedoucí k zavedení tunelu do Vaku Zlín. Věřím, že když začne představenstvo jednat ve prospěch Vaku Zlín, všech jeho akcionářů a občanů Zlínska, tak tento přístup lidé pozitivně ocení a města i obce v regionu také.

Je pravda, že těm, co na současném systému parazitují a těm, co způsobili škody se obrana zájmu Vaku nelíbí. Má 15 letá zkušenost s praktikami nahaněčů koncernů a v případě Vaku Zlín i s procesem pokoutného „prodeje“ akcií Vaku Zlín (2002), poté s nakupováním hlasování měst PRO smlouvy s koncernem na valné hromadě (2004), mi říká, že lidé pracující pro koncern vyzvou představenstvo, aby se zkusilo uplatit starosty za to, že stáhnou žaloby . Předpokládám, že výkonné loutky oligarchů budou chtít, ať starostům představenstvo nabídne trafiky v orgánech Vaku Zlín a např. přednostní investování do sítí, prostě cokoliv, co si vymyslí, jen ať stáhnou žaloby. V takovém případě přijde i návrh na ustavení nějaké ze zákon zcela impotentní komise, která bude vyjednávat, např. s koncernem o úpravách neplatné smlouvy apod.. To, zda mám pravdu ukáže čas.

Já k tomu dodávám jediné.

Co udělá představenstvo Vaku Zlín, to je samozřejmě na jeho rozhodnutí a jeho odpovědnosti. Jsou jen dvě volby.

Buď bude v tunelu pokračovat nebo tunel ukončí – tečka.

Text mé přednášky

„Možnosti dalšího potenciálního vývoje Vaku Zlín.“

Video s názory starostů a zastupitelů

S pokorou k vodě

Ing. Radek Novotný

Autor projektu PRAVDA O VODĚ

www.pravdaovode.cz/

www.facebook.cz/vodalidem

Autor: Radek Novotny | pátek 3.4.2015 16:53 | karma článku: 21.55 | přečteno: 910x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Lukas Baloga

Akciový trh, který překonal Ameriku i Evropu

Čínský akciový trh, definovaný indexem CSI 300 dosáhl v pátek svého pětiletého maxima na základě přibývajících důkazů, že největší rozvíjející se trh na světě se zotavuje z koronavirové pandemie díky masivnímu růstu.

7.7.2020 v 16:08 | Karma článku: 6.12 | Přečteno: 132 |

Ladislav Větvička

Turistycka sezona? Ni, enem smutne čekani na totalni krach...

V medyjach sem tam prosakuju zpravy, kere realně popisuju aktualni stav. Propad letecke dopravy o devadesat procent, propad prodeju aut o osumdesat procent, propad obratu v hospodach o sedumdesat procent...

7.7.2020 v 11:55 | Karma článku: 41.30 | Přečteno: 2448 | Diskuse

Karel Trčálek

Myši Markéty Šichtařové

Nejnovější, byť mírně recyklovaný, článek naší nejcitovanějí ekonomky obsahuje natolik podnětné myšlénky, že jsem neodolal, a jednu z nich rozvinul

7.7.2020 v 8:00 | Karma článku: 17.35 | Přečteno: 579 | Diskuse

Miroslav Křížek

Hladovka českých důchodců

A co hrozí, pokud reforma důchodů nepřijde? V podstatě nastane kolaps veřejných financí, Národní rozpočtová rada přišla s výpočtem, že už kolem roku 2030, kdy do důchodu odejdou silné ročníky. Je nejvyšší čas na reformu systému.

7.7.2020 v 8:00 | Karma článku: 29.04 | Přečteno: 1119 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Vstup státu do letecké společnosti a jeden památeční obrázek

V neděli 5/7 se objevilo světlo na konci tunelu. Izraelská společnost El Al, národní letecký dopravce, který se dostal do finančních problémů, má naději na ekonomické přežití.

6.7.2020 v 22:30 | Karma článku: 8.92 | Přečteno: 211 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1296

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz