Středa 8. července 2020, svátek má Nora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. července 2020 Nora

Veolia a "megapodvod s vodou"

29. 04. 2015 6:27:53
Od roku 2004 zaplatili obyvatelé ze Zlínska ve vodném a stočném Veolii přibližně 600 mil. korun zisků, zatímco městy vlastněná společnost Vak Zlín utržila za stejnou dobu zisk pouhých 63 mil. korun. Tento „geniální model“, byl do Vaku Zlín zaveden protiprávně a pokud se to lidé nedoví, má pokračovat dalších 20 let!

Reportáž „Megapodvod s vodou?“[1] odvysílaná ČT 2 v pořadu Nedej se, je objektivní a je první pravdivou reportáží ČT o tom, jaký pokoutný systém se zavádí do vodáren po celé ČR. Na ověřitelných informacích vysvětluje nevýhodnost systému, kdy českou vodu na českých trubkách prodává lidem zahraniční koncern, jehož jedinou prioritou je zisk.

Bývalý ředitel Vodovodů a kanalizace Zlín (Vak Zlín), pracujícího po vyvedení zisků z Vaku Zlín, pro fr. koncern Veolia zaslal Radě ČT "stížnost" na tuto reportáž. Reaguji na ni.

Nevýhodnost smluv s koncerny konstatoval např. pan Gazdík (STAN) a den po reportáži i Rada města Zlína[2] (STAN a ANO). Také dle názoru soudů, byl tento model instalován do Vak Zlín pokoutně a protiprávně. Okolní vodárny v rukách měst a obcí ve Zlínském kraji navíc dokazují, že Češi si umí svou vodu prodávat sami a Francouze, ani jiné cizince, k tomu nepotřebují.

Je s podivem, že akcionáři z řad měst mající více než 51% podíl ve společnosti Vak Zlín mají názor, že smlouvy s Veolií jsou nevýhodné a představenstvo Vaku Zlín (delegované hlavním akcionářem městem Zlín) se odvolává vůči rozsudku soudu, který tyto nevýhodné smlouvy ruší a vrací prodej vody i všechny požitky a rozhodovací práva městům a obcím. Způsobené škody Vaku Zlín dosahují stovek miliónů korun, což konstatovala také Rada města Zlín. Vedení Vaku Zlín se tak odvolává proti rozsudku, který vede k náhradě škod způsobených společnosti Vak Zlín (90% vlastněné městy a obcemi) a náhradě škod brání!

Nejspíš jsou v zákulisí jiné zájmy než zájmy vodárny, měst a obcí a občanů. Čí? Nejspíš koncernu, protože ten jediný na nevýhodném modelu profituje. Pak je dobře, že se lidé díky ČT pravdu dozví, jinak náprava nepřijde. I tuto skutečnost dokládá lidem reportáž Megapodvod s vodou.

Konečné rozhodnutí soudů vrací prodej vody a tím zisky z vody zpět do rukou měst a obcí. To se nelíbí koncernu, který inkasuje z vody obrovské zisky ani jeho pomahačům, které zaměstnává. Stejně jako se jim nelíbí, že jsou veřejně přístupné důkazy o protiprávnosti procesu vyvedení prodeje vody na fr. koncern:

www.pravdaovode.cz/zlin

Vysvětlují totiž, proč mají lidé na Zlínsku nejdražší cenu vody ve Zlínském kraji, proč nečerpáte dotace z EU, kolik zisků z vody platí lidé fr. koncernu Veolia a jaké škody společnosti Vak Zlín vznikly. Vedení města Zlína dnes hovoří o stamiliónech[3]. Vysvětlují a dokládají, jak někteří „politici“ jednají na úkor lidí a ve prospěch koncernu!

Nechci být otrokem koncernů ve vlastní zemi. Proto jsem se proti tomu postavil a přes soudy bráním sebe, vodárny, zdravý rozum a lidi. Bez ohledu na zastrašování, vyhrožování, útoky a hanopisy věřím, že se podaří dovolat se spravedlnosti a nápravy ve prospěch lidí a měst.

Níže si můžete stáhnout celou mou reakci zaslanou Radě ČT na "stížnost" Veolie i to, kdo vlastně instaloval Veolií na Zlínsku. Budete překvapeni, pokud si myslíte, že města a obce, či politici.

[1] https://youtu.be/iOaK37oYaMg odvysílané 22. března 2015 na ČT2[2] Mimořádné zasedání Rady města Zlín 23.3.2015[3] Důvodová zpráva Rady města Zlín 23.3.2015
Klikněte na odkaz a otevře se vám dokument

Zde je má reakce zaslaná Radě ČT, aby věděla, že se nemá bát a nemá se nechat zastrašit.

O čem byla reportáž v číslech a kdo instaloval Veolii do poziice prodejce vody ve Zlíně?

Autor: Radek Novotny | středa 29.4.2015 6:27 | karma článku: 25.02 | přečteno: 1196x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Lukas Baloga

Akciový trh, který překonal Ameriku i Evropu

Čínský akciový trh, definovaný indexem CSI 300 dosáhl v pátek svého pětiletého maxima na základě přibývajících důkazů, že největší rozvíjející se trh na světě se zotavuje z koronavirové pandemie díky masivnímu růstu.

7.7.2020 v 16:08 | Karma článku: 5.71 | Přečteno: 126 |

Ladislav Větvička

Turistycka sezona? Ni, enem smutne čekani na totalni krach...

V medyjach sem tam prosakuju zpravy, kere realně popisuju aktualni stav. Propad letecke dopravy o devadesat procent, propad prodeju aut o osumdesat procent, propad obratu v hospodach o sedumdesat procent...

7.7.2020 v 11:55 | Karma článku: 41.06 | Přečteno: 2378 | Diskuse

Karel Trčálek

Myši Markéty Šichtařové

Nejnovější, byť mírně recyklovaný, článek naší nejcitovanějí ekonomky obsahuje natolik podnětné myšlénky, že jsem neodolal, a jednu z nich rozvinul

7.7.2020 v 8:00 | Karma článku: 17.34 | Přečteno: 577 | Diskuse

Miroslav Křížek

Hladovka českých důchodců

A co hrozí, pokud reforma důchodů nepřijde? V podstatě nastane kolaps veřejných financí, Národní rozpočtová rada přišla s výpočtem, že už kolem roku 2030, kdy do důchodu odejdou silné ročníky. Je nejvyšší čas na reformu systému.

7.7.2020 v 8:00 | Karma článku: 26.72 | Přečteno: 827 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Vstup státu do letecké společnosti a jeden památeční obrázek

V neděli 5/7 se objevilo světlo na konci tunelu. Izraelská společnost El Al, národní letecký dopravce, který se dostal do finančních problémů, má naději na ekonomické přežití.

6.7.2020 v 22:30 | Karma článku: 8.92 | Přečteno: 211 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1296

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz