Nechali nás v tom vykoupat aneb koncerny mají právo podnikat a občané a samosprávy platit!

5. 06. 2015 9:39:33
"Nemáme práva, informace a ani peníze, ale lidé za vodu někomu platí!“. Já na to říkám, je to systém: Koncerny mají právo podnikat a občané a samosprávy platit

Zastupitel Prahy mne požádal o informace k Pražským vodovodům a kanalizacím a uvedl to větou o vykoupání. Prý četl můj článek o vodě v odborném časopisu CZECH industry a tam narazil na PRAVDU O VODĚ. Informace jsem mu poslal. Respektive odkazy, kde informace k „vodě“ dostane, takže s ním nikdo nebude moci manipulovat:

  • k vývoji ceny vody v Praze, o ziscích z vody v Praze a jejich „dělení“
  • k srovnání vodáren PVK a PVS o ztrátě kontroly nad vodou zisky z vody
  • o tom, jaké mají zkušenosti s Veolií v zahraničí

Situace v Dejvicích dostala zastupitele pod tlak. Je jasné, že nemají informace. Ale informace nemají zastupitelé po celé České republice. Jeden zastupitel s informacemi nemá šanci. To za 15 let konzultací městům v otázkách „vody“ velmi dobře vím.

Kdo dnes má informace o tom, co přinesla privatizace prodeje vody koncernům? Většina zastupitelů ani občané vůbec nic netuší. Pár vyvolených ano, ale ti pracují pro koncerny.

Zásadní je také otázka: Proč zastupitelé informace nemají?

Odpověď není složitá! Půjdu od začátku.

1) V prostředí, kde zastupitelé informace nemají, se koncernům velmi dobře daří. Jedině neinformovaný a tím pádem manipulovatelný zastupitel bude souhlasit s tím, že privatizuje prodej vody a tím nechá vyvést zisky z vody na zahraniční koncern /on to ani netuší/. Důkazem je právě privatizace ziskových částí vodáren a vodárenského byznysu v ČR v uplynulých 15 letech!

2) Poté, co municipalita přijde o postavení provozovatelů infrastruktury - prodejců vody - , tak přijde o vodárensky vzdělané lidi (ti se stanou zaměstnanci koncernů a musí poslouchat, jinak letí na dlažbu). Samospráva ztratí vlastní odborné zázemí a stane se zcela závislá na informacích od koncernů.

3) Uzavřením Smluv o provozování se začne bít priorita koncernů (inkaso zisků) s prioritou měst (financování investic do sítí). Ovšem samosprávy nemají v rukách nic. Vlastně má. Vlastní vodárny, které vlastní vodárenské sítě. Tudíž jsou povinny zajistit a zafinancovat jejich obnovu a rozvoj! Z pohledu koncernů je to geniální model. Investice jim financují samosprávy a zisky končí na účtech v zahraničí. Kauza "Dopravní podnik a odklánění části ceny lístků", je proti tomu přepadení banky s bambitkou!

4) Pro samosprávy a lidi nastává předem prohraný souboj. Peněžní toky z vody zcela kontroluje koncern. Disponuje právem inkasovat zisk a má díky "Smlouvám o provozování sítí" vše důležité zcela pod kontrolu. V menších okresech stojí proti nadnárodnímu koncernu doslova starosta na traktoru. Ten nemá v oboru žádnou zkušenost, nemá právníky, zdroje a stejně, jako ten v Hl.mětstě Praze, nemá ani informace. Do boje tak ani nevyrazí.

5) Pochybnou "privatizací" se během 15 let prioritou ve vodárenství ČR staly ZISKY koncernů, nikoliv obnova infrastruktury. Zisky koncernů platí lidé v ceně vody (koncerny vedou žebříček cen v ČR ), ale to není vše. Tím, že zisky z vody tečou do zahraničí (v roce 2014 šlo o 1,4 miliardy korun), vodárny a města přichází o jediný vlastní zdroj financování obnovy sítí. Co se děje? Co následuje? V lepším případě začnou samosprávy nedostatek peněz dotovat ze svých veřejných rozpočtů. Když peníze obcím chybí anebo "anti-politici" mají jiné priority (něco, co osloví voliče - podpora fotbalu), tak se nedělá nic. Prostě to jede, my jsem tady na 4 roky. Co bude dál to bude řešit někdo jiný ... aspoň doufáme.

6) Infrastruktura se "vybydluje". Koncerny inkasují zisky. Pár informovaných politiků, kteří kooperují s koncerny, drží zastupitele v nevědomosti. Jsou u korýtka nebo v orgánech koncernové provozní společnosti spokojeně chrochtají (fr. dokument "Voda vydělává" je důkazem, že tyto praktiky koncerny dobře ovládají a používají).

7) Pochybná privatizace znamená stop dotacím z EU. Pro "koncernofily" přichází krátký šok. Brali, že peníze, které budou odčerpávat koncerny z vodáren, nahradí dotace z EU. Parazitní model nainstalovaný na okresní vodárny, ovšem odmítá EU dotovat. Nevidí důvod, proč by měla financovat investice a tím zisky koncernů. Zde je schopnost parazitů přizpůsobit se a na úkor svého hostitele přežít, doslova neuvěřitelná. Politici pracující pro koncerny prohlásí, že za to, že dotace z EU nebudou, může "Bruselský byrokrat" a dál manipulují zastupitelé a drží je bez informací. Tak, aby nechápali, co skutečně "odklání zisky z vody". Z tunelu už ovšem vystoupit jen tak bez povšimnutí nelze. Katastrofický stav sítí v budoucnu zaplatíme mnohonásobně, protože zdroje na obnovu se netvoří.

8) Vodárny přišly díky "privatizacím" během posledních 15 let o vlastní zdroj financí. Ze stejného důvodu přišly i o dotační zdroje. Peníze na obnovu a rozvoj infrastruktury nemají. Jede se z podstaty a životnosti sítí. Jede se na úkor občanů, protože ceny rostou, ale peníze vybrané od lidí tečou do zahraničí. V rozvoji sítí nekončí. Jede se na úkor obcí, které ze svých rozpočtů /ty nakrmí daněmi opět občané/ financují obnovu sítí. Za babku nebo dokonce zdarma je poté pronajímají koncernu, který na nich inkasuje zisky! Jinou možnost díky Smlouvám s koncerny nemají - prodej vody v regionu je monopol.

9) Přichází plíživý kolaps vodárenství, jehož obnovu zaplatíme všichni stonásobně. Životnost sítí je u konce, proto přibývá havárií. Nakonec se objeví první "průser" DEJVICE, poté další v jiném městě a nakonec několik lidí na závadnou vodu zemře. Až se toto stane (podobně jako v černém obchodu s alkoholem), tak v tu chvíli politici pochopí, že jejich kolegové s nimi i s lidmi v ČR hrají "Monopoly" o zisky z vody za každou cenu!!

10) Co na to řeknou "koncernofilové". Občané, státe, samosprávo - DEJ VÍCE - do infrastruktury, ale na smlouvy nám nesahej. To znamená, lidem voda zdraží ještě více - a toto investuje do sítí.

Pokud se nic nezmění, tak lidé za vodu budou platit 3x. Vše co dnes – náklady. Navíc zisky koncernu a nakonec celou novou infrastrukturu.

Koncerny a pro ně pracující politici využívají toho, že lidé bez informací fungují s prominutím jako stádo. Proto teď přichází snaha lidí pracujících pro koncerny, hodit vše na Prahu a tím pádem na zastupitele a lidi. Proto se objevují články, kde je nájem vydáván za investice koncernu. Proto se hlásá, že stát si nechává platit za vodu nebo, že účtuje DPH. Prostě cokoliv, co odvede pozornost od soukromých penězovodů instalovaných mezi vodárnu a občany.

K tomu, abyste věděli, kde je chyby stačí porovnat dvě čísla, která vychází ze Smlouvy o nájmu a provozování vodárenské infrastruktury v Praze!

ZISK v tis.Kč PVK (VEOLIE) V PRAZE 2011-2013 1.232.633 Kč
ZISK v tis.Kč PVS (HL.MĚSTA) 2011-2013 30.120 Kč

To není tisková chyba. Toto je REALITA.

Informace nejen k Praze jsou na stránkách www.pravdaovode.cz/vodarny - stačí kliknout na Prahu v mapě a pod mapou vybrat, co vás zajímá:

CENY VODY , ZISKY Z VODY , DOKUMENT K VODÁRNÁM , ZTRÁTA KONTROLY NAD VODOU

Bonusem jsou informace o tom, jak vnímají Veolii v zahraničí a proč s koncerny města ve Francii a Německu ukončují smlouvy . Smlouvy ukončili z důvodu nevýhodnosti v Berlíně a Paříži.

Device byly bohužel první, ale určitě ne poslední, kdo měl s vodou a její kvalitou problém. Je to problém celé České republiky.

Zde končí zisky vybrané ve vodném a stočném od spotřebitelů v Praze

pro zvětšení klikněte na graf

article_photo

Máte můj souhlas informace i odkazy volně šířit kolegům, straníkům o občanům.

Můžete přidat k politikům, kteří ještě před Dejvicemi požádali předsedu vlády o pomoc při řešení vodárenství v ČR:

http://pravdaovode.cz/vyzva-premierovi/

Krátce, co dělám a kdo jsem: Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ a 15 působím jako poradce a konzultant měst a obcí ve vodárenství s cílem zachovat vliv měst a obcí na vodu, její cenu a především to, kde peníze vybrané od lidí končí. Reference politiků a zastupitelů s kterými spolupracuji najdete na MŮJ PŘÍBĚH .

Autor: Radek Novotny | pátek 5.6.2015 9:39 | karma článku: 16.36 | přečteno: 532x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Ladislav Jílek

Něco k huti Liberty

My starší ji známe pod jménem Nová huť Klementa Gottwalda. Ti ještě starší ji znali pod jménem Jižní závod, který jí dali Němci, kteří ji začali stavět během 2SV.

25.3.2024 v 16:35 | Karma článku: 22.66 | Přečteno: 598 | Diskuse

Milan Smutný

Nesnesitelně drahá láce solárních a větrných zdrojů

Daňoví poplatníci v Německu se vztekají: v rozporu s vládní ideologií zjišťují, že zelená tranzice levnými zdroji ze slunce a větru se nejen nekoná, ale devastuje ekonomiku, soukromé i veřejné rozpočty a vede k politickému chaosu.

25.3.2024 v 11:31 | Karma článku: 35.74 | Přečteno: 906 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Co se to děje s úroky?!

Už tento týden bude znovu Česká národní banka rozhodovat o nastavení jejích úrokových sazeb. A ekonomové ve svých reportech skoro o ničem jiném nemluví.

20.3.2024 v 8:00 | Karma článku: 34.95 | Přečteno: 1577 | Diskuse

Karel Trčálek

Čelíme statistickému zkreslení paní Šichtařové!!!

Počet lidí, kteří jsou přesvědčení, že je paní Šichtařová ekonomka, v roce 2023 stoupl o 173 000 na 4,224 milionu lidí. Vyplývá to ze statistik paní Šichtařové...

18.3.2024 v 8:43 | Karma článku: 19.36 | Přečteno: 497 | Diskuse

David Kunc

Ekonomické události 11. týdne

Americká inflace se delší dobu pohybuje nad 3 %. Aby inflace zpomalila, bude muset zpomalit i americká ekonomika - což, se možná již pomalu začíná dít. Dokud v USA nenastanou podobné symptomy jako v EU, bude inflace patrně vyšší

18.3.2024 v 6:56 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1308

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Smoljak nechtěl Sobotu v Jáchymovi. Zničil jsi nám film, řekl mu

Příběh naivního vesnického mladíka Františka, který získá v Praze díky kondiciogramu nejen pracovní místo, ale i...

Rejžo, jdu do naha! Balzerová vzpomínala na nahou scénu v Zlatých úhořích

Eliška Balzerová (74) v 7 pádech Honzy Dědka přiznala, že dodnes neví, ve který den se narodila. Kromě toho, že...

Pliveme vám do piva. Centrum Málagy zaplavily nenávistné vzkazy turistům

Mezi turisticky oblíbené destinace se dlouhá léta řadí i španělská Málaga. Přístavní město na jihu země láká na...

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo divadelních...

Stále víc hráčů dobrovolně opouští Survivor. Je znamením doby zhýčkanost?

Letošní ročník reality show Survivor je zatím nejkritizovanějším v celé historii soutěže. Může za to fakt, že už...