Co víte, co nevíte a co si vlastně myslíte?

23. 07. 2015 6:40:57
Platíte vodné a stočné? Kroutíte hlavou, když přijde složenka? Rostou vám v rodině nebo ve firmě náklady na provoz nebo výrobu už nejen v energiích a DPH? Anebo jste zastupitel a nemáte v obci peníze na kanály?

Tak si dejte 5 minut jen pro sebe a udělejte si takový TEST. Férově. Zapomeňte na internet. Děláte ho pro sebe. Čerpejte ze svých znalostí, max. se koukněte na složenku či fakturu! Zamyslete se, co vlastně o vodě víte a co víte o tom, kolik a komu za ni platíte? Za co vlastně platíte a kde končí peníze, které platíte? Co se s vodou děje a co se děje s vašimi penězi?

Žádné dlouhé rozbory. Max 5 min. Prostě vaše první myšlenka. Souhlasím - nesouhlasím. Vím - nevím - tuším. Toto mi vadí - toto akceptuji - tady bych vraždil.

  1. Když budu s vodou šetřit, tak budu platit méně?
  2. Voda je drahá, protože jsme prodali soukromým firmám vodu i trubky?
  3. Reguluje stát zisk z vodného a stočného zahraničním firmám?
  4. Jsou soukromé firmy zainteresovány na snižování nákladů a tím na nízké ceně vody?
  5. Přišly zahraniční firmy do ČR řešit problémy našeho vodárenství?
  6. Nemohu porovnat ceny městských a soukromých vodáren?
  7. Není místo, kde najdu odpovědi na otázky k vodě, cenám, vodárnám?
  8. Situace ve vodě nejde změnit ani udělat něco k nápravě nejde?
  9. Co mohu pro zlepšení situace udělat já?

Budete překvapeni. Když se zamyslíte, tak možná zjistíte, že něco tušíte, ale pravdu vlastně nevíte. Přitom za vodu vlastně automaticky platíte. Systém je nastaven pro některé dokonale. Chováme se jako stádo ovcí.

To, co víte, můžete porovnat s tím, co jsem na tyto otázky odpověděl v e-booku, který je vám k dispozici zdarma:

Trauntenberk se vrátil aneb 9 omylů, díky kterým platíme za vodu stále více a přitom nemusíme.

Autor: Radek Novotny | čtvrtek 23.7.2015 6:40 | karma článku: 18.75 | přečteno: 696x

Další články blogera

Radek Novotny

Tunelování vodáren v České republice a drancování peněženek lidí, lze ukončit přes obranu

Proces vedoucí k uzavření vazalských smluv s koncernem, díky kterým byl mezi lidi a okresní vodárnu Vak Zlín instalován soukromý penězovod, kterým tečou zisky z vody do zahraničí, místo do obnovy

27.9.2016 v 10:26 | Karma článku: 9.55 | Přečteno: 205 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Josef Komárek

Tak prý JIM nějak hloupnu.

Dočetl jsem se zde na blogu, že Jeho Veličenstvo pan Svěrák se vyjádřilo, že „NÁM nějak hloupnou spoluobčané“. Použilo Jeho Veličenstvo Majestátního Plurálu, nebo co myslelo tím pojmem NÁM.Myslelo Jeho Veličenstvo sebe...

17.6.2019 v 13:50 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Zuzana Zajícová

Potkala jsem pár andělů, co neměli křídla, ale měli srdce

Určitě jste taky nějaké potkali, jsou mezi námi a není dílem náhody, ale jejich schopností, že je potkáte v pravý čas. Dnes jsem si vzpomněla na jednoho z nich.

17.6.2019 v 13:39 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Olga Pavlíková

Korytáři

Nevadí mi tzv. levicová či pravicová politika, pokud ji její zástupci vykonávají prostřednictvím zodpovědného programu. To, co předvádí ČSSD, je však odporné.

17.6.2019 v 11:22 | Karma článku: 15.15 | Přečteno: 392 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Lidičkové, nejde to

Včera večer jsem si sedla se svými přáteli a zeptala jsem se jich po náročném výletu, zda mají nějaké připomínky k Řekům. Chtěla jsem poslechnout Stephena a něco konečně zkritizovat. Odpověď byla negativní, nikdo nemá připomínky.

17.6.2019 v 10:02 | Karma článku: 16.53 | Přečteno: 483 | Diskuse

Karel Trčálek

Několik osobních postřehů ke ztrátě identity při teleportaci

Zaujal mne článek zabývající se možností ztráty vlastní identity při teleportaci. Dovoluji si k této problematice uvést několik osobních postřehů

17.6.2019 v 9:36 | Karma článku: 9.30 | Přečteno: 169 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1292

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz