Středa 8. července 2020, svátek má Nora
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Středa 8. července 2020 Nora

Co víte, co nevíte a co si vlastně myslíte?

23. 07. 2015 6:40:57
Platíte vodné a stočné? Kroutíte hlavou, když přijde složenka? Rostou vám v rodině nebo ve firmě náklady na provoz nebo výrobu už nejen v energiích a DPH? Anebo jste zastupitel a nemáte v obci peníze na kanály?

Tak si dejte 5 minut jen pro sebe a udělejte si takový TEST. Férově. Zapomeňte na internet. Děláte ho pro sebe. Čerpejte ze svých znalostí, max. se koukněte na složenku či fakturu! Zamyslete se, co vlastně o vodě víte a co víte o tom, kolik a komu za ni platíte? Za co vlastně platíte a kde končí peníze, které platíte? Co se s vodou děje a co se děje s vašimi penězi?

Žádné dlouhé rozbory. Max 5 min. Prostě vaše první myšlenka. Souhlasím - nesouhlasím. Vím - nevím - tuším. Toto mi vadí - toto akceptuji - tady bych vraždil.

 1. Když budu s vodou šetřit, tak budu platit méně?
 2. Voda je drahá, protože jsme prodali soukromým firmám vodu i trubky?
 3. Reguluje stát zisk z vodného a stočného zahraničním firmám?
 4. Jsou soukromé firmy zainteresovány na snižování nákladů a tím na nízké ceně vody?
 5. Přišly zahraniční firmy do ČR řešit problémy našeho vodárenství?
 6. Nemohu porovnat ceny městských a soukromých vodáren?
 7. Není místo, kde najdu odpovědi na otázky k vodě, cenám, vodárnám?
 8. Situace ve vodě nejde změnit ani udělat něco k nápravě nejde?
 9. Co mohu pro zlepšení situace udělat já?

Budete překvapeni. Když se zamyslíte, tak možná zjistíte, že něco tušíte, ale pravdu vlastně nevíte. Přitom za vodu vlastně automaticky platíte. Systém je nastaven pro některé dokonale. Chováme se jako stádo ovcí.

To, co víte, můžete porovnat s tím, co jsem na tyto otázky odpověděl v e-booku, který je vám k dispozici zdarma:

Trauntenberk se vrátil aneb 9 omylů, díky kterým platíme za vodu stále více a přitom nemusíme.

Autor: Radek Novotny | čtvrtek 23.7.2015 6:40 | karma článku: 18.75 | přečteno: 696x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Michal Pohanka

Jak jsem se stal literárním profesionálem

Přátelé, pište, protože peníze se psaním evidentně vydělat dají, já jsem toho živým důkazem. Když se to podařilo i takovému literárnímu zoufalci jako jsem já, vy ostatní máte ohromnou šanci!

7.7.2020 v 17:53 | Karma článku: 16.87 | Přečteno: 251 |

Michal Pohanka

Kancléř Mynář odmítá vrátit 6milionovou dotaci na penzion

Těch 6 míčů bude samozřejmě pro Vráťu velký problém, protože, jak známo, nedávno ani nebyl schopen uživit pašíka, takže ho musel během koronáče zapíchnout, aby čuník nezdechl hlady, o čemž jsme psali i tady na blogu.

7.7.2020 v 14:41 | Karma článku: 43.38 | Přečteno: 3944 |

Jan Pražák

Jak přišel Michal o panictví

„Já toho svýho Frantu, snad jednou zabiju, Honzo,“ prohlásila Maruška, ale já se o svého kamaráda nebál. Smála se u toho, až se jí dělaly dolíčky ve tvářích a květy na letních šatech se v místech ňader rozvlnily lehkým příbojem.

7.7.2020 v 14:35 | Karma článku: 16.63 | Přečteno: 414 | Diskuse

Dominik Březina

Počítačové hry – mohou být i něčím přínosné?

Pro mnohé rodiče je svět počítačových her neuchopitelný. Vědí, že existuje, ale nemají vůbec tušení, co s tím. Nerozumí hrám a už vůbec nechápou, co je na hrách pro děti tak přitažlivé, a tedy se ani nezajímají, co děti hrají.

7.7.2020 v 7:40 | Karma článku: 4.72 | Přečteno: 149 | Diskuse

Zdeňka Ortová

Politici a logika hormonů

Jestli si politici přečtou můj blog, který jim vlastně ani není určený, byli by bláhoví, kdyby se na předvolebních shromážděních nezachovali podle něj.

7.7.2020 v 6:42 | Karma článku: 17.08 | Přečteno: 306 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1296

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz