Jak je to vůbec možné?

24. 07. 2015 7:25:31
Dveře k ziskům z vody otevřeli v České republice zahraničním koncernům komunální politici a Ministerstvo zemědělství, zastupující Fond národního majetku. Ale nelze tvrdit, že všichni byli zkorumpovaní. Naopak.

Realita ukazuje, že mnozí komunální politici byli sofistikovaným způsobem zmanipulováni a podvedeni, stejně jako občané.

Toto platí především v těch regionech, kde se přes různé smlouvy instalovaly mezi vodárnu a platící občany soukromé penězovody vyvádějící zisky z vody do rukou zahraničních firem.

Naháněči koncernů, přišli s velmi sofistikovaným modelem, který kombinoval manipulační techniky zaměřené na sliby, současně s technikami vyvolávajícími strach. Rozhodování zastupitelů, tak probíhalo jednak v očekávání lepších zítřků a současně pod nátlakem a dojmem, že v případě, když se nepřidají, tak znemožní nebo poškodí vlastní město, vodárnu a občany. Např. znemožní čerpání dotací a tím poškodí region.

Proces, který proběhl a probíhá kolem vody, byl použit v Německu, Itálii či Francii a prakticky vždy je nastaven na tom, že o osudu lidí a dispozici s vodou rozhodují volení zástupci občanů. Pokud se v regionu našla skupina anti-politiků, která měla svůj politický horizont nastaven na délku jednoho volebního období, pak se naháněčům koncernům přes tyto lidi podařilo často ostatní zastupitele natolik vyděsit, že v okamžiku, kdy jim ukázali světlé zítřky - dotace, ceny vody poroste o inflaci a všechno za nás zafinancuje koncern, tak zastupitelé "svým lidem" uvěřili a podlehli. Byli jim na počátku dokonce vděční, vždyť jejich kolegové našli snadné řešení!

Za chvíli se ovšem nestačili divit. To, co se slibovalo, neplatí. Města ani vodárny dotace nemají, cenu mají nejdražší v okolí a lidé platí drahou vodu, ale vodárnám schází stamilióny na investice, protože peníze tečou do zahraničí. Anti-politici již ovšem na radnicích nejsou. Někteří sedí v dozorčích radách firem koncernů a mají se zastupitelů i občanů srandu, jiní si hrají na mafiány v regionech a ti poslední zažili svůj okamžik slávy a upadli v zapomnění.

Kdo na to doplácí? Jsou lidé, města, obce, vodárny a stát. Kdo na tom všem profituje a kdo to vše financoval? Na to si odpovíte sami.

Toto probíhalo s malými obměnami téměř po celé republice.

Více na O co jde ve vodě? >>

Autor: Radek Novotny | pátek 24.7.2015 7:25 | karma článku: 25.88 | přečteno: 796x

Další články blogera

Radek Novotny

Tunelování vodáren v České republice a drancování peněženek lidí, lze ukončit přes obranu

Proces vedoucí k uzavření vazalských smluv s koncernem, díky kterým byl mezi lidi a okresní vodárnu Vak Zlín instalován soukromý penězovod, kterým tečou zisky z vody do zahraničí, místo do obnovy

27.9.2016 v 10:26 | Karma článku: 9.55 | Přečteno: 205 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Markéta Šichtařová

Než důchodovou reformu, raději postaví pekárnu na koblihy

Když na podzim loňského roku vyšla první zpráva Národní rozpočtové rady, dostala od premiéra čočku. Prý je neseriózní a lidi jen straší. Za „ne zcela korektní“ ji označilo i ministerstvo financí.

14.6.2019 v 8:00 | Karma článku: 46.21 | Přečteno: 9379 | Diskuse

Martina Doleželová

a zase ta EET...

Prý se narovná podnikatelské prostředí. Malí, velcí, všem stejně. Služby se zdražily, sociální jistoty podnikatelů se nezměnili... Placená dovolená? Co to je?

11.6.2019 v 14:17 | Karma článku: 32.46 | Přečteno: 1073 | Diskuse

Pavel Makovec

Vývoz mléka do Německa aneb naše „Silné Česko“

Dnešní zpráva o tom, že největší česká mlékárna Madeta přijde o dodávky 200 tisíc litrů mléka denně od českého mlékařského a hospodářského družstva JIH kvůli 30-40 haléřům za litr mléka odhaluje bídu českého národního hospodářství

7.6.2019 v 15:49 | Karma článku: 37.70 | Přečteno: 1998 | Diskuse

Vladimír Vlk

Kterak mít elektřinu za korunu?

Není to tak dávno, co jsme v Poslanecké sněmovně představovali poslancům priority Energetického regulačního úřadu a také jim vysvětlovali, jak a z čeho se vypočítává konečná cena elektrické energie.

7.6.2019 v 12:48 | Karma článku: 18.58 | Přečteno: 738 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Seznamy nepohodlných

Tuhle jsem narazila na seznam rockových kapel nepohodlných před rokem 1989. V jednom sloupci jméno, ve druhém důvod. Argumenty bizarní, směšné, dnes nepochopitelné.

7.6.2019 v 8:00 | Karma článku: 48.65 | Přečteno: 25261 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1292

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz