Zákon zachování hmoty a příčiny a důsledku ...

18. 09. 2015 9:31:14
Peníze jsou hmota. V České republice žije cca 10 mil.lidí. V roce 1992 platili lidé za vodu 11 velkým firmám. Firmy vlastnily vodárenské sítě. To, co vydělaly, použily především na obnovu a rozvoj sítí, protože je vlastnily.

V roce 2015 žije v ČR stále cca 10 mil. lidí, ale těm dodává vodu přes 2.500 převáženě soukromých firem. Většina z nich ovšem trubky v zemi nevlastní. Ony si je "jen" pronajímají. Všechny chtějí inkasovat peníze od lidí a z toho nechat na svých účtech pro sebe co nejvíce. "Jen" podnikají. Trubky nevlastní a tudíž do nich neinvestují. To musí dělat vlastník.

A tady bohužel pro lidi, měst a obce i stát platí zákon o zachování hmoty a příčiny a důsledku.

Cena vody oproti roku 1992 je sice na tisíci násobku, ale protože jsme dovolili zavést systém, který privatizuje zisky a zestátňuje náklady, tak peníze vybrané od lidí končí úplně někde jinde než v roce 1992.

Důsledkem toho okresním vodárnám a městům schází peníze na investice a obnovu. Peníze vybrané od lidí totiž tečou v nemalém objemu místo do obnovy trubek, do daňových rájů a obnovu infrastruktury není z čeho financovat.

Dalším důsledkem je, že si začínáme zvykat na to, že z kohoutku „sem tam“ teče závadná voda a máme bolení břicha a průjem.

Na toto bychom si zvykat neměli.

"Českou vodu si prodávejme sami a žádné Trautenberky, zahraniční prostředníky nebo různé překupníky, k tomu nepotřebujeme. Chceme-li pít nezávadnou pitnou vodu a platit za to jen to, co skutečně musíme, pak musíme mít obnovené trubky v zemi. V tom případě si českou vodu prodávejme sami, protože pak sami rozhodneme, co s penězi vybranými za vodu uděláme. Všichni lidé na tom vydělají. Ne miliardy na účtech v daňových rájích, ale obnovenými trubkami a díky tomu pitnou vodu tekoucí z kohoutků. V opačném případě velká část z toho, co za vodu platíme, teče do zahraničí místo do trubek. Proto ceny rostou, ale vodárnám přitom pořád schází peníze na investice. Pokud nedojde k nápravě, tak budeme pít stále častěji s prominutím "stračky" nebo se za vodu nedoplatíme."

Zde je popsáno 9 důvodů, proč platíme za vodu stále více, ačkoliv nemusíme! Stačí si je uvědomit a hned víme, co je třeba udělat, abychom tento nesmysl napravili.

Stáhnout 9 důvodů, proč platíme za vodu stále více, ačkoliv nemusíme!

Autor: Radek Novotny | pátek 18.9.2015 9:31 | karma článku: 19.48 | přečteno: 456x

Další články blogera

Radek Novotny

Tunelování vodáren v České republice a drancování peněženek lidí, lze ukončit přes obranu

Proces vedoucí k uzavření vazalských smluv s koncernem, díky kterým byl mezi lidi a okresní vodárnu Vak Zlín instalován soukromý penězovod, kterým tečou zisky z vody do zahraničí, místo do obnovy

27.9.2016 v 10:26 | Karma článku: 9.55 | Přečteno: 205 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Markéta Šichtařová

Než důchodovou reformu, raději postaví pekárnu na koblihy

Když na podzim loňského roku vyšla první zpráva Národní rozpočtové rady, dostala od premiéra čočku. Prý je neseriózní a lidi jen straší. Za „ne zcela korektní“ ji označilo i ministerstvo financí.

14.6.2019 v 8:00 | Karma článku: 46.21 | Přečteno: 9379 | Diskuse

Martina Doleželová

a zase ta EET...

Prý se narovná podnikatelské prostředí. Malí, velcí, všem stejně. Služby se zdražily, sociální jistoty podnikatelů se nezměnili... Placená dovolená? Co to je?

11.6.2019 v 14:17 | Karma článku: 32.46 | Přečteno: 1073 | Diskuse

Pavel Makovec

Vývoz mléka do Německa aneb naše „Silné Česko“

Dnešní zpráva o tom, že největší česká mlékárna Madeta přijde o dodávky 200 tisíc litrů mléka denně od českého mlékařského a hospodářského družstva JIH kvůli 30-40 haléřům za litr mléka odhaluje bídu českého národního hospodářství

7.6.2019 v 15:49 | Karma článku: 37.70 | Přečteno: 1998 | Diskuse

Vladimír Vlk

Kterak mít elektřinu za korunu?

Není to tak dávno, co jsme v Poslanecké sněmovně představovali poslancům priority Energetického regulačního úřadu a také jim vysvětlovali, jak a z čeho se vypočítává konečná cena elektrické energie.

7.6.2019 v 12:48 | Karma článku: 18.58 | Přečteno: 738 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Seznamy nepohodlných

Tuhle jsem narazila na seznam rockových kapel nepohodlných před rokem 1989. V jednom sloupci jméno, ve druhém důvod. Argumenty bizarní, směšné, dnes nepochopitelné.

7.6.2019 v 8:00 | Karma článku: 48.65 | Přečteno: 25261 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1292

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz