Migrace do Evropy je důsledek nedostatku vody a díky tomu potravin

22. 09. 2015 12:05:20
Migrační krize není nic jiného než krize nedostatku vody v zemích, které jsou drancovány vlastními režimy a různými korporacemi. Voda chybí v zemědělství i v průmyslu, pak přichází bída, hlad a války. Nás se to týká také!

Co znamená nedostatek vody?

Nedostatek vody, znamená nedostatek potravin. Nedostatek potravin přivádí lidi do zoufalé situace a k hledání řešení přežití. Tím je migrace. To vede ke katastrofám a válkám regionálním, státním a následně kontinentálním. Země ztratily kontrolu nad zdroji z vody, nemají peníze na obnovu infrastruktury. Nedostatečný je rozvoj infrastruktury, neexistuje vodohospodářská koncepce, neinvestuje se do ochrany zdrojů pitné vody a čištění vody odpadní. Vše souvisí s vodou, zemědělstvím a potravinami.

Migrační vlna je důsledek a je pouhou předzvěstí toho, co přijde.

V Evropě utratíme za potraviny cca dvacet procent veškerého příjmu. Evropská populace má obrovský problém, jak zhubnout. Zemědělci tvoří nadvýrobu. Potraviny pálíme, zaoráváme nebo vyléváme na pole. A toto vše dotujeme a tím v podstatě dochází k rozkrádání veřejných rozpočtů.

V chudých zemích zaplatí lidé za potraviny z veškerého svého příjmu 80-90 procent. V důsledku sucha dochází k zdražení potravin a lidé si je nemohou dovolit nebo nemají vůbec nic na život. Veřejné rozpočty jsou zde již rozkradeny.

Co přichází, když není dost jídla nebo lidé nemají na drahé jídlo peníze?

Stát, resp. státní systém začne rozdělovat potravinovou pomoc a dotace. Tento systém velmi rychle přejde pod vliv oligarchů, kteří rozjedou obchod s bídou. S podporou zahraničních firem, které chtějí ovládnout místní monopoly nebo u nich chtějí zůstat, začnou oligarchové sebe presentovat jako politické strany. Nabídnou lidem řešení chudoby. Jejich skutečným cílem je vydělat na úkor státní poklady a zbídačených lidí. Rychlý vstup těchto „politiků“ k moci vede k dalšímu drancování veřejných financí, tentokrát již „legálně“.

Důsledkem je ještě větší chudoba. V zemi, kde není, co rozkrást kradou nejvíce ti nahoře. Ozbrojené složky drží lidi ve strachu a bezmoci.

Jak přežít?

V této situaci prostá snaha o přežití dává do pohybu desítky miliónů lidí a stejné skupiny, které drancují státní kasy, si udělají další kšeft i z migrace a snahy lidí zachrání život nebo ho mít slušný. Totéž fungovalo v době 2. světové války, při možnosti úniku bohatých židů před plynovými komorami a jejich emigrací z okupovaných území, které zneužívali mafiáni napojení na nacisty.

Německo, které má 80,8 mil. obyvatel, přijme cca 700-800 tis. utečenců. Jde o cca 1% z celé německé populace a je to nejvíce z celé Evropy, ale přijetí těchto migrantů neřeší důsledky nedostatku vody, korupci, neexistenci funkčního společenského systému v zemích bývalé Persie nebo Egypta, Sýrie či Libye. Navíc kritická situace s vodou je i v Indii, Pákistánu a Číně, která snad jako jediná z těchto zemí má zdroje, pro realizaci řešení.

Ze strany utečenců je migrace jediný logický krok. Někdo z rodiny emigruje a vytvoří předmostí v zemích západní Evropy. Následně za ním přijde celá rodina.

Podle propočtů vodárenských odborníků je akutním nedostatkem vody již dnes ohroženo 1,2 miliardy lidí, dle zdrojů z OSN jde o více než 2 miliardy lidí. S přibývající populací bude na světě do roku 2030 o 40 procent méně vody, než bude potřeba ...

Co je řešení?

Řešením tohoto stavu není potopit čluny převážející migranty do Evropy, ani přijmout statisíce uprchlíků, před „válkou“. Protože podstata problému ve zbídačených zemích trvá. Je proto jisté, že poté, co přijdou první statisíce uprchlíků, přijdou další milióny a poté desítky miliónů lidí, kteří bez vody bojují o holý život, budou chtít žít a mají právo žít.Otázka migrace je otázkou vody a to nejen v České republice a v Evropě, ale na celém světě.

Řešením migrace je pomoci nastavit systém v daných státech. Začít investovat tam do obnovy vodárenské infrastruktury, ne tady do utečeneckých táborů a lágrů.

Nás se to netýká?

Dokud toto politici nepochopí, pak je otázka migrace pro nás další zásadní důvod, proč mít vodu a vše s ní související v rukou měst a obcí, případně státu a ne v rukou koncernů. Jinak můžeme za několik let skončit podobně.

Otázka je: Kam budeme utíkat my?

article_photo

Proč? Ne/ Budeme pít nezávadnou vodu za rozumnou cenu

Autor: Radek Novotny | úterý 22.9.2015 12:05 | karma článku: 15.52 | přečteno: 672x

Další články blogera

Radek Novotny

Tunelování vodáren v České republice a drancování peněženek lidí, lze ukončit přes obranu

Proces vedoucí k uzavření vazalských smluv s koncernem, díky kterým byl mezi lidi a okresní vodárnu Vak Zlín instalován soukromý penězovod, kterým tečou zisky z vody do zahraničí, místo do obnovy

27.9.2016 v 10:26 | Karma článku: 9.55 | Přečteno: 205 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Markéta Šichtařová

Než důchodovou reformu, raději postaví pekárnu na koblihy

Když na podzim loňského roku vyšla první zpráva Národní rozpočtové rady, dostala od premiéra čočku. Prý je neseriózní a lidi jen straší. Za „ne zcela korektní“ ji označilo i ministerstvo financí.

14.6.2019 v 8:00 | Karma článku: 46.21 | Přečteno: 9379 | Diskuse

Martina Doleželová

a zase ta EET...

Prý se narovná podnikatelské prostředí. Malí, velcí, všem stejně. Služby se zdražily, sociální jistoty podnikatelů se nezměnili... Placená dovolená? Co to je?

11.6.2019 v 14:17 | Karma článku: 32.46 | Přečteno: 1073 | Diskuse

Pavel Makovec

Vývoz mléka do Německa aneb naše „Silné Česko“

Dnešní zpráva o tom, že největší česká mlékárna Madeta přijde o dodávky 200 tisíc litrů mléka denně od českého mlékařského a hospodářského družstva JIH kvůli 30-40 haléřům za litr mléka odhaluje bídu českého národního hospodářství

7.6.2019 v 15:49 | Karma článku: 37.70 | Přečteno: 1998 | Diskuse

Vladimír Vlk

Kterak mít elektřinu za korunu?

Není to tak dávno, co jsme v Poslanecké sněmovně představovali poslancům priority Energetického regulačního úřadu a také jim vysvětlovali, jak a z čeho se vypočítává konečná cena elektrické energie.

7.6.2019 v 12:48 | Karma článku: 18.58 | Přečteno: 738 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Seznamy nepohodlných

Tuhle jsem narazila na seznam rockových kapel nepohodlných před rokem 1989. V jednom sloupci jméno, ve druhém důvod. Argumenty bizarní, směšné, dnes nepochopitelné.

7.6.2019 v 8:00 | Karma článku: 48.65 | Přečteno: 25261 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1292

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz