Středa 8. července 2020, svátek má Nora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. července 2020 Nora

Z vody se stává zlato. Jde o to, kde končí.

4. 11. 2015 6:46:30
Vodovody a kanalizace umožňují dodávku a čištění vody a za to platíme. Z vody se tak stává zlato. Potřebujeme zlato z vody na investice související se suchem a povodněmi? Jak to vlastně "funguje" v ČR s českým zlatem?

Je-li reinvestováno

Tak se vrací zpět do obnovy vodárenských sítí a díky tomu nám teče z kohoutků nezávadná pitná voda a do řek voda vyčištěná.

Pak je dodávka vody a odvedení vody veřejná služba, kterou provádí městské či okresní vodovody a kanalizace a ty kontrolují města a obce. Jejich priorita je obnova a rozvoj vodárenské infrastruktury, ochrana vodních zdrojů, životního prostředí a rozumná cena vody. To, co zaplatíme, použijí společnosti vodovodů a kanalizací na pokrytí nákladů na dodání a odvedení vody a především na opravy a investice. Zisk není prioritou. Cílem je snad jen tehdy, když se kumulují zdroje na velkou investici, např. na ústřední čistírnu odpadních vod.

Společnosti vodovody a kanalizace vlastní trubky a na nich dodávají, odvádí a čistí vodu. Vodné a stočné, které od nás za to inkasují, prioritně vrací zpět do obnovy a rozvoje vodárenských sítí. Takže my financujeme stav trubek v zemi. Zisky minimalizují, protože především investují a obnovují infrastrukturu. Jejich cílem není vybrat od nás co nejvíce a to poslat do zahraničí. Majitelé společností vodovody a kanalizace žijí tady, ne v zahraničí.

Je-li posláno do zahraničí

Končí-li na soukromých účtech v zahraničí, nejlépe v daňových rájích, pak si majitel koncernu za naše peníze koupí další jachtu a možná i "politiky" a vymýšlí, jak dostat další naše peníze na své účty. Jak ovládnout zisky z další vodárny?

Pak je dodávka vody a odvedení vody kšeft, kterou provádí soukromé provozní společnosti a ty kontrolují koncerny. Na oko vše vypadá stejně (stejný barák, stejné trubky v zemi, stejní lidé kolem vody), proto tomu lidé nevěnují pozornost. Ale změní se to hlavní. Vodárenské trubky dál vlastní vodovody a kanalizace, ale "politici" je pronajmou zahraničnímu koncernu. Ten na nich dodává a odvádí vodu. Inkasuje vodné a stočné, do něhož si kalkuluje co nejvyšší zisk. Současně zbaví města a obce informací i vlastní vodárenské inteligence, když převezme od vodovodů a kanalizací zaměstnance, vodárenský management.

Městská společnost vodovody a kanalizace dál vlastní trubky v zemi, ale ty nepoužívá. Pronajala je totiž např. na 30 let koncernu. Městská vodárna tak vlastně slouží jako trafika pro „politiky“, kteří vodě nerozumí a nemají se ani s kým na koncernu nezávislým poradit. Radí se s koncernem, který často městské vodárně vede dokonce i účetnictví!

Okresní vodovody a kanalizace však vlastní trubky a proto je musí obnovovat a musí do nich investovat. Financují tak koncernu investice potřebné k jeho podnikání.

Zprivatizovat vodu touto formou je past.

V řadě okresů lidé za vodu platí více než skutečně musí. Platí obnovu trubek a navíc konta v zahraničí a trafiky politiků, kteří tento systém zavedli.

Chcete pít nezávadnou vodu a mít rozumnou cenu vody?

Pak dodávka vody musí být veřejná služba s cílem obnovy sítí, ne kšeft "vyvolených". Začněte vodě věnovat pozornost. Zamyslete se. Co poteče z kohoutků a v řekách souvisí s tím, kam tečou naše peníze poté, co za vodu zaplatíme. Co je třeba u nás udělat, aby "zlato" končilo v obnově vodárenských sítí a my měli jistotu, že pitná voda bude pitná?

Podívejte se na to:

Co udělali ve Francii?


RN: www.pravdaovode.cz

Autor: Radek Novotny | středa 4.11.2015 6:46 | karma článku: 17.86 | přečteno: 462x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Lukas Baloga

Akciový trh, který překonal Ameriku i Evropu

Čínský akciový trh, definovaný indexem CSI 300 dosáhl v pátek svého pětiletého maxima na základě přibývajících důkazů, že největší rozvíjející se trh na světě se zotavuje z koronavirové pandemie díky masivnímu růstu.

7.7.2020 v 16:08 | Karma článku: 5.69 | Přečteno: 126 |

Ladislav Větvička

Turistycka sezona? Ni, enem smutne čekani na totalni krach...

V medyjach sem tam prosakuju zpravy, kere realně popisuju aktualni stav. Propad letecke dopravy o devadesat procent, propad prodeju aut o osumdesat procent, propad obratu v hospodach o sedumdesat procent...

7.7.2020 v 11:55 | Karma článku: 40.99 | Přečteno: 2353 | Diskuse

Karel Trčálek

Myši Markéty Šichtařové

Nejnovější, byť mírně recyklovaný, článek naší nejcitovanějí ekonomky obsahuje natolik podnětné myšlénky, že jsem neodolal, a jednu z nich rozvinul

7.7.2020 v 8:00 | Karma článku: 17.34 | Přečteno: 576 | Diskuse

Miroslav Křížek

Hladovka českých důchodců

A co hrozí, pokud reforma důchodů nepřijde? V podstatě nastane kolaps veřejných financí, Národní rozpočtová rada přišla s výpočtem, že už kolem roku 2030, kdy do důchodu odejdou silné ročníky. Je nejvyšší čas na reformu systému.

7.7.2020 v 8:00 | Karma článku: 26.60 | Přečteno: 801 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Vstup státu do letecké společnosti a jeden památeční obrázek

V neděli 5/7 se objevilo světlo na konci tunelu. Izraelská společnost El Al, národní letecký dopravce, který se dostal do finančních problémů, má naději na ekonomické přežití.

6.7.2020 v 22:30 | Karma článku: 8.92 | Přečteno: 211 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1296

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz