Voda se vrátí do rukou obcí. To, co lidé za vodu zaplatí, poteče do obnovy trubek ne do...

9. 12. 2015 9:15:42
Lidé se ptají, proč protiprávní tunelování vodáren vedoucí k zdražování vody, k nemožnosti čerpání dotací z EU a negativnímu stavu vodárenské infrastruktury neřeší soudy a policie. Můžu vás ujistit, že se tím léta zabývají.

Vrchní soud v roce 2016 pravomocně rozhodne

Vytvoří precedens, kterým lze odinstalovat protiprávně instalované soukromé penězovody do okresních vodáren, jsem kromě právního stanoviska zaslal také svůj osobní názor, ve kterém to co se ve vodě a vodárnách děje shrnuji.

Týká se dlouholeté protiprávní činnosti organizované skupiny osob a firem, jednající pod jednotným místem vedení, které vedlo k vytunelování řady okresních vodáren. Díky tomu došlo k uzavření pro okresní vodárnu a lidi nevýhodných smluv, které byly odsouhlaseny zmanipulovanými, z části také finančně motivovanými akcionáři (zástupci některých měst a obcí). Rozhodovací procesy na valných hromadách vodáren, i mimo ně, probíhaly na základě nepravdivých a lživých informací, kdy zásadní a pravdivé informace byly před akcionáři záměrně tajeny.

Protiprávní stav a jednání pokračuje i přes znalost důkazů, stanovisek soudů, doložení negativních dopadů, ztráty možnosti čerpat dotace a vzniku škod velkého rozsahu dál a škody přesáhly výši jedné miliardy. Dochází nejen k porušování zákona o obcích a původně obchodního zákoníku, ale také závažné hospodářské trestné činnosti, jenž má celospolečenské negativní dopady.

Soudce posuzující proces vedoucí k vytunelování okresní vodárny

se již v roce 2010 ptal, zda chce někdo něco dodat. Řekl jsem, že považuji za zásadní říct názor, který již nehodnotí právní stanovisko a důkazy, ale to, o čem celý spor je.

„Pane soudce,

to co probíhá ve vodárnách je v podstatě totéž, co proběhlo, když Kolumbus přistál u břehů Ameriky. Kapitán vystoupil u břehu Ameriky. Indiáni uviděli boha – bílého muže, který rozdával dárky – korálky, zrcátka a ohnivou vodu. Poté náčelník, pod vlivem ohnivé vody a zkouřený z dýmky míru, dostal ve vhodnou chvíli možnost vrátit bílému muži jeho dary tím, že podepíše „smlouvičku“, kterou celé území předá do rukou „bílého muže“, který se pak již o vše ostatní postará. Náčelník neuměl číst a nevěděl, co znamená, když otiskne na smlouvičku prst. Netušil, že připravil svůj kmen o půdu, kterou vlastnil jeho lid stovky let.

Tyto praktiky jsou dnes realizovány u nás. Opět přichází bílý muž jako bůh s know-how ze Západu. Místo korálků nabízí zastupitelům inflační růst ceny vody, že zajistí dotace z EU, že bude investovat namísto obcí. To vše, když se podepíše „smlouvička“, když celý prodej vody bude předán do rukou „bílého muže“, který se již o vše ostatní postará.

Výsledek je stejný, ale rozdíl mezi námi a Indiány existuje. U nás náčelníci na radnicích číst a počítat umí. Takže to, že připravují města o monopolní postavení prodejců vody, o zdroje na obnovu infrastruktury, o dotace a o zisky z vody, není neznalost ani pouhá hloupost. Jde o záměr. Náčelníci na radnicích velmi dobře ví, co podepisují a lidem i zastupitelům očividně lžou.

Dle mého názoru jde o nemravný tunel za bílého dne, všem před očima a proto se tomu bráním formou žaloby, protože jedině justice může protiprávní tunelování vodáren zastavit.“

Soudce poté v roce 2010 prohlásil proces, kterým proběhlo schválení „smlouvičky“ s koncernem za pokoutný, nemravný a protiprávní[1].

Soud uzavírá: Proces, kterým bylo cíle dosaženo, byl mimořádně nemravný, pokoutný a protiprávníSoud uzavírá: Proces, kterým bylo cíle dosaženo, byl mimořádně nemravný, pokoutný a protiprávní

Vrchnímu soudu jsem před svůj názor doplnil o skutečnosti, které rozhodly o tom, co a proč léta dělám. Vysvětlují, proč vlastně žaloby soudy řeší.

Chci, aby soudy i lidé věděli, proč se tunelům ve vodárnách přes soudy bráním, proč pokračuji v soudech, i když kvalita a způsob rozhodování některých soudců je katastrofální, což si po 15 letech soudních sporů mohu dovolit veřejně říct. Pozn. podobný názor má Ústavní soud, který vyhověl mé ústavní stížnosti nebo Ministerstvo spravedlnosti, které mi platí za průtahy a nefunkčnost soudů.

To je sice pěkné, ale nic to nemění na negativních důsledcích, které lumpárna a její pokračování přináší. Nic to nemění na tom, že léta nesu velkou část tíhy obrany vodárny – ekonomicky, časově, pracovně a také to, že na mne byly použity doslova gangsterské praktiky, abych „vodu nechal plavat“. Důsledky nesou na svých bedrech také lidé, vodárna a města, ze kterých jsou protiprávně vysávány peníze, přestože jsem již v roce 2002 podal žaloby, které byly schopny tunelu v okresní vodárně realizovaném v roce 2004 zabránit. Včasné rozhodnutí soudů mohlo přinést precedens a tím by nedošlo k vytunelování dalších vodáren (Kladno, Prostějov ...).

Ať soudy rozhodnou jak rozhodnou, tak to, co proběhlo a probíhá ve vodárně, je dle mého názoru protiprávní organizovaný zločin, který není páchán v oblasti drog, zbraní nebo prostituce, ale v odvětví pro lidi zcela zásadním. V odvětví vodárenství, nakládání s vodou, obnovy infrastruktury, zajišťování nezávadnosti pitné vody, vypouštění čisté odpadní vody a ochrany vodních zdrojů. Voda je strategická surovina, která ovlivňuje vše. Ekonomiku, zdraví, životní prostředí, bezpečnost státu i samotný život a jeho kvalitu i existenci. Nejde nahradit. Voda je život a organizovaná skupina ji protiprávně vyvedla do rukou koncernů, aby o našich životech rozhodovaly.

TOTO NENÍ SPRÁVNÉ. PROCES, KTERÝ PROBĚHL, JE NEZÁKONNÝ, NEMRAVNÝ A PRO OBČANY I STÁT NEVÝHODNÝ. PROTO JSEM DOŠEL AŽ K VÁM.

Na tomto stavu máme, každý svůj podíl: Proč se privatizovala "voda" v ČR a kdo je za to odpovědný?

Ing. Radek Novotný

autor projektu PRAVDA O VODĚ.CZ

Autor: Radek Novotny | středa 9.12.2015 9:15 | karma článku: 36.06 | přečteno: 1815x

Další články blogera

Radek Novotny

Tunelování vodáren v České republice a drancování peněženek lidí, lze ukončit přes obranu

Proces vedoucí k uzavření vazalských smluv s koncernem, díky kterým byl mezi lidi a okresní vodárnu Vak Zlín instalován soukromý penězovod, kterým tečou zisky z vody do zahraničí, místo do obnovy

27.9.2016 v 10:26 | Karma článku: 9.55 | Přečteno: 203 | Diskuse

Radek Novotny

Pokus o mou kriminalizaci a zastrašení skončil fiaskem

Napsala mi paní, která se omlouvala, že nemá peníze na DVD: Jak korporace bohatnou na vodě?, proto se nemůže přidat k lidem, kteří se mnou chtějí spustit nápravu .

22.8.2016 v 15:11 | Karma článku: 14.04 | Přečteno: 367 | Diskuse

Radek Novotny

Zcela bez servítek, protože situace je vážná a na servítky není čas

Stát, respektive Ministerstvo zemědělství (Mze), které spravuje v ČR obor vodárenství a má jako hlavní prioritu zajistit soběstačnost jeho financování ví, že jediný zdroj vodáren, jsou peníze za vodné a stočné vybrané od lidí.

21.8.2016 v 14:53 | Karma článku: 30.25 | Přečteno: 1294 | Diskuse

Radek Novotny

Politici objevili volební trhák nebo skutečně pochopili v čem je problém s vodou v ČR?

Pan Brabec, ministr životního prostředí, jako první vrcholný politik v ČR pochopil a potvrdil pravdivost mých závěrů, které léta říkám a publikuji, ale zatím jen tu část z nich, která nevede k řešení.

16.8.2016 v 7:52 | Karma článku: 24.86 | Přečteno: 632 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Petr Šindelář

Proč Česko ještě stále nemá svou vlastní, státní síť obchodů?

Protože si ji po roce 1989 ve větších městech zřejmě již navždy včetně dovozu potravin převzaly zahraniční obchodní řetězce a na obnovení zašlé slávy družstevních venkovských prodejen Jednota nové markety Coop dodnes nestačí...

19.3.2019 v 9:52 | Karma článku: 25.26 | Přečteno: 1095 | Diskuse

Jan Ferenc

Boj o peníze na správu pražského mobiliáře začíná

Provozovatelé reklamních ploch, a v zásadě nejspíš jen ty dva u nás největší, začínají bojovat o lukrativní zakázku od hlavního města.

19.3.2019 v 4:38 | Karma článku: 7.03 | Přečteno: 107 | Diskuse

Tomáš Flaška

Každý z vás ukradl za rok věci za 400,- korun

Statistika je jasná. Češi nakradou v obchodech ročně zboží za 10 miliard korun. Z toho 38% připadá na přímé krádeže. Tedy zhruba 400 korun na každého z nás.

18.3.2019 v 15:48 | Karma článku: 22.97 | Přečteno: 1141 | Diskuse

Erik Steinn

Portál občana - totální bída českého eGov, portál buzerace žadatelů

Portál občana - totální bída českého eGov, portál buzerace žadatelů – a nic potřebného a užitečného z něj nelze rozumně získat. Leskem jsou základní registry & byl by i CzechPoint, kdyby byl zadarmo!

18.3.2019 v 14:56 | Karma článku: 20.19 | Přečteno: 543 | Diskuse

Martin Pýcha

Zisk českého zemědělství

Minulý týden Český statistický úřad zveřejnil svůj odhad podnikatelského důchodu v zemědělství za rok 2018. Dle těchto údajů došlo k poklesu důchodu v českém zemědělství na 16,5 miliardy korun tj. o 20 %, proti roku 2017.

15.3.2019 v 16:34 | Karma článku: 7.32 | Přečteno: 260 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1291

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz