Pátek 4. prosince 2020, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 4. prosince 2020 Barbora

Voda se vrátí do rukou obcí. To, co lidé za vodu zaplatí, poteče do obnovy trubek ne do...

9. 12. 2015 9:15:42
Lidé se ptají, proč protiprávní tunelování vodáren vedoucí k zdražování vody, k nemožnosti čerpání dotací z EU a negativnímu stavu vodárenské infrastruktury neřeší soudy a policie. Můžu vás ujistit, že se tím léta zabývají.

Vrchní soud v roce 2016 pravomocně rozhodne

Vytvoří precedens, kterým lze odinstalovat protiprávně instalované soukromé penězovody do okresních vodáren, jsem kromě právního stanoviska zaslal také svůj osobní názor, ve kterém to co se ve vodě a vodárnách děje shrnuji.

Týká se dlouholeté protiprávní činnosti organizované skupiny osob a firem, jednající pod jednotným místem vedení, které vedlo k vytunelování řady okresních vodáren. Díky tomu došlo k uzavření pro okresní vodárnu a lidi nevýhodných smluv, které byly odsouhlaseny zmanipulovanými, z části také finančně motivovanými akcionáři (zástupci některých měst a obcí). Rozhodovací procesy na valných hromadách vodáren, i mimo ně, probíhaly na základě nepravdivých a lživých informací, kdy zásadní a pravdivé informace byly před akcionáři záměrně tajeny.

Protiprávní stav a jednání pokračuje i přes znalost důkazů, stanovisek soudů, doložení negativních dopadů, ztráty možnosti čerpat dotace a vzniku škod velkého rozsahu dál a škody přesáhly výši jedné miliardy. Dochází nejen k porušování zákona o obcích a původně obchodního zákoníku, ale také závažné hospodářské trestné činnosti, jenž má celospolečenské negativní dopady.

Soudce posuzující proces vedoucí k vytunelování okresní vodárny

se již v roce 2010 ptal, zda chce někdo něco dodat. Řekl jsem, že považuji za zásadní říct názor, který již nehodnotí právní stanovisko a důkazy, ale to, o čem celý spor je.

„Pane soudce,

to co probíhá ve vodárnách je v podstatě totéž, co proběhlo, když Kolumbus přistál u břehů Ameriky. Kapitán vystoupil u břehu Ameriky. Indiáni uviděli boha – bílého muže, který rozdával dárky – korálky, zrcátka a ohnivou vodu. Poté náčelník, pod vlivem ohnivé vody a zkouřený z dýmky míru, dostal ve vhodnou chvíli možnost vrátit bílému muži jeho dary tím, že podepíše „smlouvičku“, kterou celé území předá do rukou „bílého muže“, který se pak již o vše ostatní postará. Náčelník neuměl číst a nevěděl, co znamená, když otiskne na smlouvičku prst. Netušil, že připravil svůj kmen o půdu, kterou vlastnil jeho lid stovky let.

Tyto praktiky jsou dnes realizovány u nás. Opět přichází bílý muž jako bůh s know-how ze Západu. Místo korálků nabízí zastupitelům inflační růst ceny vody, že zajistí dotace z EU, že bude investovat namísto obcí. To vše, když se podepíše „smlouvička“, když celý prodej vody bude předán do rukou „bílého muže“, který se již o vše ostatní postará.

Výsledek je stejný, ale rozdíl mezi námi a Indiány existuje. U nás náčelníci na radnicích číst a počítat umí. Takže to, že připravují města o monopolní postavení prodejců vody, o zdroje na obnovu infrastruktury, o dotace a o zisky z vody, není neznalost ani pouhá hloupost. Jde o záměr. Náčelníci na radnicích velmi dobře ví, co podepisují a lidem i zastupitelům očividně lžou.

Dle mého názoru jde o nemravný tunel za bílého dne, všem před očima a proto se tomu bráním formou žaloby, protože jedině justice může protiprávní tunelování vodáren zastavit.“

Soudce poté v roce 2010 prohlásil proces, kterým proběhlo schválení „smlouvičky“ s koncernem za pokoutný, nemravný a protiprávní[1].

Soud uzavírá: Proces, kterým bylo cíle dosaženo, byl mimořádně nemravný, pokoutný a protiprávní
Soud uzavírá: Proces, kterým bylo cíle dosaženo, byl mimořádně nemravný, pokoutný a protiprávní

Vrchnímu soudu jsem před svůj názor doplnil o skutečnosti, které rozhodly o tom, co a proč léta dělám. Vysvětlují, proč vlastně žaloby soudy řeší.

Chci, aby soudy i lidé věděli, proč se tunelům ve vodárnách přes soudy bráním, proč pokračuji v soudech, i když kvalita a způsob rozhodování některých soudců je katastrofální, což si po 15 letech soudních sporů mohu dovolit veřejně říct. Pozn. podobný názor má Ústavní soud, který vyhověl mé ústavní stížnosti nebo Ministerstvo spravedlnosti, které mi platí za průtahy a nefunkčnost soudů.

To je sice pěkné, ale nic to nemění na negativních důsledcích, které lumpárna a její pokračování přináší. Nic to nemění na tom, že léta nesu velkou část tíhy obrany vodárny – ekonomicky, časově, pracovně a také to, že na mne byly použity doslova gangsterské praktiky, abych „vodu nechal plavat“. Důsledky nesou na svých bedrech také lidé, vodárna a města, ze kterých jsou protiprávně vysávány peníze, přestože jsem již v roce 2002 podal žaloby, které byly schopny tunelu v okresní vodárně realizovaném v roce 2004 zabránit. Včasné rozhodnutí soudů mohlo přinést precedens a tím by nedošlo k vytunelování dalších vodáren (Kladno, Prostějov ...).

Ať soudy rozhodnou jak rozhodnou, tak to, co proběhlo a probíhá ve vodárně, je dle mého názoru protiprávní organizovaný zločin, který není páchán v oblasti drog, zbraní nebo prostituce, ale v odvětví pro lidi zcela zásadním. V odvětví vodárenství, nakládání s vodou, obnovy infrastruktury, zajišťování nezávadnosti pitné vody, vypouštění čisté odpadní vody a ochrany vodních zdrojů. Voda je strategická surovina, která ovlivňuje vše. Ekonomiku, zdraví, životní prostředí, bezpečnost státu i samotný život a jeho kvalitu i existenci. Nejde nahradit. Voda je život a organizovaná skupina ji protiprávně vyvedla do rukou koncernů, aby o našich životech rozhodovaly.

TOTO NENÍ SPRÁVNÉ. PROCES, KTERÝ PROBĚHL, JE NEZÁKONNÝ, NEMRAVNÝ A PRO OBČANY I STÁT NEVÝHODNÝ. PROTO JSEM DOŠEL AŽ K VÁM.

Na tomto stavu máme, každý svůj podíl: Proč se privatizovala "voda" v ČR a kdo je za to odpovědný?

Ing. Radek Novotný

autor projektu PRAVDA O VODĚ.CZ

Autor: Radek Novotny | středa 9.12.2015 9:15 | karma článku: 36.06 | přečteno: 1877x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Tomáš Flaška

Je hloupější zákazník nebo úřad?

Že je reklama přitroublá, to jsme si už zvykli. Že může být stupidní, to také víme. Ale dle zákona nesmí být klamavá. A co se nedozvíme v případě řetězce drogerií TETA?

3.12.2020 v 15:17 | Karma článku: 31.52 | Přečteno: 1377 | Diskuse

Filip Červenka

Největších 5 rizik spojených s plánovanou změnou daní

Po dlouhých 13 letech se Česko zbaví nesmyslného konceptu superhrubé mzdy, který činil výpočet daně složitý a netransparentní. Daňová reforma má ale taky řadu rizik a nemusí mít vůbec takový dopad, jaký si její autoři slibují.

2.12.2020 v 16:20 | Karma článku: 8.80 | Přečteno: 389 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Znárodnění už probíhá

Všichni víme, že centrální banky i vlády se rozhodly „zachraňovat“ a dokopat k růstu ekonomiku tím, že do ní napumpují maximum peněz. Nefunguje to, zcela zjevně ne, nicméně to je teď věc jiná.

2.12.2020 v 8:00 | Karma článku: 46.96 | Přečteno: 20608 | Diskuse

Lukas Baloga

Nejzajímavější investice v roce 2021

Finanční trhy jsou v pozitivním rozpoložení, poté, co několik společností vyvinulo vysoce účinné vakcíny na koronavirus s možným očkováním již počátkem roku 2021.

1.12.2020 v 12:53 | Karma článku: 7.23 | Přečteno: 356 |

Tomáš Volf

Zlato ztratilo 14,5 %, stříbro dokonce čtvrtinu své hodnoty

Trhy se uklidňují. Aktiva se dočasně přesouvají do rizikovějších vod s potenciálně vyšším výnosem. Zotavení ekonomik bude znamenat opětovné zvýšení poptávky po drahých kovech, jelikož je jejich využití v průmyslu nezastupitelné.

1.12.2020 v 11:55 | Karma článku: 10.24 | Přečteno: 698 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1297

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz