Voda se vrátí do rukou obcí. To, co lidé za vodu zaplatí, poteče do obnovy trubek ne do...

9. 12. 2015 9:15:42
Lidé se ptají, proč protiprávní tunelování vodáren vedoucí k zdražování vody, k nemožnosti čerpání dotací z EU a negativnímu stavu vodárenské infrastruktury neřeší soudy a policie. Můžu vás ujistit, že se tím léta zabývají.

Vrchní soud v roce 2016 pravomocně rozhodne

Vytvoří precedens, kterým lze odinstalovat protiprávně instalované soukromé penězovody do okresních vodáren, jsem kromě právního stanoviska zaslal také svůj osobní názor, ve kterém to co se ve vodě a vodárnách děje shrnuji.

Týká se dlouholeté protiprávní činnosti organizované skupiny osob a firem, jednající pod jednotným místem vedení, které vedlo k vytunelování řady okresních vodáren. Díky tomu došlo k uzavření pro okresní vodárnu a lidi nevýhodných smluv, které byly odsouhlaseny zmanipulovanými, z části také finančně motivovanými akcionáři (zástupci některých měst a obcí). Rozhodovací procesy na valných hromadách vodáren, i mimo ně, probíhaly na základě nepravdivých a lživých informací, kdy zásadní a pravdivé informace byly před akcionáři záměrně tajeny.

Protiprávní stav a jednání pokračuje i přes znalost důkazů, stanovisek soudů, doložení negativních dopadů, ztráty možnosti čerpat dotace a vzniku škod velkého rozsahu dál a škody přesáhly výši jedné miliardy. Dochází nejen k porušování zákona o obcích a původně obchodního zákoníku, ale také závažné hospodářské trestné činnosti, jenž má celospolečenské negativní dopady.

Soudce posuzující proces vedoucí k vytunelování okresní vodárny

se již v roce 2010 ptal, zda chce někdo něco dodat. Řekl jsem, že považuji za zásadní říct názor, který již nehodnotí právní stanovisko a důkazy, ale to, o čem celý spor je.

„Pane soudce,

to co probíhá ve vodárnách je v podstatě totéž, co proběhlo, když Kolumbus přistál u břehů Ameriky. Kapitán vystoupil u břehu Ameriky. Indiáni uviděli boha – bílého muže, který rozdával dárky – korálky, zrcátka a ohnivou vodu. Poté náčelník, pod vlivem ohnivé vody a zkouřený z dýmky míru, dostal ve vhodnou chvíli možnost vrátit bílému muži jeho dary tím, že podepíše „smlouvičku“, kterou celé území předá do rukou „bílého muže“, který se pak již o vše ostatní postará. Náčelník neuměl číst a nevěděl, co znamená, když otiskne na smlouvičku prst. Netušil, že připravil svůj kmen o půdu, kterou vlastnil jeho lid stovky let.

Tyto praktiky jsou dnes realizovány u nás. Opět přichází bílý muž jako bůh s know-how ze Západu. Místo korálků nabízí zastupitelům inflační růst ceny vody, že zajistí dotace z EU, že bude investovat namísto obcí. To vše, když se podepíše „smlouvička“, když celý prodej vody bude předán do rukou „bílého muže“, který se již o vše ostatní postará.

Výsledek je stejný, ale rozdíl mezi námi a Indiány existuje. U nás náčelníci na radnicích číst a počítat umí. Takže to, že připravují města o monopolní postavení prodejců vody, o zdroje na obnovu infrastruktury, o dotace a o zisky z vody, není neznalost ani pouhá hloupost. Jde o záměr. Náčelníci na radnicích velmi dobře ví, co podepisují a lidem i zastupitelům očividně lžou.

Dle mého názoru jde o nemravný tunel za bílého dne, všem před očima a proto se tomu bráním formou žaloby, protože jedině justice může protiprávní tunelování vodáren zastavit.“

Soudce poté v roce 2010 prohlásil proces, kterým proběhlo schválení „smlouvičky“ s koncernem za pokoutný, nemravný a protiprávní[1].

Soud uzavírá: Proces, kterým bylo cíle dosaženo, byl mimořádně nemravný, pokoutný a protiprávníSoud uzavírá: Proces, kterým bylo cíle dosaženo, byl mimořádně nemravný, pokoutný a protiprávní

Vrchnímu soudu jsem před svůj názor doplnil o skutečnosti, které rozhodly o tom, co a proč léta dělám. Vysvětlují, proč vlastně žaloby soudy řeší.

Chci, aby soudy i lidé věděli, proč se tunelům ve vodárnách přes soudy bráním, proč pokračuji v soudech, i když kvalita a způsob rozhodování některých soudců je katastrofální, což si po 15 letech soudních sporů mohu dovolit veřejně říct. Pozn. podobný názor má Ústavní soud, který vyhověl mé ústavní stížnosti nebo Ministerstvo spravedlnosti, které mi platí za průtahy a nefunkčnost soudů.

To je sice pěkné, ale nic to nemění na negativních důsledcích, které lumpárna a její pokračování přináší. Nic to nemění na tom, že léta nesu velkou část tíhy obrany vodárny – ekonomicky, časově, pracovně a také to, že na mne byly použity doslova gangsterské praktiky, abych „vodu nechal plavat“. Důsledky nesou na svých bedrech také lidé, vodárna a města, ze kterých jsou protiprávně vysávány peníze, přestože jsem již v roce 2002 podal žaloby, které byly schopny tunelu v okresní vodárně realizovaném v roce 2004 zabránit. Včasné rozhodnutí soudů mohlo přinést precedens a tím by nedošlo k vytunelování dalších vodáren (Kladno, Prostějov ...).

Ať soudy rozhodnou jak rozhodnou, tak to, co proběhlo a probíhá ve vodárně, je dle mého názoru protiprávní organizovaný zločin, který není páchán v oblasti drog, zbraní nebo prostituce, ale v odvětví pro lidi zcela zásadním. V odvětví vodárenství, nakládání s vodou, obnovy infrastruktury, zajišťování nezávadnosti pitné vody, vypouštění čisté odpadní vody a ochrany vodních zdrojů. Voda je strategická surovina, která ovlivňuje vše. Ekonomiku, zdraví, životní prostředí, bezpečnost státu i samotný život a jeho kvalitu i existenci. Nejde nahradit. Voda je život a organizovaná skupina ji protiprávně vyvedla do rukou koncernů, aby o našich životech rozhodovaly.

TOTO NENÍ SPRÁVNÉ. PROCES, KTERÝ PROBĚHL, JE NEZÁKONNÝ, NEMRAVNÝ A PRO OBČANY I STÁT NEVÝHODNÝ. PROTO JSEM DOŠEL AŽ K VÁM.

Na tomto stavu máme, každý svůj podíl: Proč se privatizovala "voda" v ČR a kdo je za to odpovědný?

Ing. Radek Novotný

autor projektu PRAVDA O VODĚ.CZ

Autor: Radek Novotny | středa 9.12.2015 9:15 | karma článku: 36.06 | přečteno: 1821x

Další články blogera

Radek Novotny

Tunelování vodáren v České republice a drancování peněženek lidí, lze ukončit přes obranu

Proces vedoucí k uzavření vazalských smluv s koncernem, díky kterým byl mezi lidi a okresní vodárnu Vak Zlín instalován soukromý penězovod, kterým tečou zisky z vody do zahraničí, místo do obnovy

27.9.2016 v 10:26 | Karma článku: 9.55 | Přečteno: 205 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Markéta Šichtařová

Než důchodovou reformu, raději postaví pekárnu na koblihy

Když na podzim loňského roku vyšla první zpráva Národní rozpočtové rady, dostala od premiéra čočku. Prý je neseriózní a lidi jen straší. Za „ne zcela korektní“ ji označilo i ministerstvo financí.

14.6.2019 v 8:00 | Karma článku: 46.21 | Přečteno: 9379 | Diskuse

Martina Doleželová

a zase ta EET...

Prý se narovná podnikatelské prostředí. Malí, velcí, všem stejně. Služby se zdražily, sociální jistoty podnikatelů se nezměnili... Placená dovolená? Co to je?

11.6.2019 v 14:17 | Karma článku: 32.46 | Přečteno: 1073 | Diskuse

Pavel Makovec

Vývoz mléka do Německa aneb naše „Silné Česko“

Dnešní zpráva o tom, že největší česká mlékárna Madeta přijde o dodávky 200 tisíc litrů mléka denně od českého mlékařského a hospodářského družstva JIH kvůli 30-40 haléřům za litr mléka odhaluje bídu českého národního hospodářství

7.6.2019 v 15:49 | Karma článku: 37.70 | Přečteno: 1998 | Diskuse

Vladimír Vlk

Kterak mít elektřinu za korunu?

Není to tak dávno, co jsme v Poslanecké sněmovně představovali poslancům priority Energetického regulačního úřadu a také jim vysvětlovali, jak a z čeho se vypočítává konečná cena elektrické energie.

7.6.2019 v 12:48 | Karma článku: 18.58 | Přečteno: 738 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Seznamy nepohodlných

Tuhle jsem narazila na seznam rockových kapel nepohodlných před rokem 1989. V jednom sloupci jméno, ve druhém důvod. Argumenty bizarní, směšné, dnes nepochopitelné.

7.6.2019 v 8:00 | Karma článku: 48.65 | Přečteno: 25261 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1292

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz