Středa 8. července 2020, svátek má Nora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. července 2020 Nora

Voda a vodárny: Kde jsme? Jde něco udělat? Jak to zvládáte?

6. 03. 2016 8:10:00
"Oblast vody je mi známa mnoho let. Také známé video s bývalým poslancem F.R.Čechem upozorňuje na poměry v hlavním městě. Navíc, kdyby to byla jen voda. Zajímá mne ....

"Navíc, kdyby to byla jen voda. Můžeme přidat rozvody tepla ( přestože jsou v majetku obcí) a poslední novinka je známá změna plateb za elektřinu, podle zabudovaného jističe. Oceňuji Vaši aktivitu v oblasti vody.

Shrnu-li svůj názor a postoj, pak ať volíme jak volíme, stále se tam derou stejní lidé, kteří preferují svoje osobní zájmy před tím, aby zastupovali voliče. Já již na takový systém nevěřím a ignoruji ho již mnoho let. Z našich daní jsou placeni lidé, kteří vyvíjí aktivity, které jsou v rozporu s většinovým názorem daňových poplatníků. To ví řada lidí.

Co mne však zajímá je to, jak je to v případě osob, které aktivně pracují v zájmu většiny daňových poplatníků? Mají možnost dosáhnout na nějaké dotace, nebo tak činí za vlastní náklady a ve svém volném čase? Z mých zkušeností je zřejmé, že osoby schopné aktivní činnosti jsou většinou velmi časově vytíženy a již jim nezbývá síla na další aktivity.

To je i můj případ. Rád bych se v této a dalších oblastech aktivně zapojil, ale kde na to vzít čas, to nejsem schopen posoudit."

Obsahem podobné komentáře a názory dostávám poměrně často a dají se rozdělit na tři části:

  1. Popis a pochopení existujícího stavu
  2. Rezignace a odpor k volbám
  3. Jak to zvládáte, z čeho financujete obranu vodáren a práci kolem pravdy o vodě?

1) Pochopení existujícího stavu.

Proto, abychom mohli něco napravit, je třeba poznat a uznat, jaký stav dnes v republice je.

Systém, kdy se mezi platící spotřebitele a veřejnou službu instalují soukromé penězovody, se dnes pokouší soukromé subjekty instalovat všude, kde je služba v rukou veřejného sektoru. To platí pro ČR, ale i pro Německo, Francii a další státy západní Evropy. V Německu již pochopili, že toto není správná cesta (jde o privatizaci zisků a zestátnění nákladů) a dochází postupně k opačnému procesu.

Stejná parta, která odváděla černou práci pro koncerny ve vodárnách v ČR, se snaží o zavedení "provozních modelů/tunelů" do nemocnic, odpadového hospodářství, nakládání s odpady a technické služby. Podobná mapa jako pro vodárny by šla udělat i pro tato odvětví.

Nedávno proběhl pokus rozprodat ČEZ. Dle mého názoru se 5 "kamarádů" pokusilo donutit vládu, aby zprivatizovala ČEZ. Neprošlo to, i když přispěli ke konci vlády trojkoalice vedené ODS.

Závěr.

Víme, co je cílem koncernů i "koncernofilů". Víme, co dělají, kde působí i jak to dělají. Přes tu hrůzu je to lepší než stav kolem roku 1996, kdy nikdo netušil, čeho jsou loutky na radnicích skrytě pracující pro různé finanční skupiny a oligarchy schopny. Dnes víme, proti čemu stojíme a proč.

2) Ignorujete volby. Chápu, ale nesouhlasím.

To máte jako s nacisty a koncentráky. Slušní Němci je také ignorovali a vzniklo to, co vzniklo. Právě ignorance a postoj - to se mne netýká - přinesl neskutečné utrpení. Nechat zlo, aby si dělalo, co chce, znamená zlo podporovat. (F.R.Čech - to ve videu také nějak podobně říká).

V každé skupině lidí jsou 3 "druhy" lidí - rozumní, darebáci a mlčící většina - to platí i pro zastupitelstva měst a sněmovnu. Pokud darebáci zmanipulují většinu (a většina z nás je bez informací a pohodlná), pak se dějí věci jako ve "vodě".

Lidé volit nechodí. Pak stačí, že se partajníci volí mezi sebou a k tomu si koupí hlasy prostých lidí, kteří za koblihu, guláš nebo balónek, zvolí kohokoliv. Koncerny svým posluhovačům na kampaň rády přispějí - z našeho. Řada Hadů na radnici, kteří zavedli do městské vodárny provozní tunely, poté tímto procesem prosvištěli do sněmovny. Min. jeden byl i v Euro parlamentu.

Politici se bojí jedině veřejného mínění a voleb. Myslím, že se mnou budete souhlasit, že politik, který sedí u moci dlouho, ztrácí soudnost a kontakt s realitou. Je třeba, aby neměli nic jisté, aby lidé v době voleb účtovali. Když lidé nejdou volit, tak to vypadá a funguje tak, jak to popisujete. Pak se může stát, že s ČSSD - v části partaje změní na Č/SS /D a to platí pro každou stranu.

3) Jak to zvládáte a financujete?

Určitě si nemyslíte si, že mi přispívají politické strany, koncerny, státní kasa, veřejný sektor nebo dotace z EU či příspěvky oligarchů?

Finanční zázemí mám díky tomu, že má firma od roku 1995 poskytuje služby v oblasti ekonomiky, cenných papírů, fúzí a akvizic. Bez vlastních financí bych neměl šanci dělat ve "vodě" to, co je třeba. Právě díky zkušenosti z fúzemi jsem pochopil, co se s "vodou" a ve vodárnách děje a jaké to bude mít pro lidi a města důsledky. Po odborné stránce mi hodně pomáhají vodaři a rozumní zastupitelé. Především z regionů, kde jsem pomáhal vodárnu ubránit. Mám kvalitní právníky, kteří "vodu" berou také jako srdcovku a nejen jako klasický případ.

Když jsem se do "vody" pustil, tak jsem netušil, jak velká je to kauza, co mne čeká.

Naštěstí.

Místy to bylo a je opravdu těžké. GANGSTERSKÉ PRAKTIKY. Toto jednání mi potvrdilo, že se informovaných lidí a politiků se různé "privatizační" skupiny bojí. Rozhodl jsem se obrátit na soudy, spustil jsem projekt PRAVDA O VODĚ a začal poskytovat konzultace rozumným lidem a zastupitelům.

Do roku 2006 padala jedna vodárna za druhou, bez ohledu na to, co jsem říkal, dokládal a vysvětloval. V roce 2006 se mi podařilo pomoct rozumným politikům zastavit tunel ve Vaku Náchod a poté v Pardubicích, Kroměříži, Přerově a rovněž soudci pochopili a soudy mi začaly dávat za pravdu. Od té doby, již žádná okresní vodárna vytunelovaná nebyla.

Od roku 2010 je na stole precedens, že tunel jde z okresní vodárny odinstalovat

Soudce již dokonce 2x potvrdil, že to, co bylo realizováno ve Zlíně, je protiprávní a nemravné. Šokující pro mne bylo a je jednání nového vedení města Zlín, zvoleného v roce 2010 (2014), které ví, že jsou poškozováni občané, města i vodárna. Bez ohledu na rozsudky, které umožňují toto ukončit, vše pokračuje dál.

Vykašlal byste se na to?

Koncerny dobrovolně neodejdou a Hadi na radnicích od korýtek, také ne. Pokud má přijít náprava, pak přijde, pokud se partajníci budou bát veřejného mínění a voleb. Proto jsem projekt PRAVDA O VODĚ zaměřil ještě více na informování lidí. Poslední dobou mi pomáhají lidé nejen tím, že informace sdílí, ale také finančně.

Uvažoval jsem, že dám lidem možnost přispět podobně jako Nadační fond proti korupci, ale došel jsem k závěru, že to není správná cesta. Vede to k alibistickému přístupu lidí - tady máš peníze a vyřeš to za nás. Lidé já "vodu" sám rozhodně nevyřeším. Nejvíc lidé nápravě pomohou, pokud mají informace, orientují se a jsou sami schopni druhým lidem vysvětlit, co se děje a jak z toho ven.

Pro lidi, co chtějí vědět i pomoci jsem napsal e-knížku: PRAVDA O VODĚ FAKTA. U knížky jsem dal 30 denní garanci vrácení peněz. Nedávno mi jeden starosta řekl, že zvažuje, že ji koupí všem zastupitelům. Mé náklady to nepokryje, ale lidé ví o vodě více a tím mohou sami nápravě pomoci. Má to vše zcela jinou kvalitu než pouhý peněžní příspěvek.

Ptáte se na čas, práci.

Rozhodl jsem se, že vodě věnuji několik let s absolutním nasazením. Myslím, že to je vidět. Jsem přesvědčen, že to je správná cesta, jak spustit nevratný proces vrácení vody zpět do rukou vodáren měst a obcí. Za lidi, kteří se přidávají jsem rád, protože sám nezmohu nic. Naštěstí stále víc lidí sdílí můj názor:

Voda je život a můj život do rukou koncernů rozhodně nepatří.

Autor: Radek Novotny | neděle 6.3.2016 8:10 | karma článku: 24.83 | přečteno: 597x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Lukas Baloga

Akciový trh, který překonal Ameriku i Evropu

Čínský akciový trh, definovaný indexem CSI 300 dosáhl v pátek svého pětiletého maxima na základě přibývajících důkazů, že největší rozvíjející se trh na světě se zotavuje z koronavirové pandemie díky masivnímu růstu.

7.7.2020 v 16:08 | Karma článku: 5.71 | Přečteno: 126 |

Ladislav Větvička

Turistycka sezona? Ni, enem smutne čekani na totalni krach...

V medyjach sem tam prosakuju zpravy, kere realně popisuju aktualni stav. Propad letecke dopravy o devadesat procent, propad prodeju aut o osumdesat procent, propad obratu v hospodach o sedumdesat procent...

7.7.2020 v 11:55 | Karma článku: 41.06 | Přečteno: 2378 | Diskuse

Karel Trčálek

Myši Markéty Šichtařové

Nejnovější, byť mírně recyklovaný, článek naší nejcitovanějí ekonomky obsahuje natolik podnětné myšlénky, že jsem neodolal, a jednu z nich rozvinul

7.7.2020 v 8:00 | Karma článku: 17.34 | Přečteno: 577 | Diskuse

Miroslav Křížek

Hladovka českých důchodců

A co hrozí, pokud reforma důchodů nepřijde? V podstatě nastane kolaps veřejných financí, Národní rozpočtová rada přišla s výpočtem, že už kolem roku 2030, kdy do důchodu odejdou silné ročníky. Je nejvyšší čas na reformu systému.

7.7.2020 v 8:00 | Karma článku: 26.72 | Přečteno: 827 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Vstup státu do letecké společnosti a jeden památeční obrázek

V neděli 5/7 se objevilo světlo na konci tunelu. Izraelská společnost El Al, národní letecký dopravce, který se dostal do finančních problémů, má naději na ekonomické přežití.

6.7.2020 v 22:30 | Karma článku: 8.92 | Přečteno: 211 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1296

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz