Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Bojí se policie a státní zástupci na Slovensku a v ČR?

Bojí se policie bojí vyšetřovat tunely státního a veřejného majetku? Má smysl hlásit rozsáhlou hospodářskou trestnou činnost? Má smysl se obracet na policii?

Voda, vodárny, škody a trestná činnost 

Voda a vodárenství je odvětví, které se týká celé České republiky, každého odvětví a každého občana. Vzhledem k tomu, že vodárny a obchod s vodou byl v roce 1993 z rukou státu předán do rukou měst a obcí, tak se týká také politiků a zastupitelů.

V uplynulých 20 letech přitom proběhly neuvěřitelné a ekonomicky nevysvětlitelné a neobhájitelné transakce, které znamenaly ztrátu vlivu státu, obcí a obecních vodáren na obchod s vodou, na peněžní toky v tomto přirozeném monopolu. Škody způsobené obcím a okresním vodárnám se pohybují v řádu desítek miliard korun a každý rok rostou a je platí občané a města a obce z veřejných rozpočtů. 

Česká Gorila aneb co se dělo a děje?

Jsem si jistý, že nikdo ze zastupitelů by nikdy nenakládal s vlastním majetkem tak, jak se tomu dělo v řadě regionů s majetkem měst a obcí a okresních vodáren. Nelze akceptovat, že vedení radnic a vodáren nevěděli, o co jde. Většina z nich je vysokoškolsky vzdělaná, velká města mají právní odbory i možnost konzultovat věci mezi sebou a vedení měst mělo vlastní vodárenské odborníky, které předalo často zdarma koncernům.

Dnes jsou města a obce na koncernech zcela závislé ve více než polovině České republiky a stát je v otázkách vody v mnoha směrech vůči prioritám koncernů v podstatě bezmocný.

To, co ve vodárnách proběhlo se navíc dělo s plným vědomím státu a vlád. Ukazuje to na neskutečnou hloubku daného problému a fakt, že demokracie, správa státu a systém samospráv se dostává v České republice do pozice, kdy v řadě regionů přebírají vládu nad řízením města místní oligarchové.

Zoufalé je, že se ukazuje také to, že politické strany, resp. část jejich vedení,našly novou prioritu. Přes privatizaci státního majetku zajistit svým sponzorům exkluzivní postavení při ovládnutí státního a veřejného majetku a to bez ohledu na dopady na stát, města a občany. Peníze od lidí se přesměrují tak, že část z nich končí v odvětví a část na účtech finančních skupin nebo koncernů.

Řada ochotných privatizátorů zisku okresních vodáren záhadně našla sponzora na volební kampaň. Jsou tací, co to dotáhli do poslanecké sněmovny, někteří dokonce do Euro parlamentu nabo do pozic ředitelů či předsedů různých vodárenských sdružení, které koncerny kontrolují. Slovenská kauza Gorila ukázala, jak to funguje s financováním politických stran a díky tomu, co se dělo a děje za vlády pravice či levice, není jiné vysvětlení než to, že stejný systém funguje i u nás.

Prodeje vodáren za promile skutečné hodnoty

Příkladem neskutečných "obchodů" je např. prodej 34% podílu Pražských vodovodů a kanalizací, a.s. a přitom pokoutné vložení prodloužení provozní smlouvy s koncernem, o kterém zastupitelé Hlavního města Prahy neměli ani tušení, když o prodeji akcií rozhodovali a 90 stránek materiálů k prodeji akcií dostali večer, den před hlasováním. 

Další zcela průkaznou pokoutnou věcí je prodej akcií Severomoravských vodovodů a kanalizací z majetku měst a obcí, které kolem roku 1999 přišly o 98% podíl v SmVaKu. Obce, prodávaly akcie vodárny v hodnotě 3.500 - 4.000 Kč i za 100-400 Kč a nikdo to neřešil ani nešetřil.

Vazalské smlouvy          

V řadě regionů byly později uzavřeny pokoutným způsobem smlouvy, které mezi lidi a vodu instalovaly na desetiletí soukromé penězovody. Již za rok po jejich uzavření, bylo všem jasné a průkazné, že byly uzavřeny na základě lží, manipulací a nedodržených slibů - dotací, inflačního růstu cen vody nebo investování na místo obcí ze strany strategického investora, který vstoupí do vodárny a podobně.

Zde je příkladem např. VHS Olomouc, a.s. Vodárny Kladno-Mělník, a.s. nebo Vodovody a kanalizace Zlín, a.s.. V těchto a dalších vodárnách byl politiky a vedením vodáren instalován systém, kdy peněžní toky z vody ovládl zahraničí koncern, zisky z vodného a stočného tečou do zahraničí a obnovu vodárenské infrastruktury financují dál okresní vodárny nebo města a obce.

Ve Slovenské kauze Gorila se hovořilo mimo jiné o tom, že na Slovensku probíhá "privatizace" zisků z vody koncernu přes financování vlastně všech velkých politických stran finanční skupinou. Způsob, jak k tomu docházelo, je popsán v knize Gorila a doporučuji ji všem lidem, kteří chtějí znát pravdu, protože jsem přesvědčen, že obdobný proces probíhal a probíhá také v České republice.

Voda, police, státní zástupci má zkušenost

Za posledních 15 let jsem v České republice zažil dva případy, kdy mi policista řekl, co si o dění ve vodárnách a na radnicích myslí:

Policista mi řekl: "Pane Novotný, máte pravdu, ale já s tím nic nezmůžu, je na tom deka." Předtím přirovnal provozní model ve vodárně k sadu, ve kterém někdo zprivatizuje jablka a žebřík, z kterého se jablka sklízí. Vyjádření státního zástupce, který vše zametl pod stůl, mne v tu dobu opravdu překvapilo. To jsem ještě netušil, že to minimálně někdy při vyšetřování závažných kauz funguje tak, jak popisuje video výše. Pochopil jsem to nedávno, když se na veřejnost dostala kauza propojení politiků- policie a místních oligarchů na Moravě, kde se poukázalo organizované zametání kauz, které se týkají "vyvolených".

Druhý policista mi v jiné vodárenské kauze řekl: "Největší hospodářské trestná činnost se děje na úrovni měst a obcí, protože tam na rozdíl od ministerstev v podstatě neexistuje drobnohled médií a kolektivní vina zastupitelstva je nepostižitelná. Překvapuje mne, že vás překvapuje, co se ve vodárnách děje."

Oba vodu chtěli šetřit, oba narazili a oba u policie nakonec skončili.

Co z toho plyne?

Že je třeba, aby lidé věděli, co se děje. Je také třeba si přiznat, že nám v České republice mnohé nefunguje tak, jak má. Politici - soudy a policie. A je třeba trvat na nápravě. Jinak se u nás díky absenci zdravého rozumu k moc dostanou noví Hitlerové a strany jako na Slovensku. Lidé totiž ztrácí víru, že je koho volit a současně pochopili, že ti, co u moci jsou, pro ně nepracují.  

15 let čekám na pravomocné rozsudky v kauze vytunelované vodárny a to, že Ministerstvo spravedlnosti zaplatí směšnou částku kolem sta tisíc za nefungování a průtahy soudů nic neznamená, když vše pokračuje stejnou "rychlostí" dál. Každý rok přitom vznikají škody cca 80 mil. Kč.

Státního zástupce jsem pozval do soudních sporů hned na jejich počátku, aby bylo jasné, že mi jde o dosažení nápravy a ne o to se s někým domlouvat na stažení žalob. Vstoupil do nich za stát jako vedlejší účastník řízení, vyjadřuje se v kauzách obdobně jako já, ale žádné šetření sám nespustil.

Díky tomu je obdobně jako na Slovensku řada věcí promlčena a peníze tečou dál do zahraničí.

V rámci projektu PRAVDA O VODĚ se pomalu blížím k cíli v justici, ale státní zástupce, který je sporů účasten, stále nedělá nic. Možná má jiný názor nebo má strach.

Autor: Radek Novotný | neděle 13.3.2016 8:30 | karma článku: 25,55 | přečteno: 684x
  • Další články autora

Radek Novotný

Tunelování vodáren v České republice a drancování peněženek lidí, lze ukončit přes obranu

Proces vedoucí k uzavření vazalských smluv s koncernem, díky kterým byl mezi lidi a okresní vodárnu Vak Zlín instalován soukromý penězovod, kterým tečou zisky z vody do zahraničí, místo do obnovy

27.9.2016 v 10:26 | Karma: 10,37 | Přečteno: 235x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Pokus o mou kriminalizaci a zastrašení skončil fiaskem

Napsala mi paní, která se omlouvala, že nemá peníze na DVD: Jak korporace bohatnou na vodě?, proto se nemůže přidat k lidem, kteří se mnou chtějí spustit nápravu .

22.8.2016 v 15:11 | Karma: 14,33 | Přečteno: 401x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Zcela bez servítek, protože situace je vážná a na servítky není čas

Stát, respektive Ministerstvo zemědělství (Mze), které spravuje v ČR obor vodárenství a má jako hlavní prioritu zajistit soběstačnost jeho financování ví, že jediný zdroj vodáren, jsou peníze za vodné a stočné vybrané od lidí.

21.8.2016 v 14:53 | Karma: 30,25 | Přečteno: 1297x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Politici objevili volební trhák nebo skutečně pochopili v čem je problém s vodou v ČR?

Pan Brabec, ministr životního prostředí, jako první vrcholný politik v ČR pochopil a potvrdil pravdivost mých závěrů, které léta říkám a publikuji, ale zatím jen tu část z nich, která nevede k řešení.

16.8.2016 v 7:52 | Karma: 24,99 | Přečteno: 641x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Předání vody cizincům a fatální důsledky pro občany a města

Vyvedení zisků z vody z rukou městské vodárny na fr. nadnárodní koncern, realizovali především "politici" velkých měst a organizovaná skupina osob jednající v zájmu koncernu, se kterou někteří "politici" těchto měst kooperovali.

11.8.2016 v 7:26 | Karma: 27,87 | Přečteno: 908x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Náprava v hospodaření s vodou v ČR začíná

Dostupná cena vody, kvalita pitné vody a zdroje obnovy vodárenské infrastruktury jsou ohroženy. Je třeba vrátit vodu zpět do rukou státu a městských vodáren.

10.8.2016 v 6:26 | Karma: 26,50 | Přečteno: 548x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Konce tunelů a drancování peněženek lidí v České republice?

Jak mnozí tušíte, v České republice proběhl za posledních 15 let velmi pokoutný a dle mne protiprávní proces, kterým byly v řadě regionů vyvedeny zisky z prodeje vody na zahraniční koncerny.

5.8.2016 v 9:15 | Karma: 29,54 | Přečteno: 980x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Budeme vám lhát a vy budete platit

Není koncern jako koncern. Rozdíl mezi např. VW, který přišel do Škody Mladá Boleslav a tím, co je vydáváno za strategické investory ve vodárenství je propastný. Do vodáren totiž žádní strategičtí investoři nepřišli.

3.8.2016 v 9:01 | Karma: 33,09 | Přečteno: 1544x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Tohle je můj názor

Českou vodu si umíme prodávat sami a žádné cizince k tomu nepotřebujeme. Činit kroky k zachování obchodu s vodou v rukou státu/obcí je správné, protože voda je život a náš život do rukou zahraničních koncernů rozhodně nepatří

17.7.2016 v 9:57 | Karma: 27,45 | Přečteno: 611x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Síla ženy a voda

Dnes o vodě trochu jinak. Sedím a povídám si s tetou. ..... Telefon, neznámé číslo. Típnu to. Za chvíli volá zase. Opět to típnu, ale když za 5 min. zavolá zase, tak to vezmu.

8.7.2016 v 9:04 | Karma: 19,75 | Přečteno: 500x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Může se to stát i vám: Existuje generální ředitel Josef Novák?

Chcete přijít o třetinu milionu? Stačí k tomu domek a zavlažování. To spusťte na 5 měsíců a pak už jen čekejte na roční odečet vody a fakturu.

4.7.2016 v 13:41 | Karma: 31,48 | Přečteno: 1587x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Voda vydělává aneb jak korporace bohatnou na vodě

Fr. dokument odhaluje nekalé praktiky koncernů ve vodě. Měl by ho vidět každý občan, poslanec, senátor a člen Vlády ČR, státní zástupce i ombudsman.

1.7.2016 v 12:09 | Karma: 29,02 | Přečteno: 1052x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Pokusy o zastrašení a kriminalizaci odpůrců předání vody koncernům

"Naháněči koncernů" se pokouší lidi, kteří se pustí do obrany "vody" a vodáren zastrašit žalobami, politickou likvidací na kandidátce nebo kriminalizací. Přichází i gangsterské jednání. Je třeba se nebát. Voda za to stojí.

22.6.2016 v 12:05 | Karma: 28,04 | Přečteno: 685x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Voda v Plzni: Miliarda tam, miliarda sem a lidé platí a platí

Plzeňsko: Vodu, priority prodeje vody i cenu vody určoval, ve "spolupráci" s městem Plzeň, od roku 1996, do konce roku 2015, fr. koncern Veolia, který inkasoval od lidí na Plzeňsku stamilióny z vodného a stočného. A to přece šlo!

16.6.2016 v 8:29 | Karma: 23,93 | Přečteno: 670x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Zisky z vody: Iluze kontroly a obrovská korupce?

Šok. Politici za odměnu 4,7 mil. Kč klidně schválí občanům nejdražší cenu vodného a stočného v kraji a v ní roční zisky koncernu až 70-90 mil.Kč. Městská vodárna, ze které své odměny inkasují, dosáhla zisk pouhých 9 mil.Kč.

25.5.2016 v 7:28 | Karma: 27,51 | Přečteno: 678x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Stát zdraží vodu? Kdo na tom vydělá? Stát nebo koncerny?

Co stát vlastně dělá a proč? Zdraží podzemní vodu. Proč a komu? Protože se s cenou 15 let nehýbalo? Provozovatel (prodejce vody, většinou zahr. koncer) zaplatí státu více. Super, stát dostane od koncernů více peněz = šťastné lidé?

24.5.2016 v 8:59 | Karma: 28,13 | Přečteno: 819x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Je to tady: Přímá konfrontace ...

"Svět je nebezpečné místo k životu, ne kvůli špatným lidem, ale kvůli těm, kteří proti nim nic nepodniknou." Albert Einstein

16.5.2016 v 12:22 | Karma: 18,38 | Přečteno: 755x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Musíte jasně říct, koho zájmy hájíte …

Je třeba dosáhnout toho, že se voda a obchod s ní vrátí do rukou obcí a jejich vodáren. Jedině tak bude prioritou obchodu s vodou – obnova vodárenských sítí, čerpání dotací na obnovu sítí a rozumná cena vody.

15.5.2016 v 7:40 | Karma: 23,10 | Přečteno: 582x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Vlka vlka nežere: Ale pozor, manipulace neprošla a na . . . la lidi i zástupce obcí

Pokoutný pokus kamuflovat stav vytunelované vodárny (Vak Zlín) manipulacemi s informacemi sdělovanými akcionářům a zástupcům měst a obcí, prostřednictvím "CERTIFIKÁTU", který Vak dostal zadarmo, neprošel bez povšimnutí. Naopak.

11.5.2016 v 17:08 | Karma: 20,16 | Přečteno: 516x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Peníze od lidí za vodu - končí v kufru?

Předseda představenstva městské vodárny bere více než primátor statutárního města, které vlastní danou vodárnu! Platíte ho v ceně vody. Vlastně platíte oba. Chcete toto na radnicích a ve vodárnách?

10.5.2016 v 17:22 | Karma: 24,39 | Přečteno: 962x | Diskuse| Ekonomika
  • Počet článků 91
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1387x
Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Seznam rubrik