Středa 8. července 2020, svátek má Nora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. července 2020 Nora

Je to stejné jako v románu 1984, jen ideologii nahradily peníze

15. 03. 2016 8:56:09
Dva lidé, každý s jiným názorem. Ve skutečnosti mluví o tom samém. Informační TICHO a pozornost lidí záměrně směřovaná někam jinam, než je skutečný problém. Přitom jde o ovládnutí ...

Na můj poslední článek napsal jeden ze čtenářů: "Stále čekám, že na Vaše články bude reagovat někdo z protistrany. Mohlo mně to uniknout, ale zatím vnímám jen TICHO. Jenom snad pan Paroubek reagoval na Vaší kritiku a smlouvu Prahy s Veolií, u které jako pražský radní byl přítomen, označil jako pro město výhodnou. Možná se mýlím, ale to TICHO mně připadá jako strategie - hlavně se v tom moc nerejpat."

K videu Megapodvod s vodou napsal jiný člověk: "Je s podivem, jaká lhostejnost k hodnotám u nás vládne. Tady na YT kdejaká kr..ina má milionovou sledovanost a o takhle zásadní věc se lidi nezajímají. Visí to tu skoro rok a vidělo 2 355, líbí se to jen osmi. Pak se divíme, když nám stát rozkradou banditi a cizáci. Co si myslet o úrovni státu, který prodá za mrzký peníz svoje životně důležité zdroje cizákům?! Můžeme si za to sami svojí omezeností, pohodlností a netečností."

Oběma lidem jsem odpověděl a přitom jsem si všiml, že jejich názory mají něco společného, proto jsem se rozhodl napsat i zde a nechávám na vás, zda si průsečíku všimnete.

Prezident Franklin D. Roosevelt řekl: V politice za nic nemůže náhoda. Pokud se něco děje, klidně se můžete vsadit, že právě tak to bylo naplánováno.“

Mými slovy: "Žádnému politikovi nevěřím, vždy existuje velké riziko, že vystupuje pod vlivem lobbyistů nebo oligarchů! Ti, kterým se věřit dá, jednají v souladu se selským rozumem a to jde snadno poznat."

article_photo

Když přijela Internacionální pomoc z východu, tak přijela s tanky a proto si toho každý všiml. Nynější Internacionální pomoc ze západu, ve vodárenství (a nejen tam), přišla plíživě, nenápadně a bez tanků. Pro běžného občana a řadu zastupitelů vše vypadá na první pohled stále stejně, jako když byla voda v rukou vodáren měst a obcí. To je záměr. POTICHU, nenápadně. Jinak by to neprošlo.

Koncerny chtějí monopol vody ovládnout, protože chtějí vydělat. Vzhledem k tomu, jak byly karty ve vodě před 20 lety rozdány, (voda v rukou státu a vodárny, infrastruktura i obchod s vodou v rukou městských vodáren) samy o sobě problém nejsou. Mohou chtít cokoliv, ale dokud jim "politici" dveře k ziskům z vody zevnitř vodáren neotevřou, tak nevyinkasují za vodu od lidí ani korunu. To je třeba vědět. Když to lidé chápou, pak je jasné, že "politik", který přijde na radnici s nápadem "privatizovat" obchod s vodou, toto nečiní s tím, že z toho nic nebude mít. Pak je jasné, v čem je skutečný problém a často i to, pro koho pracuje.

Někteří lidé nejsou nadšení z toho, že o vodě a dění kolem ní informuji. To chápu. Ale pomáhal jsem řadu let, vodárny bránit, mám informace, údaje a důkazy a vodárny brání proti vytunelování u soudů. Proto mám v rukou také názory soudců. Ti lidé, kteří si je stáhli - stanoviska soudců a zjistili, co se děje, vesměs svůj názor min. poupravili. To neplatí o lidech, kteří jsou na koncernech finančně závislí .

Pokud nechceme nést důsledky této internacionální pomoci, je třeba ukázat, kde je problém a kde je řešení. Poté po nových politicích žádat nápravu. A ta možná je.

Vodě se věnuji od roku 2001. "Nezájem" o vodu a TICHO kolem ní se týká 4 skupin lidí.

1) Politické vedení státu a státních institucí - ti z toho profitují

Jsem přesvědčen, že to, co se ve vodě děje může probíhat jedině díky tomu, že z toho systému jsou skrytě financované velké politické strany, resp. úzká část lidí z jejich vedení a vybraní "politici". Jak toto funguje a probíhá, to popisuje kauza Gorila na Slovensku. Jiné rozumné vysvětlení neexistuje. Protože, ať ve vedení státu sedí pravice nebo levice, tak se to děje pořád, navíc na regionální úrovni byly prakticky všude 20 let koalice ODS-ČSSD-KDU nebo jejich klony.

Vlády i mnozí lidé v Parlamentu ČR ví, že je to, co se zavedlo do vodáren, je pro lidi, města a stát nevýhodné. Jistý, dnes náměstek ministra na Mze, mi již v roce 2002 řekl: "Vaše informace máme, ale nebudu nic dělat, dokud nedostanu politické zadání, jinak bych tady dlouho nepobyl." No, je tam dodnes, od samého počátku ví vše a dokonce pro vyvedení zisků z vody na koncern z okresní vodárny hlasoval, jako zástupce státu na valné hromadě. Ta díky tomu přišla o zisky z vody i o dotace z EU na obnovu sítí. NEdostal politické zadání.

2) Podivně motivovaní komunální politici - ti na tomto systému parazitují, resp. z něho žijí

Aby zisky z vody tekly do zahraničí, musí to někdo nastavit a schválit. Rozhodující roli hraje největší akcionář - statutární město. Pak je to systém domina. Ostatní se po "pádu" města podvolí.

Finanční skupiny si vyberou v tu dobu vlivného politika, který sedící na radnici statutárního města a současně v městské vodárně. Zastupitelé netuší, že od jisté doby již nepracuje pro město. Předkládá jim důvodové zprávy (tady je problém, toto nevyřešíme, potřebujeme pomoc) a poté hned předkládá řešení jediné řešení = strategický investor.

Navíc slibuje privatizační zázraky, které se nedají odmítnout. Nikdo více než zázrak přece dokázat nemůže. Přichází manipulace a výsledek je často jasný, když se přidá politická stádnost, neznalost, lenost a strach.

Po instalaci soukromého penězovodu mezi lidi a vodárnu, daný "politik" z politiky vesměs mizí a dostává odměnu - poslanecký mandát (zaplacená kampaň - kdo je vidět, ten je volen) nebo vysoký post ve vodárenském sdružení ovládané koncerny. Když je nepoužitelná jako hlásná trouba, tak dostane trafiku v orgánech nějaké firmy. Úplní "mimoni" zůstanou často v orgánech okresní vodárny a berou odměny za to, že udržují tok peněz do zahraničí. Nesou celé riziko, když to praskne.

3) Média - pravda se bojí peněz nebo jim dokonce slouží

ČT - se vodě věnuje 1x za 4 roky, kdy alespoň REPORTÉŘI ČT, natočí reportáž. To se samozřejmě koncernům a finančním skupinám nelíbí. Ale 1x za 4 roky? To se dá vydržet, protože to vyšumí.

Není odvaha, ani politické zadání.

Proč něco tak strategického jako voda není v TV každý měsíc? Novináři - tady je to lepší, ale moc a dosah novin je daleko menší než televize. Proč se média bojí informovat, viz můj minulý článek.

4) Lidé - ti o tom, co se s vodou a vodárnami děje nic neví.

Lidé berou vodu jako samozřejmost, dokud nepřijde problém (Praha Dejvice a kontaminovaná voda), tak nepřemýšlí o tom, co a komu platí. Vodě nevěnují pozornost. V mnoha případech platí: Otočíme kohoutkem - voda teče, spláchneme - voda teče, přijde složenka - zaplatíme.

Zpohodlněli jsme, ztrácíme schopnost rozeznat, co je podstatné. Žijeme životy seriálových hrdinů v iluzi, že demokracie vše zařídí. Že stát řídí schopní politici, na ministerstvech jsou schopní úředníci, kteří pracují pro lidi a starají se, aby vše fungovalo v zájmu lidí. Ale tak to nefunguje.

Co mají oba názory obou společné?

Minimálně to, že oba si všimli, že tady není něco v pořádku.

article_photo

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Náprava možná je a postupně k ní dojde

Jak jste si všimli, kolem VODY je informační TICHO. K nápravě dojde, pokud TICHO NEBUDE. Lidé nejsou hloupí. Řada z nich ví, že to v řadě okresů může s vodou pro lidi, města fungovat lépe.

Proto jsem spustil projekt PRAVDA O VODĚ. Informace lidem přináším všemi možnými cestami. web, blog na iDnes, facebook VODA LIDEM a především se léta účastním valných hromad vodáren, komunikuji se zastupiteli, bráním vodárny u soudů, chodím do debat, vysílání TV, rádií. Důležité jsou semináře pro zastupitele, kde mají možnost se mne přímo ptát.

Řada lidí již pochopila, že bez informací a dat se TICHO nezmění a k nápravě nedojde. Proto mi pomáhají získat a šířit informace a sdílejí je, čímž se TICHO částečně eliminuje, stejně jako "nezájem" médií. Pro možnost získání a doplnění dat k několika okresům ČR mezi VODÁRNY se dokonce složili lidé z daných regionů a díky jim jsou dnes data o ceně vody, o ziscích a vodárně z jejich okresu dostupné všem lidem z jejich regionu

Za 15 let, co se vodě věnuji, vím, že mezi politiky je řada slušných lidí, se kterými jsme společně nebo oni sami, vodárny bránili a polovinu republiky ubránili. Je tedy na čem stavět. Vím, že ve Francii lidé "vyhání" koncerny z vodáren. Proč? Protože míra informací o tom, jak to s vodou a financováním politiků je, dospěla na úroveň, kdy lidé řekli dost. Toto rozjet a zrealizovat v ČR je můj cíl.

Není to snadné. Nefinancují mne koncerny, finanční skupiny, politické strany, stát, ani dotační programy. To, co dělám, vyžaduje rozhodnutí jít do soudních sporů, moře práce, času, nasazení, znalosti a také právníky a peníze. Většinu financuji sám, ale přispívají mi i lidé, kteří chápou, že je třeba se bránit a požadovat nápravu. Nejdu cestou anonymních darů, ale hodnotné informace vám za finanční pomoc.

Ti lidé, kteří to chápou, mají úplně jinou kvalitu a jsou schopni kolem vody daleko více udělat a vytvořit, než ti, co dají 1000 Kč a řeknou si - "Tady máš a vyřeš to".

Proč to dělám?

Odpověď je prostá: Protože voda je život a náš život do rukou koncernů rozhodně nepatří.

Autor: Radek Novotny | úterý 15.3.2016 8:56 | karma článku: 18.58 | přečteno: 395x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Pavel Ďuran

18 měsíců za pět housek je málo

Známe to z detektivek: zloděj vzal vinu na sebe i za své komplice, až vyjde z lochu, bude za vodou. Kdo jsou ti "komplici"?

8.7.2020 v 3:52 | Karma článku: 3.44 | Přečteno: 132 | Diskuse

Irena Fuchsová

Rozvod je brácha emigrace

Napadlo mě to dneska ráno, pravděpodobně souběhem toho, s čím jsem se v minulých dnech setkala, co jsem viděla v televizi nebo četla v novinách. Nic objevného to určitě není, ale pobavilo mě, jak se brácha se ségrou doplňují.

7.7.2020 v 21:35 | Karma článku: 9.88 | Přečteno: 297 | Diskuse

Martin Prášek

O chybách mocných a chybách těch bezmocných aneb "Pět housek do basy"

„Prosím vás, odpusťte dílčí chyby nebo problémy. Je jich spousta. Je to krizová situace" štkal svého času do mikrofonů premiér Babiš. Mluvil nejen za sebe, ale za ministry, úředniky, establishment. Je krize,tak se JIM má ODPUSTIT

7.7.2020 v 20:54 | Karma článku: 20.20 | Přečteno: 425 | Diskuse

Michael Pálka

Česká soudní a právní idiocie...

V době koronavirové krize ukradl dvacetipětiletý bezdomovec-schizofrenik z kšeftu pět housek."Měl jsem to na tři jídla slavný soude", řekl možná ten chlapík," snídani, oběd a večeři"...

7.7.2020 v 20:38 | Karma článku: 19.13 | Přečteno: 488 | Diskuse

Jan Ziegler

Vyhazovy kvůli názorům jsou špatné, v Rusku i Americe

Americká University of Massachusetts-Lowell dalo okamžitou výpověď děkance ošetřovatelského oboru Leslie Neal-Boylanové. Důvodem měla být její slova, že záleží na životech všech lidí, nejen těch černých. .

7.7.2020 v 18:29 | Karma článku: 17.63 | Přečteno: 467 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1296

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz