Jeden příklad za všechny: Praha nově zdražila lidem vodu! Máme se na co těšit?

21. 04. 2016 10:51:37
Řešení soudních sporů ve vodárenských kauzách bránící tunelování vodáren ukáže, zda žijeme v demokratické společnosti. Ukáže, zda v ČR fungují samosprávy, justice, policie a zákony nebo je dnes již jen lobbistický absurdistán.

Fungující "ala Gorila" na Slovensku - kdy se tváříme jako demokratická společnost, ale přitom je vše nastaveno a podřízeno obohacování se finančních skupin, zahraničních koncernů a financování „politických stran“ a jejich kmotrů. To vše na úkor občanů, měst a státu.

article_photo

Proč o tom vůbec píšu? Protože za poslední 15 let se děje ve státě a vodárnách toto:

  1. Ministerstvo zemědělství má ode mne od roku 2002 doloženo, že se do vodáren zavádí model, který vyvede zisky z městských vodáren. Ví, že zisky z vody vybrané od lidí ve vodném a stočném končí na účtech koncernů, mimo vodárenské odvětví, kde schází peníze na investice. Přesto lidé z Mze hlasovali PRO uzavření smluv s koncerny (klidně v rozporu s pověřením FNM).
  2. Komise pro cenné papíry prohlásila v roce 2004 stav ve Vaku Zlín (obdobný proces proběhl v řadě dalších okresních vodáren) za protiprávní, ale protože zahájila správní řízení až po uplynutí zákonné lhůty, tak její usnesení nenabylo právní moci.
  3. Ministerstvo spravedlnosti mi zaplatilo trapný paušál za průtahy soudů, které nebyly 10 let schopny vydat pravomocné stanovisko a od té doby uplynulo další 5 let a soudy stále nic nevyřešily.
  4. Ústavního soudu konstatoval, že se Nejvyšší soud dopouští soudní zvůle a porušuje Ústavu i zákony ČR. Nejvyšší soud ovšem následně vůbec nerespektuje ÚS a to co mu nařídil provést.
  5. Policie dostane v samém počátku celého procesu podnět o trestné činnosti ve Vaku Zlín. Státní zástupce řekne, že mám pravdu a pak konstatuje, že nenadělá nic - je na tom deka.
  6. Vedení Vaku Zlín dostane do rukou rozsudky, které umožňují tunel okamžitě ukončit a vše převzít zpět do Vaku Zlín. Proti rozsudkům ukončující tunelování se 2x odvolá.
  7. Nové vedení Zlína z r. 2010 konstatuje, že to co bylo zavedeno v roce 2004 je pro Vak Zlín a města nevýhodné. Investuje do analýzu, která to potvrdí. Pak analýzu zatají a do vedení Vaku dosadí lidi, kteří se pokouší zkorumpovat žalobce, aby za to stáhli žaloby.
  8. Předseda DR Vaku Zlín, doloží, že akcionářům byly předloženy k rozhodování lživé informace. Doložil rozborem, že k rozhodovaní o Smlouvách s koncernem byly podstatné informace zatajeny. Je městem Zlín z dozorčí rady Vaku Zlín okamžitě vyhozen.
  9. Každá vláda ČR od roku 2002 byla mnou informována o přípravě tunelů nebo realizovaných tunelech ve vodárnách na které lidé, města a stát doplácí.
  10. A.Babiš jako ministr financí a B Sobotka jako předseda vlády konstatovali, že dění a stav ve vodárnách na, který jsem je i celou vládu s vodaři upozornil je nepříznivý- tím to pro ně skončilo.

Díky výše uvedenému, jede tunel na peněženky lidí a rozpočty měst v okresních vodárnách po celé ČR vesele dál.

Jeden příklad za všechny - Praha, která nově zdražila lidem vodu!

PRAVDA O VODĚ V PRAZEPRAVDA O VODĚ V PRAZE

Autor: Radek Novotny | čtvrtek 21.4.2016 10:51 | karma článku: 25.35 | přečteno: 1005x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Pavel Pokorný

Nedokončené letiště v Českých Budějovicích

V současné době se projekt letiště jednoznačně jeví jako prodělečný. Jediné řešení je ho zakonzervovat, investice odepsat a počkat, zda se něco změní. V současné době začíná ekonomická recese, lidé budou mít jiné starosti.

23.8.2019 v 10:21 | Karma článku: 12.76 | Přečteno: 433 | Diskuse

Luboš Smrčka

Jak nepadnout... Nebo alespoň jak zase vstát

Minulým blogem jsem si trochu zavařil. Nejen, že mi přišlo několik mailů, ale ve škole se mne ptali i studenti: Co bychom tedy měli konkrétně dělat, aby nás příští krize nesemlela?

23.8.2019 v 8:33 | Karma článku: 13.98 | Přečteno: 343 | Diskuse

Markéta Šichtařová

Věřitel platí dlužníkovi a jiné čuníkoviny

Nový hit finančních trhů a ekonomicky zaměřených zpravodajských agentur má název výnosová křivka. Že je to nějaký blábol, o kterém jste nikdy neslyšeli? V tom případě je právě tak akorát načase, abyste se doslechli.

23.8.2019 v 8:00 | Karma článku: 46.51 | Přečteno: 14001 | Diskuse

Adam Páleníček

Prodej firmy: zn. diskrétně aneb co je M&A

„Budoval jsem firmu 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, pořád jsem na ni myslel a něco řešil. Už nechci dál pokračovat, mám teď v životě jiné priority. Dá se to nějak řešit?“ Takových příběhů jsem už slyšel desítky. A řešit se dají.

22.8.2019 v 15:28 | Karma článku: 4.12 | Přečteno: 128 | Diskuse

Jenda Šilhavý

Nechte nám stravenky!

Chci stravenkami platit robotický sex! Bylo jednou jedno Tesco, malé, na periferii velkého města, a dalo se tam platit stravenkami. Všechno.

20.8.2019 v 9:09 | Karma článku: 17.93 | Přečteno: 732 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1293

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz