Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zisky z vody: Iluze kontroly a obrovská korupce?

25. 05. 2016 7:28:00
Šok. Politici za odměnu 4,7 mil. Kč klidně schválí občanům nejdražší cenu vodného a stočného v kraji a v ní roční zisky koncernu až 70-90 mil.Kč. Městská vodárna, ze které své odměny inkasují, dosáhla zisk pouhých 9 mil.Kč.

Proč koncern inkasuje zisk 68 mil. korun a obce jen 9 ?

Na valné hromadě okresní vodárny, se akcionáři domáhali vysvětlení, proč vedení vodárny jedná tak, že schválilo fr. koncernu Veolia za rok 2015 zisky z vodného a stočného ve výši cca 68 mil. Kč, zatím co okresní vodárna, vlastněná městy a obcemi, vytvořila zisk pouhých 9 mil. Kč.

Záznam, který se podařilo získat přímo z vystoupení politiků a vedení vodárny na valné hromadě okresní vodárny, dokazuje mnohé. Jednání politiků bylo konfrontováno s realitou. Byli vyzváni, aby vysvětlili své jednání. Obsah jejich odpovědí svědčí nejen o tom, že tito lidé zájmy vodárny, měst a obcí a občanů nehájí, ale nejspíš dokazuje také rozsáhlou korupci a to nejspíš u velkých měst, která tyto lidi do vedení vodáren dosadila a ví, co se ve vodárně děje a vše v tomto nevýhodném módu udržují a svým hlasováním podporují.

Odpovědi zástupců samospráv ve vedení okresní vodárny jsou děsivé.

Jejich jednání má přitom pro občany celého regionu fatální důsledky. Lidé platí léta nejdražší cenu vody v kraji a města díky tomuto "dělení" zisků nemohou čerpat dotace na obnovu kanalizačních a vodovodních sítí. Evropská komise logicky odmítla dotovat systém, kde zisky tečou koncernu a samosprávy jim financují z veřejných zdrojů investice. Toto ovšem "politikům" nevadí a udržují v chodu systém, kdy koncernu dotují zisky přímo občané.

Otázky na vedení okresní vodárny v rukou měst a obcí byly logické:

  1. Proč jste odsouhlasili takové zisky koncernu?
  2. Kdo z vás s tímto souhlasil a kdo byl proti?
  3. Je takový zisk přiměřený, když městská vodárna, která musí financovat obnovu trubek v regionu, tvoří zisk pouhých 9 mil. Kč?

Manažer odmítá odpovědět vlastníkovi anebo tvrdí, toto vědět nepotřebujete.

Odpovědi byly šokující. My jsme zisky koncernu neschvalovali a dále vlastně odmítli cokoliv dalšího zástupcům měst a obcí vysvětlit. Na otázky odmítli odpovědět s tím, že toto není pro akcionáře důležité vědět a nepatří to na valnou hromadu okresní vodárny.

Ještě děsivější je, že zástupci největších měst a obcí neprotestovali, nechtěli nic vědět a na nic se neptali. Nakonce svým hlasováním výše uvedení jednání vedení vodárny posvětili a nebýt záznamu v podstatě by bylo vše zameteno pod stůl.

Korupce nebo něco jiného?

Pokud máte jiné rozumné vysvětlení než, že zde bují rozsáhlá korupce, pak ho napište. Můj názor je, že pokud zde korupce je, tak se nejspíš netýká přímo lidí z vedení vodárny, kteří jsou v tom případě nejspíše v roli dobře placených bílých koňů, ale skutečné profity tečou zcela jinam, jiným lidem a jinde.

To, že na to doplácí obce i občané je evidentní.

Autor: Radek Novotny | středa 25.5.2016 7:28 | karma článku: 27.29 | přečteno: 673x

Další články blogera

Radek Novotny

Tunelování vodáren v České republice a drancování peněženek lidí, lze ukončit přes obranu

Proces vedoucí k uzavření vazalských smluv s koncernem, díky kterým byl mezi lidi a okresní vodárnu Vak Zlín instalován soukromý penězovod, kterým tečou zisky z vody do zahraničí, místo do obnovy

27.9.2016 v 10:26 | Karma článku: 7.74 | Přečteno: 147 | Diskuse

Radek Novotny

Pokus o mou kriminalizaci a zastrašení skončil fiaskem

Napsala mi paní, která se omlouvala, že nemá peníze na DVD: Jak korporace bohatnou na vodě?, proto se nemůže přidat k lidem, kteří se mnou chtějí spustit nápravu .

22.8.2016 v 15:11 | Karma článku: 13.33 | Přečteno: 321 | Diskuse

Radek Novotny

Zcela bez servítek, protože situace je vážná a na servítky není čas

Stát, respektive Ministerstvo zemědělství (Mze), které spravuje v ČR obor vodárenství a má jako hlavní prioritu zajistit soběstačnost jeho financování ví, že jediný zdroj vodáren, jsou peníze za vodné a stočné vybrané od lidí.

21.8.2016 v 14:53 | Karma článku: 30.06 | Přečteno: 1234 | Diskuse

Radek Novotny

Politici objevili volební trhák nebo skutečně pochopili v čem je problém s vodou v ČR?

Pan Brabec, ministr životního prostředí, jako první vrcholný politik v ČR pochopil a potvrdil pravdivost mých závěrů, které léta říkám a publikuji, ale zatím jen tu část z nich, která nevede k řešení.

16.8.2016 v 7:52 | Karma článku: 24.56 | Přečteno: 622 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Aleš Szabó

Euro - ANO/NE ????

Kdyby tato otázka byla zodpovězena před volbami, tak by i volby mohly proběhnout bez špinění volebních soků a zesměšňování se politiků mezi sebou. Proč tato velmi důležitá otázka zajímá média jen okrajově?

19.10.2017 v 18:50 | Karma článku: 14.41 | Přečteno: 246 | Diskuse

Martin Laštovica

Udělování výjimek z EET je nefér vůči poctivým podnikatelům

„Sliby, chyby,“ říká se. A před volbami to platí dvojnásob. Nechme ale stranou to, že někteří politici pravděpodobně na svoje sliby zapomínají už ve chvíli, kdy se uzavřou volební místnosti.

19.10.2017 v 12:15 | Karma článku: 16.12 | Přečteno: 544 | Diskuse

Karel Stryczek

Investice jednotlivců. Selský rozum, matematika, disciplína, riziko, nervy.

Přátelé se mě ptají, zda moji kamarádi Američani obchodují na Wall Streetu. Ano, mají obvykle dlouhodobé individuální spoření na důchod a to se bez možnosti smysluplně investovat neobejde. Schraňovat 40 let hotovost je nesmysl.

18.10.2017 v 10:37 | Karma článku: 16.56 | Přečteno: 286 | Diskuse

Lukáš Klouček

Warren Buffett je jen jeden

Mnoho renomovanych, uhlazene mluvicich, erudovane vystupujicich investicnich poradcu, kteri jsou povazovani za odborniky na slovo vzate, nechape elementarni princip veci, o kterych mluvi. Tak to v dnesnim svete chodi. Bohuzel.

17.10.2017 v 12:59 | Karma článku: 7.32 | Přečteno: 183 | Diskuse

Ján Guttek

5 důvodů proč bychom měli přijmout euro

Češi jsou tradičně odmítaví k myšlence přijetí eura. Bohužel ani politici, kteří přijetí eura obhajují, nejsou schopni veřejnosti dostatečně vysvětlit, proč bychom měli usilovat být součástí eurozóny.

17.10.2017 v 12:16 | Karma článku: 30.60 | Přečteno: 5425 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1278

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.