Zisky z vody: Iluze kontroly a obrovská korupce?

Šok. Politici za odměnu 4,7 mil. Kč klidně schválí občanům nejdražší cenu vodného a stočného v kraji a v ní roční zisky koncernu až 70-90 mil.Kč. Městská vodárna, ze které své odměny inkasují, dosáhla zisk pouhých 9 mil.Kč. 

Proč koncern inkasuje zisk 68 mil. korun a obce jen 9 ?

Na valné hromadě okresní vodárny, se akcionáři domáhali vysvětlení, proč vedení vodárny jedná tak, že schválilo fr. koncernu Veolia za rok 2015 zisky z vodného a stočného ve výši cca 68 mil. Kč, zatím co okresní vodárna, vlastněná městy a obcemi, vytvořila zisk pouhých 9 mil. Kč.

Záznam, který se podařilo získat přímo z vystoupení politiků a vedení vodárny na valné hromadě okresní vodárny, dokazuje mnohé. Jednání politiků bylo konfrontováno s realitou. Byli vyzváni, aby vysvětlili své jednání. Obsah jejich odpovědí svědčí nejen o tom, že tito lidé zájmy vodárny, měst a obcí a občanů nehájí, ale nejspíš dokazuje také rozsáhlou korupci a to nejspíš u velkých měst, která tyto lidi do vedení vodáren dosadila a ví, co se ve vodárně děje a vše v tomto nevýhodném módu udržují a svým hlasováním podporují.

Odpovědi zástupců samospráv ve vedení okresní vodárny jsou děsivé.

Jejich jednání má přitom pro občany celého regionu fatální důsledky. Lidé platí léta nejdražší cenu vody v kraji a města díky tomuto "dělení" zisků nemohou čerpat dotace na obnovu kanalizačních a vodovodních sítí. Evropská komise logicky odmítla dotovat systém, kde zisky tečou koncernu a samosprávy jim financují z veřejných zdrojů investice. Toto ovšem "politikům" nevadí a udržují v chodu systém, kdy koncernu dotují zisky přímo občané. 

Otázky na vedení okresní vodárny v rukou měst a obcí byly logické:

  1. Proč jste odsouhlasili takové zisky koncernu?
  2. Kdo z vás s tímto souhlasil a kdo byl proti?
  3. Je takový zisk přiměřený, když městská vodárna, která musí financovat obnovu trubek v regionu, tvoří zisk pouhých 9 mil. Kč?

Manažer odmítá odpovědět vlastníkovi anebo tvrdí, toto vědět nepotřebujete.

Odpovědi byly šokující. My jsme zisky koncernu neschvalovali a dále vlastně odmítli cokoliv dalšího zástupcům měst a obcí vysvětlit. Na otázky odmítli odpovědět s tím, že toto není pro akcionáře důležité vědět a nepatří to na valnou hromadu okresní vodárny.

Ještě děsivější je, že zástupci největších měst a obcí neprotestovali, nechtěli nic vědět a na nic se neptali. Nakonce svým hlasováním výše uvedení jednání vedení vodárny posvětili a nebýt záznamu v podstatě by bylo vše zameteno pod stůl.

Korupce nebo něco jiného?

Pokud máte jiné rozumné vysvětlení než, že zde bují rozsáhlá korupce, pak ho napište. Můj názor je, že  pokud zde korupce je, tak se nejspíš netýká přímo lidí z vedení vodárny, kteří jsou v tom případě nejspíše v roli dobře placených bílých koňů, ale skutečné profity tečou zcela jinam, jiným lidem a jinde.

To, že na to doplácí obce i občané je evidentní.

Autor: Radek Novotný | středa 25.5.2016 7:28 | karma článku: 27,51 | přečteno: 678x
  • Další články autora

Radek Novotný

Tohle je můj názor

17.7.2016 v 9:57 | Karma: 27,45

Radek Novotný

Síla ženy a voda

8.7.2016 v 9:04 | Karma: 19,75
  • Počet článků 91
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1387x
Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Seznam rubrik