Středa 8. července 2020, svátek má Nora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. července 2020 Nora

Může se to stát i vám: Existuje generální ředitel Josef Novák?

4. 07. 2016 13:41:26
Chcete přijít o třetinu milionu? Stačí k tomu domek a zavlažování. To spusťte na 5 měsíců a pak už jen čekejte na roční odečet vody a fakturu.

Léta šetřím vodu, kvůli planetě, přírodě, hospodárnosti. Terorizuji rodinu vypínáním vody při čištění zubů, máme myčku se 6 smyslem, vodu na zavlažování bereme převážně dešťovou a lezu tím všem doma na nervy.

Loňské jaro. Odečitatelka vody z Veolie:“Paní máte tu nějakou velkou spotřebu”. Kolik? “Deset tisíc kubíků”.

Kolik?! Co to je kubík? Kolik stojí kubík? Google. Tolik?? To nás voda bude stát třičtvrtě mega? Kde na to vezmeme?

Cesta na vodárny. Paní uklidňuje“to není možné, takovou velkou spotřebu bysme tu museli vidět (vesnice u Prahy), to my Vám vyměníme vodoměr a přepočítáme podle loňského roku.“

„Proč je táto maminka tak veselá a včera celý večer plakala!”

Odmontování vodoměru. Telefon z vodáren.“Můžete nám podepsat, že chcete vodoměr zkontrolovat?“

Proč ne? Říkali přece, že to tu neproteklo, asi formalita.

Přijeli, odmontovali a po měsíci faktura 315 tisíc Kč, podle vodoměru, který je prý v pořádku.“Jaké kontroly mami, proč zase pláčeš?”

Rok jako z pohádky o slepičce a kohoutkovi. Reklamace, odpověď, reklamace, odpověď. Ještě tenhle doklad prosím sežeňte, my se na to podíváme.

Že jsme měli ze zákona nárok na kontrolu vodoměru na místě, protože ty v laboratorních podmínkách nejsou tak průkazné (proteče jimi jen pár stovek čisté vody)? To už teď nikoho nezajímá.

Trubka má průměr xy, voda teče pod tlakem p za časové období t. Jak že byl ten vzoreček ze základní školy “teče-li voda rychlostí, bazén se napustí....

“Ale nám by tu proteklo vody do dvou Podolských bazénů! Vždyť jsme vodoměr v létě kontrolovali. Nic takového na něm nebylo. Máš fotku?”

Argument vrší argument, kontaktujeme právníky.

Veolia si vyžádá další materiály, čekání. Ještě vyjádření sousedů a odborníka metrologického ústavu. Všechno seženeme. Další měsíce čekání.

Odpověď. Chceme to po Vás vše, včetně našeho zisku, ale budeme hodní, odpustíme Vám penále. Penále? Vždyť jsme to byli my, kdo jsme čekali měsíce na odpověď?

“Táto, co jít k soudu? K soudu? Ano táto, není to spravedlivé”.

Zlatíčko, logika a selský rozum ani spravedlnost se u soudu nehodnotí”, tam se podívají do zákona, který byl dělán “pro lidi” a v něm je, že “co je na vodoměru”....”A víš co by nás stáli právníci?

Tak se s nimi dohodneme.

“Víte, my to tady v Čechách nerozhodneme, je to moc velká suma. Musí rozhodnout v Paříži a tam nemají moc velké sociální cítění“, přichází odpověď z české pobočky zahraniční firmy. Pan ředitel Novák nerozhoduje o 15 tisících Euro?

„Táto, pro koho je to velká suma? Pro Veolii s milionovými zisky? Jak to, že není velká suma pro nás?” Můžu Ti dát svoje penízky z kasičky".

Takže od teď nezbývá a doporučujeme i Vám, minimálně jednou za měsíc odtáhnout ten velký a těžký betonový poklop, co máte před domem a zkontrolovat vodoměr. Možná Vám přitom spadne na nohu, možná ho ani neuzvednete.

“Táto, že bychom zkusili toho pana ředitele Nováka, aby nám to ukázal jak se to dělá?”

Vodoměr průběžně dokumentujte. Nikdy si ho nenechte odvézt, ať vám ho zkontrolují přímo na místě a hlavně ať se podívají na průměr trubky a tlak vody v potrubí, pokud vám tam naměří odběr jako průměrný průtok ve Vltavě.

A přijďte k nám na plovárnu, máme tu prý dvě, jen je nemůžeme najít.

Pozn: Jste proto, aby o nás a o tom, kolik platíme za vodu nerozhodovali v Paříži?

Autor: Radek Novotny | pondělí 4.7.2016 13:41 | karma článku: 31.41 | přečteno: 1577x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Lukas Baloga

Akciový trh, který překonal Ameriku i Evropu

Čínský akciový trh, definovaný indexem CSI 300 dosáhl v pátek svého pětiletého maxima na základě přibývajících důkazů, že největší rozvíjející se trh na světě se zotavuje z koronavirové pandemie díky masivnímu růstu.

7.7.2020 v 16:08 | Karma článku: 5.71 | Přečteno: 126 |

Ladislav Větvička

Turistycka sezona? Ni, enem smutne čekani na totalni krach...

V medyjach sem tam prosakuju zpravy, kere realně popisuju aktualni stav. Propad letecke dopravy o devadesat procent, propad prodeju aut o osumdesat procent, propad obratu v hospodach o sedumdesat procent...

7.7.2020 v 11:55 | Karma článku: 41.04 | Přečteno: 2365 | Diskuse

Karel Trčálek

Myši Markéty Šichtařové

Nejnovější, byť mírně recyklovaný, článek naší nejcitovanějí ekonomky obsahuje natolik podnětné myšlénky, že jsem neodolal, a jednu z nich rozvinul

7.7.2020 v 8:00 | Karma článku: 17.34 | Přečteno: 577 | Diskuse

Miroslav Křížek

Hladovka českých důchodců

A co hrozí, pokud reforma důchodů nepřijde? V podstatě nastane kolaps veřejných financí, Národní rozpočtová rada přišla s výpočtem, že už kolem roku 2030, kdy do důchodu odejdou silné ročníky. Je nejvyšší čas na reformu systému.

7.7.2020 v 8:00 | Karma článku: 26.60 | Přečteno: 807 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Vstup státu do letecké společnosti a jeden památeční obrázek

V neděli 5/7 se objevilo světlo na konci tunelu. Izraelská společnost El Al, národní letecký dopravce, který se dostal do finančních problémů, má naději na ekonomické přežití.

6.7.2020 v 22:30 | Karma článku: 8.92 | Přečteno: 211 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1296

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz