Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Může se to stát i vám: Existuje generální ředitel Josef Novák?

4. 07. 2016 13:41:26
Chcete přijít o třetinu milionu? Stačí k tomu domek a zavlažování. To spusťte na 5 měsíců a pak už jen čekejte na roční odečet vody a fakturu.

Léta šetřím vodu, kvůli planetě, přírodě, hospodárnosti. Terorizuji rodinu vypínáním vody při čištění zubů, máme myčku se 6 smyslem, vodu na zavlažování bereme převážně dešťovou a lezu tím všem doma na nervy.

Loňské jaro. Odečitatelka vody z Veolie:“Paní máte tu nějakou velkou spotřebu”. Kolik? “Deset tisíc kubíků”.

Kolik?! Co to je kubík? Kolik stojí kubík? Google. Tolik?? To nás voda bude stát třičtvrtě mega? Kde na to vezmeme?

Cesta na vodárny. Paní uklidňuje“to není možné, takovou velkou spotřebu bysme tu museli vidět (vesnice u Prahy), to my Vám vyměníme vodoměr a přepočítáme podle loňského roku.“

„Proč je táto maminka tak veselá a včera celý večer plakala!”

Odmontování vodoměru. Telefon z vodáren.“Můžete nám podepsat, že chcete vodoměr zkontrolovat?“

Proč ne? Říkali přece, že to tu neproteklo, asi formalita.

Přijeli, odmontovali a po měsíci faktura 315 tisíc Kč, podle vodoměru, který je prý v pořádku.“Jaké kontroly mami, proč zase pláčeš?”

Rok jako z pohádky o slepičce a kohoutkovi. Reklamace, odpověď, reklamace, odpověď. Ještě tenhle doklad prosím sežeňte, my se na to podíváme.

Že jsme měli ze zákona nárok na kontrolu vodoměru na místě, protože ty v laboratorních podmínkách nejsou tak průkazné (proteče jimi jen pár stovek čisté vody)? To už teď nikoho nezajímá.

Trubka má průměr xy, voda teče pod tlakem p za časové období t. Jak že byl ten vzoreček ze základní školy “teče-li voda rychlostí, bazén se napustí....

“Ale nám by tu proteklo vody do dvou Podolských bazénů! Vždyť jsme vodoměr v létě kontrolovali. Nic takového na něm nebylo. Máš fotku?”

Argument vrší argument, kontaktujeme právníky.

Veolia si vyžádá další materiály, čekání. Ještě vyjádření sousedů a odborníka metrologického ústavu. Všechno seženeme. Další měsíce čekání.

Odpověď. Chceme to po Vás vše, včetně našeho zisku, ale budeme hodní, odpustíme Vám penále. Penále? Vždyť jsme to byli my, kdo jsme čekali měsíce na odpověď?

“Táto, co jít k soudu? K soudu? Ano táto, není to spravedlivé”.

Zlatíčko, logika a selský rozum ani spravedlnost se u soudu nehodnotí”, tam se podívají do zákona, který byl dělán “pro lidi” a v něm je, že “co je na vodoměru”....”A víš co by nás stáli právníci?

Tak se s nimi dohodneme.

“Víte, my to tady v Čechách nerozhodneme, je to moc velká suma. Musí rozhodnout v Paříži a tam nemají moc velké sociální cítění“, přichází odpověď z české pobočky zahraniční firmy. Pan ředitel Novák nerozhoduje o 15 tisících Euro?

„Táto, pro koho je to velká suma? Pro Veolii s milionovými zisky? Jak to, že není velká suma pro nás?” Můžu Ti dát svoje penízky z kasičky".

Takže od teď nezbývá a doporučujeme i Vám, minimálně jednou za měsíc odtáhnout ten velký a těžký betonový poklop, co máte před domem a zkontrolovat vodoměr. Možná Vám přitom spadne na nohu, možná ho ani neuzvednete.

“Táto, že bychom zkusili toho pana ředitele Nováka, aby nám to ukázal jak se to dělá?”

Vodoměr průběžně dokumentujte. Nikdy si ho nenechte odvézt, ať vám ho zkontrolují přímo na místě a hlavně ať se podívají na průměr trubky a tlak vody v potrubí, pokud vám tam naměří odběr jako průměrný průtok ve Vltavě.

A přijďte k nám na plovárnu, máme tu prý dvě, jen je nemůžeme najít.

Pozn: Jste proto, aby o nás a o tom, kolik platíme za vodu nerozhodovali v Paříži?

Autor: Radek Novotny | pondělí 4.7.2016 13:41 | karma článku: 31.26 | přečteno: 1576x


Další články blogera

Radek Novotny

Tunelování vodáren v České republice a drancování peněženek lidí, lze ukončit přes obranu

Proces vedoucí k uzavření vazalských smluv s koncernem, díky kterým byl mezi lidi a okresní vodárnu Vak Zlín instalován soukromý penězovod, kterým tečou zisky z vody do zahraničí, místo do obnovy

27.9.2016 v 10:26 | Karma článku: 8.77 | Přečteno: 187 | Diskuse

Radek Novotny

Pokus o mou kriminalizaci a zastrašení skončil fiaskem

Napsala mi paní, která se omlouvala, že nemá peníze na DVD: Jak korporace bohatnou na vodě?, proto se nemůže přidat k lidem, kteří se mnou chtějí spustit nápravu .

22.8.2016 v 15:11 | Karma článku: 13.33 | Přečteno: 358 | Diskuse

Radek Novotny

Zcela bez servítek, protože situace je vážná a na servítky není čas

Stát, respektive Ministerstvo zemědělství (Mze), které spravuje v ČR obor vodárenství a má jako hlavní prioritu zajistit soběstačnost jeho financování ví, že jediný zdroj vodáren, jsou peníze za vodné a stočné vybrané od lidí.

21.8.2016 v 14:53 | Karma článku: 30.06 | Přečteno: 1276 | Diskuse

Radek Novotny

Politici objevili volební trhák nebo skutečně pochopili v čem je problém s vodou v ČR?

Pan Brabec, ministr životního prostředí, jako první vrcholný politik v ČR pochopil a potvrdil pravdivost mých závěrů, které léta říkám a publikuji, ale zatím jen tu část z nich, která nevede k řešení.

16.8.2016 v 7:52 | Karma článku: 24.56 | Přečteno: 630 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Hana Šťastná

Bez …ace zdraží koláče

Téměř o pětinu narostla výše průměrné mzdy v České republice za poslední čtyři roky. Cena konzumního chleba – přímo od pekáren, bez započtení obchodní marže - za tu dobu dokonce klesla.

16.8.2018 v 12:23 | Karma článku: 15.79 | Přečteno: 708 | Diskuse

Mikulas Splitek

Hodnotové vs růstové investování

V říjnu budeme společně s Jánem Hájkem, Petrem Čermákem a Danem Gladišem diskutovat o hodnotovém investování. K té příležitosti připravil Honza Šumbera (analytik ČS) už dopředu několik zajímavých otázek.

16.8.2018 v 8:05 | Karma článku: 4.19 | Přečteno: 97 | Diskuse

Josef Barta

Šaškárna po česku aneb jak bavit svět za peníze daňových poplatníků

Humor je kořením života a čím ho je více, tím lépe. Neplatí to ale v případech šaškáren inspekcí a kontrolních úřadů, které to provozují za peníze daňových poplatníků.

14.8.2018 v 14:50 | Karma článku: 40.16 | Přečteno: 2319 | Diskuse

Petr Šindelář

Povinná základní škola pro úplně všechny zatím povinná není

Část známých občanů ráno do práce ani školy běžně nevstává a žádné budíky nepotřebuje. Pro peníze na živobytí si chodí na úřady a bez naděje na lepší život zápasí s nudou. A nechápe, že klíč k řešení spočívá v nich samotných...

13.8.2018 v 9:52 | Karma článku: 36.00 | Přečteno: 1281 | Diskuse

Erik Steinn

Telekomunkačná daň: sebereme zisky a zrušíme aukci.

Chceme lepší telekomunikace! Ano! říká ANO! Nebo NE Sebereme zisky a zrušíme aukci. Zisky dáme na pokrytí. Kmitočty umožní postavit jednu síť, kterou si operáři budou kupovat od státu.

13.8.2018 v 1:35 | Karma článku: 8.33 | Přečteno: 342 |
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1287

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz