Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Budeme vám lhát a vy budete platit

3. 08. 2016 9:01:54
Není koncern jako koncern. Rozdíl mezi např. VW, který přišel do Škody Mladá Boleslav a tím, co je vydáváno za strategické investory ve vodárenství je propastný. Do vodáren totiž žádní strategičtí investoři nepřišli.

V roce 2004, při snaze zabránit procesu, který vedl k vyvedení zisků z vodného a stočného z okresní Vodárny Kladno - Mělník, a.s. (VKM), na francouzský koncern Veolia, jsem poprvé použil srovnání skutečného strategického investora s tím, co přišlo ze zahraničí do VKM a vlastně celého do českého vodárenství.

Do vodáren žádní strategičtí investoři nepřišli. Proběhlo zcela něco jiného. Mezi vodu a lidi byly instalovány soukromé penězovody, kterými naopak peníze od lidí za vodu tečou do zahrničí a koncerny investovat nemusí. Koncerny si přišly pro naše peníze a "političtí" sluhové jim pomohli se k nim dostat.

Na svém názoru nejenže nemusím nic měnit, realita v celé nahotě ukázala jak diametrální rozdíl je mezi koncernem a "koncernem".

VW – ŠKODA M.BOLESLAV

Někdo na vás vydělává - pravdaovode.cz

TZV. PROVOZNÍ SMLOUVY mezi koncerny a okresní vodárnou měst a obcí

prodělal majetek města - pravdaovode.cz

1) VW koupil ve světě nekonkurence schopnou společnost Škoda. Koncern – vykupuje za podivných podmínek pouze zisky tvořící část z plně funkčních okresní vodárny - ovládající monopol vody v regionu.
2) VW investoval miliardy EU do celého výrobně-technologického celku, včetně infrastruktury, zařízení, technologií a vše vlastní. Koncern – neinvestuje do celého výrobně -technologického celku. Část náročnou na investice - infrastrukturu - ponechává na bedrech měst a obcí. Tu si pouze "PRONAJÍMÁ" za symbolické nájemné nebo v lepším případě za odpisy, od obcí a vodáren.
3) VW otevřela pro Škodu své získané prodejní trhy po celém světě. Koncern – ovládal regionální monopol místo okresní vodárny a žádné trhy vodárně neotevírá.
4) VW celý výrobně-technologický celek ze svého inovuje a vše financuje. Koncern - ze svého nerozšiřuje výrobně- technologický celek. Naopak investice do infrastruktury musí financovat obce.
5) VW a Škoda je vystavena tvrdé konkurenci a zisk nemá nikde a nikým garantován – může zkrachovat. Koncern – ovládá regionální monopol a veškeré peněžní toky z vody. Nemá žádnou konkurenci. Díky nesmyslné legislativě má dokonce zákonem garantováno právo inkasovat zisk - nemůže zkrachovat.
6) VW – je v situaci, kdy lidé nemusí to co nabízí kupovat. Pokud zdraží, lidé mohou jít ke konkurenci a VW nic neprodá. Koncern – je v postavení, kdy lidé nemají možnost odmítnout jeho služby a jít ke konkurenci, z důvodu nekvalitních služeb nebo nehorázných cen a zisků.
7) VW vše vlastní, řídí, financuje, nese veškeré rizika a inkasuje profit, případně padá do ztráty. Koncern – nevlastní vodu (tu vlastní stát), nevlastní trubky (ty vlastní okresní vodárna nebo města), ale inkasuje profit.
8) Produkt celé výroby VW prodávají „prodejci aut“, kteří mají z celkového zisku drobné procento. Produkt celé výroby - dodávky vody - prodávají „prodejci vody“, kteří inkasují z celkového zisku 90-95 % !

Důsledek?

Srovnání dělení zisku z vodySrovnání dělení zisku z vody (PRAVDA O VODĚ)

Srovnání vodárenských koncernů a koncernu VW začali používat nově také různí posluhovači zahraničních koncernů nebo lidé, kteří jsou závislí na finanční podpoře koncernů anebo různých sdružení, které koncerny ovládají. Výše uvedenou realitu ovšem lidem neříkají.

To je dobře, protože si lidé mohou přečíst jeden i druhý názor a poté si udělat vlastní názor. :-)

Autor: Radek Novotny | středa 3.8.2016 9:01 | karma článku: 32.89 | přečteno: 1522x


Další články blogera

Radek Novotny

Tunelování vodáren v České republice a drancování peněženek lidí, lze ukončit přes obranu

Proces vedoucí k uzavření vazalských smluv s koncernem, díky kterým byl mezi lidi a okresní vodárnu Vak Zlín instalován soukromý penězovod, kterým tečou zisky z vody do zahraničí, místo do obnovy

27.9.2016 v 10:26 | Karma článku: 8.77 | Přečteno: 187 | Diskuse

Radek Novotny

Pokus o mou kriminalizaci a zastrašení skončil fiaskem

Napsala mi paní, která se omlouvala, že nemá peníze na DVD: Jak korporace bohatnou na vodě?, proto se nemůže přidat k lidem, kteří se mnou chtějí spustit nápravu .

22.8.2016 v 15:11 | Karma článku: 13.33 | Přečteno: 358 | Diskuse

Radek Novotny

Zcela bez servítek, protože situace je vážná a na servítky není čas

Stát, respektive Ministerstvo zemědělství (Mze), které spravuje v ČR obor vodárenství a má jako hlavní prioritu zajistit soběstačnost jeho financování ví, že jediný zdroj vodáren, jsou peníze za vodné a stočné vybrané od lidí.

21.8.2016 v 14:53 | Karma článku: 30.06 | Přečteno: 1276 | Diskuse

Radek Novotny

Politici objevili volební trhák nebo skutečně pochopili v čem je problém s vodou v ČR?

Pan Brabec, ministr životního prostředí, jako první vrcholný politik v ČR pochopil a potvrdil pravdivost mých závěrů, které léta říkám a publikuji, ale zatím jen tu část z nich, která nevede k řešení.

16.8.2016 v 7:52 | Karma článku: 24.56 | Přečteno: 630 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Hana Šťastná

Bez …ace zdraží koláče

Téměř o pětinu narostla výše průměrné mzdy v České republice za poslední čtyři roky. Cena konzumního chleba – přímo od pekáren, bez započtení obchodní marže - za tu dobu dokonce klesla.

16.8.2018 v 12:23 | Karma článku: 15.79 | Přečteno: 708 | Diskuse

Mikulas Splitek

Hodnotové vs růstové investování

V říjnu budeme společně s Jánem Hájkem, Petrem Čermákem a Danem Gladišem diskutovat o hodnotovém investování. K té příležitosti připravil Honza Šumbera (analytik ČS) už dopředu několik zajímavých otázek.

16.8.2018 v 8:05 | Karma článku: 4.19 | Přečteno: 97 | Diskuse

Josef Barta

Šaškárna po česku aneb jak bavit svět za peníze daňových poplatníků

Humor je kořením života a čím ho je více, tím lépe. Neplatí to ale v případech šaškáren inspekcí a kontrolních úřadů, které to provozují za peníze daňových poplatníků.

14.8.2018 v 14:50 | Karma článku: 40.16 | Přečteno: 2319 | Diskuse

Petr Šindelář

Povinná základní škola pro úplně všechny zatím povinná není

Část známých občanů ráno do práce ani školy běžně nevstává a žádné budíky nepotřebuje. Pro peníze na živobytí si chodí na úřady a bez naděje na lepší život zápasí s nudou. A nechápe, že klíč k řešení spočívá v nich samotných...

13.8.2018 v 9:52 | Karma článku: 36.00 | Přečteno: 1281 | Diskuse

Erik Steinn

Telekomunkačná daň: sebereme zisky a zrušíme aukci.

Chceme lepší telekomunikace! Ano! říká ANO! Nebo NE Sebereme zisky a zrušíme aukci. Zisky dáme na pokrytí. Kmitočty umožní postavit jednu síť, kterou si operáři budou kupovat od státu.

13.8.2018 v 1:35 | Karma článku: 8.33 | Přečteno: 342 |
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1287

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz