Středa 8. července 2020, svátek má Nora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. července 2020 Nora

Budeme vám lhát a vy budete platit

3. 08. 2016 9:01:54
Není koncern jako koncern. Rozdíl mezi např. VW, který přišel do Škody Mladá Boleslav a tím, co je vydáváno za strategické investory ve vodárenství je propastný. Do vodáren totiž žádní strategičtí investoři nepřišli.

V roce 2004, při snaze zabránit procesu, který vedl k vyvedení zisků z vodného a stočného z okresní Vodárny Kladno - Mělník, a.s. (VKM), na francouzský koncern Veolia, jsem poprvé použil srovnání skutečného strategického investora s tím, co přišlo ze zahraničí do VKM a vlastně celého do českého vodárenství.

Do vodáren žádní strategičtí investoři nepřišli. Proběhlo zcela něco jiného. Mezi vodu a lidi byly instalovány soukromé penězovody, kterými naopak peníze od lidí za vodu tečou do zahrničí a koncerny investovat nemusí. Koncerny si přišly pro naše peníze a "političtí" sluhové jim pomohli se k nim dostat.

Na svém názoru nejenže nemusím nic měnit, realita v celé nahotě ukázala jak diametrální rozdíl je mezi koncernem a "koncernem".

VW – ŠKODA M.BOLESLAV

Někdo na vás vydělává - pravdaovode.cz

TZV. PROVOZNÍ SMLOUVY mezi koncerny a okresní vodárnou měst a obcí

prodělal majetek města - pravdaovode.cz

1) VW koupil ve světě nekonkurence schopnou společnost Škoda. Koncern – vykupuje za podivných podmínek pouze zisky tvořící část z plně funkčních okresní vodárny - ovládající monopol vody v regionu.
2) VW investoval miliardy EU do celého výrobně-technologického celku, včetně infrastruktury, zařízení, technologií a vše vlastní. Koncern – neinvestuje do celého výrobně -technologického celku. Část náročnou na investice - infrastrukturu - ponechává na bedrech měst a obcí. Tu si pouze "PRONAJÍMÁ" za symbolické nájemné nebo v lepším případě za odpisy, od obcí a vodáren.
3) VW otevřela pro Škodu své získané prodejní trhy po celém světě. Koncern – ovládal regionální monopol místo okresní vodárny a žádné trhy vodárně neotevírá.
4) VW celý výrobně-technologický celek ze svého inovuje a vše financuje. Koncern - ze svého nerozšiřuje výrobně- technologický celek. Naopak investice do infrastruktury musí financovat obce.
5) VW a Škoda je vystavena tvrdé konkurenci a zisk nemá nikde a nikým garantován – může zkrachovat. Koncern – ovládá regionální monopol a veškeré peněžní toky z vody. Nemá žádnou konkurenci. Díky nesmyslné legislativě má dokonce zákonem garantováno právo inkasovat zisk - nemůže zkrachovat.
6) VW – je v situaci, kdy lidé nemusí to co nabízí kupovat. Pokud zdraží, lidé mohou jít ke konkurenci a VW nic neprodá. Koncern – je v postavení, kdy lidé nemají možnost odmítnout jeho služby a jít ke konkurenci, z důvodu nekvalitních služeb nebo nehorázných cen a zisků.
7) VW vše vlastní, řídí, financuje, nese veškeré rizika a inkasuje profit, případně padá do ztráty. Koncern – nevlastní vodu (tu vlastní stát), nevlastní trubky (ty vlastní okresní vodárna nebo města), ale inkasuje profit.
8) Produkt celé výroby VW prodávají „prodejci aut“, kteří mají z celkového zisku drobné procento. Produkt celé výroby - dodávky vody - prodávají „prodejci vody“, kteří inkasují z celkového zisku 90-95 % !

Důsledek?

Srovnání dělení zisku z vody
Srovnání dělení zisku z vody (PRAVDA O VODĚ)

Srovnání vodárenských koncernů a koncernu VW začali používat nově také různí posluhovači zahraničních koncernů nebo lidé, kteří jsou závislí na finanční podpoře koncernů anebo různých sdružení, které koncerny ovládají. Výše uvedenou realitu ovšem lidem neříkají.

To je dobře, protože si lidé mohou přečíst jeden i druhý názor a poté si udělat vlastní názor. :-)

Autor: Radek Novotny | středa 3.8.2016 9:01 | karma článku: 33.09 | přečteno: 1542x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Lukas Baloga

Akciový trh, který překonal Ameriku i Evropu

Čínský akciový trh, definovaný indexem CSI 300 dosáhl v pátek svého pětiletého maxima na základě přibývajících důkazů, že největší rozvíjející se trh na světě se zotavuje z koronavirové pandemie díky masivnímu růstu.

7.7.2020 v 16:08 | Karma článku: 6.12 | Přečteno: 128 |

Ladislav Větvička

Turistycka sezona? Ni, enem smutne čekani na totalni krach...

V medyjach sem tam prosakuju zpravy, kere realně popisuju aktualni stav. Propad letecke dopravy o devadesat procent, propad prodeju aut o osumdesat procent, propad obratu v hospodach o sedumdesat procent...

7.7.2020 v 11:55 | Karma článku: 41.16 | Přečteno: 2403 | Diskuse

Karel Trčálek

Myši Markéty Šichtařové

Nejnovější, byť mírně recyklovaný, článek naší nejcitovanějí ekonomky obsahuje natolik podnětné myšlénky, že jsem neodolal, a jednu z nich rozvinul

7.7.2020 v 8:00 | Karma článku: 17.34 | Přečteno: 577 | Diskuse

Miroslav Křížek

Hladovka českých důchodců

A co hrozí, pokud reforma důchodů nepřijde? V podstatě nastane kolaps veřejných financí, Národní rozpočtová rada přišla s výpočtem, že už kolem roku 2030, kdy do důchodu odejdou silné ročníky. Je nejvyšší čas na reformu systému.

7.7.2020 v 8:00 | Karma článku: 26.98 | Přečteno: 902 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Vstup státu do letecké společnosti a jeden památeční obrázek

V neděli 5/7 se objevilo světlo na konci tunelu. Izraelská společnost El Al, národní letecký dopravce, který se dostal do finančních problémů, má naději na ekonomické přežití.

6.7.2020 v 22:30 | Karma článku: 8.92 | Přečteno: 211 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1296

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz