Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Předání vody cizincům a fatální důsledky pro občany a města

11. 08. 2016 7:26:42
Vyvedení zisků z vody z rukou městské vodárny na fr. nadnárodní koncern, realizovali především "politici" velkých měst a organizovaná skupina osob jednající v zájmu koncernu, se kterou někteří "politici" těchto měst kooperovali.

Realita ukázala, že tento čin, přinesl občanům bohužel především v negativa:

  1. Zahraniční know-how = víme, jak na vás vyděláme.
  2. Léta jednu z nejdražších cen vody v ČR.
  3. Jak městská vodárna, tak města a obce v regionu nemají možnost financovat obnovu vodárenských trubek z dotací EU - díky nevýhodným smlouvám s koncernem.
  4. Lidé mají každoročně povinnost financovat mnohamiliónové zisky koncernu Veolia
  5. Koncernu tyto obrovské zisky schválí "politici" ve vedení městské vodárny a koncern je nemusí investovat zpět do obnovy trubek v regionu.
  6. Městská vodárna, ve které sedí na pozicích členů dozorčí rady a představenstva "politici", dosahuje pouze zlomek zisku oproti tomu, co jaký zisk dosahuje koncern.

Zde je konkrétní příklad. Vodárny Kladno - Mělník a "politici" měst Kladna, Mělníku, Neratovic a Kralup nad Vltavou

Toto, co popisuje 6 bodů vedených výše, bylo pro lidi a města nastaveno díky valné hromadě VKM v září 2004. Na této valné hromadě rozhodovali zástupci obcí na základě lživých informací a polopravd. Řada zásadních informací před nimi byla zatajena a docházelo k řízené manipulací s akcionáři. Akcionáři byli dle mého názoru podvedeni a jen díky valná hromada schválila uzavření smluv mezi VKM a zahraničním koncernem. Díky tomu cizinci ovládli monopol hospodaření s vodou a zisky z vody v celém Kladenském a Mělnickém regionu.

Chcete důkaz o tom, že to celé byla jedna velká habaďura na starosty i lidi?

Vedení VKM předložilo na této valné hromadě zcela lživou Zprávu představenstva o prodeji části podniku, ve které uvedlo řadu lživých informací, ale dvě lži byly zásadní a zcela ovlivnily hlasování starostů:

  1. Zisk z prodeje části podniku. Přínos pro VKM ve výši 167 mil. Kč
  2. Přímým důvodem transformace společnosti VKM (předání zisku z vody Veolii) je nezbytnost splnění podmínek pro možnost předložení žádosti o dotace z fondů EU

Realita je:

  1. Zisk z prodeje provozní části podniku 167 mil. Kč nebyl nikdy dosažen. Naopak jediné ziskové podnikání VKM bylo vyvedeno na koncern se ztrátou -110 mil. Kč!
  2. Dotace z EU společnost VKM nikdy nedostala. Uzavření smluv s koncernem vedlo naopak k ztrátě možnosti čerpat dotace z EU jak pro VKM, tak pro města a obce Kladenska a Mělnicka

Názor na to, koho zájmy hájí "politici" ve vedení městské vodárna VKM a ve vedení měst Kladna, Mělníku, Neratovic, Kralup nad Vltavou si uděláte sami.

Můj názor vyjadřuje toto video:

Co se slibovalo starostům a zastupitelům, aby předali zisky z vody koncernům?

Podal jsem proto žalobu na neplatnost valné hromady VKM 15. září 2004. Místo, aby vedení vodárny VKM a měst v regionu se mnou přes soudy tunel z VKM odinstalovali a vrátili vodu a zisky z ní zpět do rukou měst a obcí, se vedení VKM (dosazené městy) léta brání rozsudkům, které by umožnily tunel ukončit. Tím udržují v chodu tok peněz vybraných od lidí za vodu na Kladensku do Francie a znemožňují vrátit VKM a obce do pozice subjektů oprávněných čerpat dotace z EU na obnovu vodárenské infrastruktury.

Doporučuji se podívat na strany a "politiky", kteří sedí na radnicích, v orgánech VKM a v orgánech Středočeských vodáren (koncern Veolia). Doporučuji nevoli tyto lidi a strany, ze kterých jsou. Jinak budete dál platit drahou vodu a vaše peníze přitom budou končit ve velkém v zahraničí.

Co se starostům a zastupitelům zatajilo? Kde zisky z vody, které platí lidé na Kladensku?

Myslíte si, že by někdo ze starostů pro toto hlasoval, kdyby mu toto řekli?

article_photo

Vyzývám všechny slušné lidi, kteří se o vodu zajímají a chápete její důležitost pro nás, pro naše děti a pro obce, města i stát, podívejte se prosím na dokument „Voda vydělává aneb jak korporace bohatnou na vodě“, který odhaluje, jak koncerny „hospodaří“ s vodou, s penězi občanů, které za vodu vyberou a dokládá rozsáhlé nekalé praktiky firem jako Veolia a Suez.

Autor: Radek Novotny | čtvrtek 11.8.2016 7:26 | karma článku: 27.43 | přečteno: 894x


Další články blogera

Radek Novotny

Tunelování vodáren v České republice a drancování peněženek lidí, lze ukončit přes obranu

Proces vedoucí k uzavření vazalských smluv s koncernem, díky kterým byl mezi lidi a okresní vodárnu Vak Zlín instalován soukromý penězovod, kterým tečou zisky z vody do zahraničí, místo do obnovy

27.9.2016 v 10:26 | Karma článku: 8.77 | Přečteno: 187 | Diskuse

Radek Novotny

Pokus o mou kriminalizaci a zastrašení skončil fiaskem

Napsala mi paní, která se omlouvala, že nemá peníze na DVD: Jak korporace bohatnou na vodě?, proto se nemůže přidat k lidem, kteří se mnou chtějí spustit nápravu .

22.8.2016 v 15:11 | Karma článku: 13.33 | Přečteno: 358 | Diskuse

Radek Novotny

Zcela bez servítek, protože situace je vážná a na servítky není čas

Stát, respektive Ministerstvo zemědělství (Mze), které spravuje v ČR obor vodárenství a má jako hlavní prioritu zajistit soběstačnost jeho financování ví, že jediný zdroj vodáren, jsou peníze za vodné a stočné vybrané od lidí.

21.8.2016 v 14:53 | Karma článku: 30.06 | Přečteno: 1276 | Diskuse

Radek Novotny

Politici objevili volební trhák nebo skutečně pochopili v čem je problém s vodou v ČR?

Pan Brabec, ministr životního prostředí, jako první vrcholný politik v ČR pochopil a potvrdil pravdivost mých závěrů, které léta říkám a publikuji, ale zatím jen tu část z nich, která nevede k řešení.

16.8.2016 v 7:52 | Karma článku: 24.56 | Přečteno: 630 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Hana Šťastná

Bez …ace zdraží koláče

Téměř o pětinu narostla výše průměrné mzdy v České republice za poslední čtyři roky. Cena konzumního chleba – přímo od pekáren, bez započtení obchodní marže - za tu dobu dokonce klesla.

16.8.2018 v 12:23 | Karma článku: 15.79 | Přečteno: 708 | Diskuse

Mikulas Splitek

Hodnotové vs růstové investování

V říjnu budeme společně s Jánem Hájkem, Petrem Čermákem a Danem Gladišem diskutovat o hodnotovém investování. K té příležitosti připravil Honza Šumbera (analytik ČS) už dopředu několik zajímavých otázek.

16.8.2018 v 8:05 | Karma článku: 4.19 | Přečteno: 97 | Diskuse

Josef Barta

Šaškárna po česku aneb jak bavit svět za peníze daňových poplatníků

Humor je kořením života a čím ho je více, tím lépe. Neplatí to ale v případech šaškáren inspekcí a kontrolních úřadů, které to provozují za peníze daňových poplatníků.

14.8.2018 v 14:50 | Karma článku: 40.16 | Přečteno: 2319 | Diskuse

Petr Šindelář

Povinná základní škola pro úplně všechny zatím povinná není

Část známých občanů ráno do práce ani školy běžně nevstává a žádné budíky nepotřebuje. Pro peníze na živobytí si chodí na úřady a bez naděje na lepší život zápasí s nudou. A nechápe, že klíč k řešení spočívá v nich samotných...

13.8.2018 v 9:52 | Karma článku: 36.00 | Přečteno: 1281 | Diskuse

Erik Steinn

Telekomunkačná daň: sebereme zisky a zrušíme aukci.

Chceme lepší telekomunikace! Ano! říká ANO! Nebo NE Sebereme zisky a zrušíme aukci. Zisky dáme na pokrytí. Kmitočty umožní postavit jednu síť, kterou si operáři budou kupovat od státu.

13.8.2018 v 1:35 | Karma článku: 8.33 | Přečteno: 342 |
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1287

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz