Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tunelování vodáren v České republice a drancování peněženek lidí, lze ukončit přes obranu

27. 09. 2016 10:26:21
Proces vedoucí k uzavření vazalských smluv s koncernem, díky kterým byl mezi lidi a okresní vodárnu Vak Zlín instalován soukromý penězovod, kterým tečou zisky z vody do zahraničí, místo do obnovy

Vedl nejen k vyvedení zisků z vody na zahraniční koncern, ale současně se léta dotýká občanů a spotřebitelů Zlínského regionu nejdražší cenou vody ze všech vodáren ve Zlínském kraji a ztrátou možnosti čerpat dotace z EU jak pro společnost Vak Zlín, tak pro města a obce Zlínského okresu.

Škody působené Vak Zlín, městům a občanům již přesáhly hranici jedné miliardy korun a každý rok rostou o dalších 70-80 miliónů korun. Odpovědnost za tento stav nesou především „politici“ z radnice města Zlín, pracující v zájmu koncernu. Dosazují do vedení vodárny Zlín své lidi a ty přímo nebo nepřímo úkolují, aby udržovali fungování penězovodu a odtok peněz vybraných od lidí ve vodném a stočném do zahraničí.

Díky rozsudku soudu z roku 2010 přitom již mohla být vody zpět v rukou Vaku Zlín a soukromý penězovod mohl být zrušen. Vak Zlín a města mohli čerpat dotace z EU. Nestalo se, protože vedení Vaku Zlín pro lidi, akcionáře a region nepracuje. Celý pokoutný proces, který prováděla organizovaná skupina právnických a fyzických osob, do které patří i někteří "politici" Zlína a lidé z vedení Vak Zlín, posuzují léta soudy a po 15 letech zkušeností s rozhodováním soudů si mohu dovolit říct, že nynější rozhodování Vrchního soudu v Olomouci, probíhá profesionálně.

Dochází k provádění důkazů a zohlednění všech důkazů se současným zapojením logiky, časové posloupnosti skutků a posuzování příčiny a následků. Je to jediný možný postup, který jsem od samého počátku po soudcích požadoval a kdy jsem soudce upozorňoval na to, že rozplést celou kauzu a řádně ji posoudit bez tohoto postupu nepůjde.

Ústavní soudu potvrdil to, co léta říkám

Správnost mého názoru potvrdil nález Ústavního soudu v roce 2014 a podruhé v roce 2015.

Ústavní soud uzavřel, že Nejvyššího soud porušil právo stěžovatelů na spravedlivý proces zaručené čl. 36 odst. 1 Listiny. Ústavní soud připomněl povinnost soudů vycházet při interpretaci právních předpisů nejen z jejich jazykového znění, ale též z jejich účelu a smyslu.

Nález Ústavního soudu a další dokumenty dokládající protiprávní jednání ve Vaku Zlín

Další dokazování u Vrchního soudu v Olomouci je nařízené na listopad 2016

Den 26.9.2016 jsem dostal vyrozumění od Vrchního soudu v Olomouci, že v listopadu 2016 bude pokračovat maratón dokazování. Dle mne jde o potvrzení záměru soudců, vše řádně posoudit, rozhodnout a zdůvodnit. První maratón dokazování, jak a kým byl tunel ve AVku Zlín realizován, proběhl během cca 10 dnů počátkem září. Tehdy ve všech sporech probíhalo předkládání důkazů a jejich provádění soudem. Nyní soudci svolali strany sporu znovu, ale již jen ve dvou dnech.

Pro mne je tento postup soudu důkazem, že soudci JUDr. Zdeňka Šindelářová, JUDr. Alena Ježíková a JUDr. Ivan Šišma chtějí svou práci odvést kvalitně a rozhodnout správně. To, že po prostudování provedených důkazů chtějí doplnit dokazování, je pro mne důkazem, že chtějí své rozhodnutí také správě a na základě důkazů řádně zdůvodnit, aby nebylo pochyb o tom, že jejich rozhodnutí je konečné.

O tom, že Vak Zlín je protiprávně a nemravně tunelován, dle mého názoru, soudci nepochybují, konec konců o procesu, který tomu předcházel uzavření vazalských smluv, umožňující tunelování Vaku Zlín, v roce 2004 již jednou rozhodovali v roce 2012 a došli ke stejným závěrům jako já.

Důkladné dokazování

PRAVDA O VODĚ VE ZLÍNĚ

Autor: Radek Novotny | úterý 27.9.2016 10:26 | karma článku: 8.77 | přečteno: 187x


Další články blogera

Radek Novotny

Pokus o mou kriminalizaci a zastrašení skončil fiaskem

Napsala mi paní, která se omlouvala, že nemá peníze na DVD: Jak korporace bohatnou na vodě?, proto se nemůže přidat k lidem, kteří se mnou chtějí spustit nápravu .

22.8.2016 v 15:11 | Karma článku: 13.33 | Přečteno: 358 | Diskuse

Radek Novotny

Zcela bez servítek, protože situace je vážná a na servítky není čas

Stát, respektive Ministerstvo zemědělství (Mze), které spravuje v ČR obor vodárenství a má jako hlavní prioritu zajistit soběstačnost jeho financování ví, že jediný zdroj vodáren, jsou peníze za vodné a stočné vybrané od lidí.

21.8.2016 v 14:53 | Karma článku: 30.06 | Přečteno: 1276 | Diskuse

Radek Novotny

Politici objevili volební trhák nebo skutečně pochopili v čem je problém s vodou v ČR?

Pan Brabec, ministr životního prostředí, jako první vrcholný politik v ČR pochopil a potvrdil pravdivost mých závěrů, které léta říkám a publikuji, ale zatím jen tu část z nich, která nevede k řešení.

16.8.2016 v 7:52 | Karma článku: 24.56 | Přečteno: 630 | Diskuse

Další články z rubriky Ekonomika

Hana Šťastná

Bez …ace zdraží koláče

Téměř o pětinu narostla výše průměrné mzdy v České republice za poslední čtyři roky. Cena konzumního chleba – přímo od pekáren, bez započtení obchodní marže - za tu dobu dokonce klesla.

16.8.2018 v 12:23 | Karma článku: 15.79 | Přečteno: 708 | Diskuse

Mikulas Splitek

Hodnotové vs růstové investování

V říjnu budeme společně s Jánem Hájkem, Petrem Čermákem a Danem Gladišem diskutovat o hodnotovém investování. K té příležitosti připravil Honza Šumbera (analytik ČS) už dopředu několik zajímavých otázek.

16.8.2018 v 8:05 | Karma článku: 4.19 | Přečteno: 97 | Diskuse

Josef Barta

Šaškárna po česku aneb jak bavit svět za peníze daňových poplatníků

Humor je kořením života a čím ho je více, tím lépe. Neplatí to ale v případech šaškáren inspekcí a kontrolních úřadů, které to provozují za peníze daňových poplatníků.

14.8.2018 v 14:50 | Karma článku: 40.16 | Přečteno: 2319 | Diskuse

Petr Šindelář

Povinná základní škola pro úplně všechny zatím povinná není

Část známých občanů ráno do práce ani školy běžně nevstává a žádné budíky nepotřebuje. Pro peníze na živobytí si chodí na úřady a bez naděje na lepší život zápasí s nudou. A nechápe, že klíč k řešení spočívá v nich samotných...

13.8.2018 v 9:52 | Karma článku: 36.00 | Přečteno: 1281 | Diskuse

Erik Steinn

Telekomunkačná daň: sebereme zisky a zrušíme aukci.

Chceme lepší telekomunikace! Ano! říká ANO! Nebo NE Sebereme zisky a zrušíme aukci. Zisky dáme na pokrytí. Kmitočty umožní postavit jednu síť, kterou si operáři budou kupovat od státu.

13.8.2018 v 1:35 | Karma článku: 8.33 | Přečteno: 342 |
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1287

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz