Středa 8. července 2020, svátek má Nora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 8. července 2020 Nora

Tunelování vodáren v České republice a drancování peněženek lidí, lze ukončit přes obranu

27. 09. 2016 10:26:21
Proces vedoucí k uzavření vazalských smluv s koncernem, díky kterým byl mezi lidi a okresní vodárnu Vak Zlín instalován soukromý penězovod, kterým tečou zisky z vody do zahraničí, místo do obnovy

Vedl nejen k vyvedení zisků z vody na zahraniční koncern, ale současně se léta dotýká občanů a spotřebitelů Zlínského regionu nejdražší cenou vody ze všech vodáren ve Zlínském kraji a ztrátou možnosti čerpat dotace z EU jak pro společnost Vak Zlín, tak pro města a obce Zlínského okresu.

Škody působené Vak Zlín, městům a občanům již přesáhly hranici jedné miliardy korun a každý rok rostou o dalších 70-80 miliónů korun. Odpovědnost za tento stav nesou především „politici“ z radnice města Zlín, pracující v zájmu koncernu. Dosazují do vedení vodárny Zlín své lidi a ty přímo nebo nepřímo úkolují, aby udržovali fungování penězovodu a odtok peněz vybraných od lidí ve vodném a stočném do zahraničí.

Díky rozsudku soudu z roku 2010 přitom již mohla být vody zpět v rukou Vaku Zlín a soukromý penězovod mohl být zrušen. Vak Zlín a města mohli čerpat dotace z EU. Nestalo se, protože vedení Vaku Zlín pro lidi, akcionáře a region nepracuje. Celý pokoutný proces, který prováděla organizovaná skupina právnických a fyzických osob, do které patří i někteří "politici" Zlína a lidé z vedení Vak Zlín, posuzují léta soudy a po 15 letech zkušeností s rozhodováním soudů si mohu dovolit říct, že nynější rozhodování Vrchního soudu v Olomouci, probíhá profesionálně.

Dochází k provádění důkazů a zohlednění všech důkazů se současným zapojením logiky, časové posloupnosti skutků a posuzování příčiny a následků. Je to jediný možný postup, který jsem od samého počátku po soudcích požadoval a kdy jsem soudce upozorňoval na to, že rozplést celou kauzu a řádně ji posoudit bez tohoto postupu nepůjde.

Ústavní soudu potvrdil to, co léta říkám

Správnost mého názoru potvrdil nález Ústavního soudu v roce 2014 a podruhé v roce 2015.

Ústavní soud uzavřel, že Nejvyššího soud porušil právo stěžovatelů na spravedlivý proces zaručené čl. 36 odst. 1 Listiny. Ústavní soud připomněl povinnost soudů vycházet při interpretaci právních předpisů nejen z jejich jazykového znění, ale též z jejich účelu a smyslu.

Nález Ústavního soudu a další dokumenty dokládající protiprávní jednání ve Vaku Zlín

Další dokazování u Vrchního soudu v Olomouci je nařízené na listopad 2016

Den 26.9.2016 jsem dostal vyrozumění od Vrchního soudu v Olomouci, že v listopadu 2016 bude pokračovat maratón dokazování. Dle mne jde o potvrzení záměru soudců, vše řádně posoudit, rozhodnout a zdůvodnit. První maratón dokazování, jak a kým byl tunel ve AVku Zlín realizován, proběhl během cca 10 dnů počátkem září. Tehdy ve všech sporech probíhalo předkládání důkazů a jejich provádění soudem. Nyní soudci svolali strany sporu znovu, ale již jen ve dvou dnech.

Pro mne je tento postup soudu důkazem, že soudci JUDr. Zdeňka Šindelářová, JUDr. Alena Ježíková a JUDr. Ivan Šišma chtějí svou práci odvést kvalitně a rozhodnout správně. To, že po prostudování provedených důkazů chtějí doplnit dokazování, je pro mne důkazem, že chtějí své rozhodnutí také správě a na základě důkazů řádně zdůvodnit, aby nebylo pochyb o tom, že jejich rozhodnutí je konečné.

O tom, že Vak Zlín je protiprávně a nemravně tunelován, dle mého názoru, soudci nepochybují, konec konců o procesu, který tomu předcházel uzavření vazalských smluv, umožňující tunelování Vaku Zlín, v roce 2004 již jednou rozhodovali v roce 2012 a došli ke stejným závěrům jako já.

Důkladné dokazování

PRAVDA O VODĚ VE ZLÍNĚ

Autor: Radek Novotny | úterý 27.9.2016 10:26 | karma článku: 9.95 | přečteno: 221x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ekonomika

Lukas Baloga

Akciový trh, který překonal Ameriku i Evropu

Čínský akciový trh, definovaný indexem CSI 300 dosáhl v pátek svého pětiletého maxima na základě přibývajících důkazů, že největší rozvíjející se trh na světě se zotavuje z koronavirové pandemie díky masivnímu růstu.

7.7.2020 v 16:08 | Karma článku: 6.12 | Přečteno: 128 |

Ladislav Větvička

Turistycka sezona? Ni, enem smutne čekani na totalni krach...

V medyjach sem tam prosakuju zpravy, kere realně popisuju aktualni stav. Propad letecke dopravy o devadesat procent, propad prodeju aut o osumdesat procent, propad obratu v hospodach o sedumdesat procent...

7.7.2020 v 11:55 | Karma článku: 41.16 | Přečteno: 2403 | Diskuse

Karel Trčálek

Myši Markéty Šichtařové

Nejnovější, byť mírně recyklovaný, článek naší nejcitovanějí ekonomky obsahuje natolik podnětné myšlénky, že jsem neodolal, a jednu z nich rozvinul

7.7.2020 v 8:00 | Karma článku: 17.34 | Přečteno: 577 | Diskuse

Miroslav Křížek

Hladovka českých důchodců

A co hrozí, pokud reforma důchodů nepřijde? V podstatě nastane kolaps veřejných financí, Národní rozpočtová rada přišla s výpočtem, že už kolem roku 2030, kdy do důchodu odejdou silné ročníky. Je nejvyšší čas na reformu systému.

7.7.2020 v 8:00 | Karma článku: 27.22 | Přečteno: 902 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Vstup státu do letecké společnosti a jeden památeční obrázek

V neděli 5/7 se objevilo světlo na konci tunelu. Izraelská společnost El Al, národní letecký dopravce, který se dostal do finančních problémů, má naději na ekonomické přežití.

6.7.2020 v 22:30 | Karma článku: 8.92 | Přečteno: 211 | Diskuse
Počet článků 91 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1296

Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Najdete na iDNES.cz