Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Justice? Politici a financování stran - nic. Šéfka ERU - 8,5 let. Politici a voda - nic.

Česká justice a tři kauzy. Financování politické kariéry z veřejných zdrojů. Voda a zisky z ní v rukou koncernů. Energetický úřad a boj s solárními barony.

1) Kauza financování politické strany: Ministr zemědělství  Drobil - nic

Na kauzu údajné korupce na SFŽP upozornil ředitel fondu Libor Michálek prostřednictvím tajně pořízených nahrávek. Na nich poradce tehdejšího ministra životního prostředí Pavla Drobila Martin Knetig popisuje, jak se dostat k penězům na financování další kariéry svého šéfa a ODS. Nahrávky zveřejnila Mladá fronta DNES. Ministr, který veškerá obvinění odmítl, se pak po dohodě s premiérem rozhodl rezignovat, ale ještě předtím stihl Michálka z SFŽP odvolat.

Případem se podle týdeníku Respekt z vlastní aktivity zabývali dva žalobci - Pokorná a Adam Borgula. V lednu se prý u nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana konala porada, které se kromě dvou uvedených účastnili i Hercegová a vrchní žalobce Vlastimil Rampula. Šéfžalobce Zeman je podle Respektu na zmíněné poradě vyzval, ať pátrání spojí v jedno, protože jedině to může vést k úspěšnému odhalení úplatkářů. Zemanův apel ale nevyslyšeli a kauzu po třech měsících uzavřeli s tím, že se nic protizákonného nestalo.

Nejvyšší státní zastupitelství nařídilo prověřování bývalého ministra životního prostředí, protože byl podezřelý z korupce. Poté se podle týdeníku do věci vložila žalobkyně Hercegová a Pokorné, své podřízené, prý zmíněným neveřejným dopisem vysvětlila, jak má dál věc vyšetřovat. Z dokumentu údajně jasně vyplývá, že by Pokorná měla jít Drobilovi "na ruku".

Podle Hercegové jde o nelegální únik informací. "Již jsem zahájila interní šetření," řekla Respektu.

2) Kauza solárních elektráren: Šéfka ERU 8,5 roku vězení

Krajský soud v Brně poslal předsedkyni Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou na 8,5 roku do vězení. Podle soudu vytvořila podmínky, aby mohly zůstat v provozu fotovoltaické elektrárny, které dostaly výhodnou výkupní licenci, i když na ni neměly nárok.

Do ERÚ Vitásková nastoupila na začátku srpna 2011, kdy ji do úřadu dosadila vláda premiéra Petra Nečase (ODS). Sporným dvěma fotovoltaickým elektrárnám byly licence vydány měsíce před jejím nástupem do funkce, žalobce ale tvrdí, že už ve funkci ředitelky zmařila přezkumné řízení, v němž mohly být licence elektrárnám odebrány.

Přísné tresty v celé kauze vynesl senát v čele se soudcem Alešem Novotným. „Zemkovi podepsali nepravdivý předávací dokument, přestože věděli, že elektrárny nejsou hotové. Ilona Floriánová, jako pracovnice ERÚ, pak převzala spis bez dostatečné péče a vydala licence,“ konstatoval soudce Novotný.

ERÚ následně začal některé podezřelé elektrárny prověřovat. Dle verdiktu soudu se do případu vložila Vitásková. Prý věděla, že její podřízená Michaela Schneidrová, ředitelka odboru licencí, se zná se Zdeňkem Zemkem starším, otcem majitelů elektráren, nijak nezasáhla a dala Schneiderové možnost smést přezkumné řízení o udělení licence ze stolu.

Podle mluvčího úřadu Jiřího Chvojky Vitásková považuje kauzu od začátku za vykonstruovanou a za snahu ji odstavit z křesla. „Z toho také vyplývá, že se bude bránit všemi dostupnými prostředky a že dnešní prvoinstanční rozsudek nepovažuje za konečnou věc,” řekl Českému rozhlasu.

Škoda dvě miliardy

Podle vyšetřovatelů elektrárny nesplňovaly podmínky pro udělení licence. Za 20 let odběru energie z těchto solárních elektráren by tedy mohla vzniknout škoda výši až dvou miliard korun.

3) Kauzy pokoutných "privatizací" a vyvádění zisků z okresních vodáren - nic

Důsledky a případné škody sedm miliard

Kauza PRAHA

Tento proces nežaluje a nešetří nikdo, přestože Hlavní město má v rukou právní analýzy, že Smlouvy týkající se provozu vodohospodářských sítí v Praze jsou neplatné. Potvrdily to tři právní posudky, řekla radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Smlouva mezi Pražskou vodohospodářskou společností (PVS), kterou vlastní Praha, a Pražskými vodovody a kanalizacemi (PVK) je podle Plamínkové „absolutně neplatná“, nebyla uzavřena v souladu s tehdy platným koncesním zákonem.

„Je to závažné zjištění. Jde o první krok na dlouhé cestě, na jejímž konci se, doufám, podaří zkrátit dobu vyjednané smlouvy, která je uzavřena do roku 2028,“ řekla radní. „Situace je pro město velmi nekomfortní. Smlouva, která je uzavřena do roku 2028, blokuje přijímání dotací z OPŽP“.

Kde končí peníze od lidí vybrané za vodu?

Kauza ZLÍN

Krajský soud v Brně 2x rozhodl, že proces, který proběhl a vyústil valnou hromadou 30.4.2004 a vedl k uzavření smluv mezi vodárnou a koncernem, byl protiprávní, pokoutný a nemravný. Vedení vodárny Zlín se proti tomuto usnesení, která vrací peníze inkasované od lidí za vodu zpět od okresní vodárny Zlín a současně vrací Vak Zlín do pozice oprávněného žadatele o dotace z EU, 2x odvolalo a snaží se "namotivovat" žalující strany, které se obrátily na soudy, aby stáhly žaloby.

Kde končí peníze od lidí vybrané za vodu?

Názor si uděláte sami nebo se dozvíte více ZDE.

 

 

Autor: Radek Novotný | úterý 23.2.2016 11:32 | karma článku: 30,37 | přečteno: 946x
  • Další články autora

Radek Novotný

Tunelování vodáren v České republice a drancování peněženek lidí, lze ukončit přes obranu

Proces vedoucí k uzavření vazalských smluv s koncernem, díky kterým byl mezi lidi a okresní vodárnu Vak Zlín instalován soukromý penězovod, kterým tečou zisky z vody do zahraničí, místo do obnovy

27.9.2016 v 10:26 | Karma: 10,37 | Přečteno: 235x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Pokus o mou kriminalizaci a zastrašení skončil fiaskem

Napsala mi paní, která se omlouvala, že nemá peníze na DVD: Jak korporace bohatnou na vodě?, proto se nemůže přidat k lidem, kteří se mnou chtějí spustit nápravu .

22.8.2016 v 15:11 | Karma: 14,33 | Přečteno: 401x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Zcela bez servítek, protože situace je vážná a na servítky není čas

Stát, respektive Ministerstvo zemědělství (Mze), které spravuje v ČR obor vodárenství a má jako hlavní prioritu zajistit soběstačnost jeho financování ví, že jediný zdroj vodáren, jsou peníze za vodné a stočné vybrané od lidí.

21.8.2016 v 14:53 | Karma: 30,25 | Přečteno: 1297x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Politici objevili volební trhák nebo skutečně pochopili v čem je problém s vodou v ČR?

Pan Brabec, ministr životního prostředí, jako první vrcholný politik v ČR pochopil a potvrdil pravdivost mých závěrů, které léta říkám a publikuji, ale zatím jen tu část z nich, která nevede k řešení.

16.8.2016 v 7:52 | Karma: 24,99 | Přečteno: 641x | Diskuse| Ekonomika

Radek Novotný

Předání vody cizincům a fatální důsledky pro občany a města

Vyvedení zisků z vody z rukou městské vodárny na fr. nadnárodní koncern, realizovali především "politici" velkých měst a organizovaná skupina osob jednající v zájmu koncernu, se kterou někteří "politici" těchto měst kooperovali.

11.8.2016 v 7:26 | Karma: 27,87 | Přečteno: 908x | Diskuse| Ekonomika
  • Nejčtenější

Studentky rozrušila přednáška psycholožky, tři dívky skončily v nemocnici

25. dubna 2024  12:40,  aktualizováno  14:38

Na kutnohorské střední škole zasahovali záchranáři kvůli skupině rozrušených studentek. Dívky...

Tři roky vězení. Soud Ferimu potvrdil trest za znásilnění, odvolání zamítl

22. dubna 2024,  aktualizováno  14:47

Městský soud v Praze potvrdil tříletý trest bývalému poslanci Dominiku Ferimu. Za znásilnění a...

Takhle se mě dotýkal jen gynekolog. Fanynky PSG si stěžují na obtěžování

21. dubna 2024  16:37

Mnoho žen si po úterním fotbalovém utkání mezi PSG a Barcelonou postěžovalo na obtěžování ze strany...

Školu neznaly, myly se v potoce. Živořící děti v Hluboké vysvobodili až strážníci

22. dubna 2024  10:27

Otřesný případ odhalili strážníci z Hluboké nad Vltavou na Českobudějovicku. Při jedné z kontrol...

Rusové hlásí průlom fronty. Ukrajinská minela jim přihrála klíčové město

24. dubna 2024  11:40,  aktualizováno  15:50

Premium Jako „den průlomů“ oslavují ruští vojenští blogeři pondělní události na doněcké frontě, kde se...

Člověk v tísni poprvé sbírá peníze na Palestince. Hamásu nepůjdou, slibuje

29. dubna 2024  15:35

Největší a nejznámější česká humanitární organizace se odhlodala k bezprecedentnímu kroku. Poprvé...

Exprezident Klaus nepovažuje dvacet let Česka v EU za úspěšné období

29. dubna 2024  11:35,  aktualizováno  15:30

Exprezident Václav Klaus vystoupil silně kriticky ke dvacátému výročí vstupu České republiky do...

OBRAZEM: Dvě různá řešení příkladu s cukrovím. Řešte hlavolamy přijímaček

29. dubna 2024  15:28

Na vyhodnocení jednotné přijímací zkoušky budou uchazeči o střední školy a víceletá gymnázia čekat...

Přijel německý prezident Steinmeier. Setkal se s Pavlem, uctí oběti střelby

29. dubna 2024  6:03,  aktualizováno  15:18

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier zahájil dvoudenní návštěvu Prahy. Na Pražském hradě ho...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

  • Počet článků 91
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1387x
Českou vodu si prodávejme sami, bez překupníků a lidé, města i stát na tom vydělají. Ne zisky v daňových rájích, ale čistou vodu, opravené trubky v zemi a přitom rozumnou cenu vody.

-----------------------------------------------------------

Jsem autor projektu PRAVDA O VODĚ, který pomohl v řadě okresů ČR, ubránit vodárny před zaváděním tzv. "provozních tunelů". Např. Kroměříž, Přerov, Pardubice, Náchod ... Díky tomu tyto regiony čerpají dotace z EU na investice, mají zcela v rukou obchod s vodou a prioritou je rozumná cena vody a obnova sítí, ne krmení účtů koncernů v zahraničí.

15 let dokládám, že nám v ČR poteče z kohoutků nezávadná voda, pokud budou obnovené trubky. Ty budou obnovené, pokud se do nich bude investovat a investovat se bude, pokud peníze, které za vodu zaplatíme, skončí zpět v infrastruktuře a ne v zahraničí. TEČKA.

-------------------------------------------------

Koncerny přišly na nás vydělat, ne řešit naše problémy. V ČR dochází k tunelování vodáren a poškozování zájmu lidí, měst a obcí i státu. Problém jsou politici pracující pro koncerny. Proto jsem se obrátil na soudy a ty potvrzují protiprávní stav. Např. ve Zlíně je možné vrátit vodu zpět do rukou obcí, ale „politici“ pracující pro koncern udržují tok peněz od lidí do zahraničí. Lidé tak přichází každý rok o 70-90 mil. Kč a o půl miliardy z dotací!

Ke každému článku najdete informace i důkazy ZDE: 

www.pravdaovode.cz/voda-300

www.pravdaovode.cz/vodarny www.pravdaovode.cz/cena-vody

www.pravdaovode.cz/co-musime-udelat/

Seznam rubrik